Miraculeuze overwinning van Roosendaalse biljarter Kay de Zwart tijdens eerste partij op EK driebanden
Hij had er een enorme portie vechtlust voor nodig, maar Kay de Zwart wist donderdag zijn eerste wedstrijd op het EK driebanden voor landenteams op het nippertje te winnen. Omdat zijn teamgenoot Jean van Erp zijn partij ook won, zette het Brabantse duo hun Tsjechische tegenstanders opzij: 4-0.
De Zwart en Van Erp vormen op het EK in de Turkse hoofdstad Ankara het team ‘Nederland 2'. Hagenaar Jeffrey Jorissen en Limburger Dave Christiani zijn Nederland 1. Wereldranglijstaanvoerder Dick Jaspers ontbreekt bij de Europese titelstrijd voor landenteams.
Van Erp en De Zwart moesten het donderdag in hun eerste wedstrijd opnemen tegen Tsjechië. Van Erp had het lastig tegen Radovan Hajek, maar de 48-jarige biljarter uit Heeswijk-Dinther trok uiteindelijk met 40-34 in 36 beurten aan het langste eind. Daar had hij wel een aanvankelijke achterstand van 8-3 en 15-12 voor weg moeten werken.
Inhaalrace van De Zwart
Bij De Zwart was het nog veel gekker. De 33-jarige Roosendaler kwam tegen Ivo Gazdos met 36-22 achter. Maar De Zwart, die debuteert op het EK voor landenteams, knokte terug. Op 39-35 kreeg hij Gazdos weer in zicht, maar toen was de Tsjech dus wel op een punt van de overwinning. Met een series van 3 en 2 maakte De Zwart de partij in de 42ste beurt op miraculeuze wijze alsnog uit.
Van Erp en De Zwart moeten het vrijdag in hun tweede poulewedstrijd opnemen tegen Spanje, dat met de wereldtoppers Daniel Sanchez en Ruben Legazpi als titelverdediger is afgereisd naar Ankara. ,,Maar in een biljartwedstrijd maak je altijd kans”, zei Van Erp woensdag nog in deze krant.
Mocht het Brabantse duo de poulefase overleven, dan wachten vrijdagavond de kwartfinales. Zaterdag worden de halve finales en finale van het EK gespeeld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Roosendaalse laatbloeier Nick Jacobs loopt de ‘ongezonde’ derde helft uit zijn lijf: ‘Het was 17 jaar lang leve de lol’
Oud Gastel, Roosendaal, Tholen -
PREMIUM1
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
PREMIUM
Zonder Dick Jaspers moeten deze Brabanders de biljarteer hoog houden in de heksenketel van Ankara
Zonder de nummer één van de wereld begint donderdag in Ankara het Europees kampioenschap driebanden voor landenteams. Dick Jaspers meldde zich af om zich voor te bereiden op de eerste World Cup van 2022. De Brabantse hoop in het Turkse biljartwalhalla is nu gevestigd op Jean van Erp uit Heeswijk-Dinther en Kay de Zwart uit Roosendaal. -
PREMIUM
Het coach zijn heeft voor- en nadelen voor Alex: ‘Knieproblemen zijn voorbij, nu moet ik op mijn hart letten’
Voor Alex Liddell zouden nu eigenlijk zij beste jaren moeten aanbreken. Maar hij is op zijn 29ste al gestopt. ,,Helaas heb ik de knieën van een oude man.” Als trainer van RC RCC uit Roosendaal heeft hij nu heel andere problemen. ,,Langs de lijn moet ik me eerder zorgen maken om mijn hart", vertelt hij lachend.Roosendaal -
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol?
-
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
-
-
-
PREMIUM
Brabantse Wal Wielerevents krijgt lustrumeditie: ‘Maar betere kalender en meer renners nodig’
PUTTE - Met een sprintzege van Remco Schouten in Putte en eindwinst voor Tom Vermeer is zondag de vierde editie van de Brabantse Wal Wielerevents afgesloten. Het lustrum in 2024 komt er zeker, maar er is wel werk aan de winkel.Putte -
Lokale talenten halen finale op Spaans padelfeest: ‘Een van de mooiste potten die ik heb gespeeld’
Voor het eerst was Ulvenhout het decor voor het landelijk hoogste padelniveau: een P500-toernooi. Zoals het past bij de sport die zijn oorsprong in Spanje kent, gingen de pannen paella rond bij de finale. Het spraakmakende duo van de club, De Kroon-Prins, verloor deze eindstrijd. Uitgerekend tegen Bart van Opstal, die ook ooit in Ulvenhout begon.