Het Bredase bed van Kiki is nog koud
BREDA/NEURENBERG - Kiki Bertens is sinds 1 mei Bredase. Maar een oordeel vellen over haar nieuwe woonplaats, dat lukt Neerlands beste tennisster nog niet echt. ,,Ik heb nog maar twee nachten in mijn nieuwe huisje geslapen. Daarna ben ik naar Madrid vertrokken en niet meer thuis geweest”, vertelt ze.
Delen per e-mail
Bertens doet haar verhaal vanuit een hotelkamer in Neurenberg. In die Duitse stad sloeg ze zich vrijdagmiddag via een overwinning op Misaki Doi (6-2, 0-1, waarna de Japanse met rugklachten opgaf) naar de finale van het WTA-toernooi dat ze vorig jaar nog won. In de eindstrijd neemt Bertens het zaterdag op tegen de Tsjechische Barbora Krejcikova.
Roland Garros
Vorig jaar rekende Bertens in de finale van Neurenberg af met de Colombiaanse Mariana Duque-Mariño (6-2-, 6-2). Die toernooizege vormde toen de opmaat naar een ongekend succesvolle Roland Garros, waar Bertens de tenniswereld verbaasde met haar halve finaleplek.
Ook nu leeft bij de 25-jarige tennisster de hoop op succes bij het Parijse grandslamtoernooi dat zondag begint. De laatste weken gaf ze al blijk van een stijgende vorm: kwartfinale in Madrid, hal- ve eindstrijd in Rome, finale in Neurenberg. Op de wereldranglijst is ze inmiddels opgeklommen naar de negentiende plek. ,,Het gaat heel lekker de laatste tijd. Of ik gespannen ben voor Roland Garros? Nee, ik heb er vooral heel veel zin in”, zegt ze.
Spanning
Druk om haar prestatie van vorig jaar te evenaren of te overtreffen zegt Bertens nog niet te voelen. ,,De spanning zal straks in Parijs vanzelf wel toenemen, maar ik probeer mezelf vooraf zeker geen druk op te leggen door te stellen dat ik weer zover moet komen als een jaar geleden. Wanneer ik tevreden kan zijn over Roland Garros? Dat valt pas achteraf te zeggen. Dat heeft vaak meer te maken met de manier waarop je gespeeld hebt dan met de prestaties.”
Remko de Rijke
Terug naar Breda waar Bertens met haar vriend, ex-proftennisser en nu fysiotherapeut en tennis- trainer Remko de Rijke (30), sinds 1 mei samenwoont. Hoe is de geboren Wateringse in de Baroniestad beland? ,,Remko komt uit Valkenswaard en ik woonde in Berkel en Roderijs, dus dan was Breda mooi in het midden”, lacht ze.
,,Nee, ik vind Breda gewoon een hele leuke stad. Ik heb er veel vrienden wonen en die riepen al heel lang dat ik ook naar Breda moest komen. Vooral André van der Bijl probeerde me altijd over te halen. Dat is hem nu gelukt, haha.”
Lobbelaer
Van der Bijl (31) is al jaren een goede vriend van Bertens. In 2008 werden de Bredase tennistrainer en de toen nog maar 16-jarige Westlandse Nederlands kampioen in de mixed dubbel. Van der Bijl was ook de man die, samen met zijn stadgenoot en collega-trainer Mike van Vugt, Bertens al in 2010 naar het eredivisieteam van De Lobbelaer in Zevenbergen haalde. ,,Ik heb nooit voor een ander team in de Nederlandse eredivisie gespeeld en ik zal dat wellicht ook nooit doen”, zegt Bertens daarover.
Wat De Lobbelaer voor haar zo speciaal maakt? ,,Het is echt een hele gezellige club. Ik kom er graag. Het thuispubliek zorgt altijd voor een hele fijne sfeer bij de eredivisiewedstrijden.” In 2013 greep Bertens met De Lobbelaer de landstitel. Vorig jaar kwam ze door haar succesvolle optreden op Roland Garros helemaal niet in actie voor het Zevenbergse eredivisieteam.
Medeleven
Natuurlijk hoopt Bertens daar dit jaar weer op. ,,Want dat zou betekenen dat ik opnieuw ver kom op Roland Garros. En bij De Lobbelaer gunnen ze mij dat van harte, hè. Vorig jaar regende het berichtjes en reacties vanuit Zevenbergen na elke partij. Dat medeleven was hartverwarmend.”
Hoewel Bertens al volop partijen speelt en het eredivisietennis niet per nodig heeft voor haar wedstrijdritme, zal ze zeker aantreden voor haar ploeg als ze er in Parijs onverhoopt vroeg uitvliegt, zegt ze. ,,Dan wil ik De Lobbelaer graag proberen te helpen in de eredivisieduels. Het is gewoon heerlijk om daar te spelen. Veel relaxter dan bij andere wedstrijden.”
Rosmalen
Maar voorlopig richt ze zich vooral op Roland Garros. En daarna op de grastoernooien, te beginnen in Rosmalen. ,,Dan kan ik ook eindelijk thuis, in Breda, slapen.”
Want na twee nachten in haar nieuwe woning kan Bertens zich nog geen echte Bredase noemen. Het Jazzfestival ging aan haar voorbij en een seizoenskaart van NAC heeft ze ook nog niet. ,,Al zal ik die, denk ik, ook niet aanschaffen.” Met een knipoog naar haar coach en fervent Feyenoord-aanhanger Raemon Sluiter. ,,Ik denk niet dat die daar blij mee zou zijn.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
1962 - 2021
Tafeltennis-icoon Marlies Somers leidde Hotak'68 naar de landstitel
In de jaren tachtig van de vorige eeuw begon Hotak’68 aan een sportieve opmars richting de eredivisie van het vrouwentafeltennis. De Hoogerheidense troepen werden aangevoerd door local hero Marlies Somers-Van Happen. Het landskampioenschap werd binnengehaald in 1987 en in dat seizoen veroverde Somers met Emily Noor ook de nationale titel in het vrouwendubbel. -
PREMIUM
Roosendaler Desley Ubbink geniet van het leven als voetbalavonturier: ‘Het maakt me sterker als persoon’
Al vanaf zijn negentiende speelt Desley Ubbink (27) in het buitenland. Nu is de middenvelder uit Roosendaal neergestreken in Polen. ,,Al die avonturen hebben me sterker gemaakt als persoon.” -
PREMIUM
Bredase meerkamptweeling trainde gewoon bij de Asterdplas: ‘We werden vaak raar aangekeken’
Wat doe je als meerkamper als je niet meer op de baan kan trainen? Je zoekt gewoon een park. Dat deden de Bredase zusjes Anne en Myke van de Wiel. Al was speerwerpen bij de Asterdplas in Breda wel iets om goed mee uit te kijken. ,,Niet te ver werpen, anders zou je slachtoffers maken.” -
Acht van Chaam blijft erkend erfgoed
CHAAM - De plaatsing van de Acht van Chaam op de Nationale Inventaris Immaterieel Cultureel Erfgoed van het Koninkrijk der Nederlanden is verlengd. Dat besloot het Kenniscentrum Erfgoed na evaluatie van de afgelopen jaren en beoordeling van de toekomstplannen van het Comité Acht van Chaam. -
PREMIUMDeze week in 2002...
Voor Chris Witty (45) was schaatsen dé manier om te ontsnappen aan haar nachtmerrie
Jarenlang droeg Chris Witty uit Heeze een vreselijk geheim met zich mee. De schaatsster werd ondanks haar verzwegen angsten exact negentien jaar geleden olympisch kampioene. ,,Ik kon niet uiten wat er echt in me omging.”
-
PREMIUM
‘Het beeld dat alle leden van de harde kern hersenloze idioten zijn, moet drastisch worden bijgesteld’
‘Drastische tijden vragen om drastische maatregelen ~ Hippocrates (460 v Chr.). Nadat de storm is gaan liggen, komt burgemeester Depla in de donderdagkrant met een statement. Ja, hij is blij met de steun en nee, het is zeker niet de bedoeling dat burgers het recht in eigen hand nemen. De politie blijft de baas op straat (en zeker niet Vak-G bedoelt de burgervader eigenlijk). Tsja, achteraf is het makkelijk lullen. -
Joris van Gool duikt al direct onder EK-limiet 60 m: 6.62
Joris van Gool is het seizoen sterk van start gegaan. Tijdens zijn eerste wedstrijd, de Micromeeting in Gent, dook de sprinter uit Rijen direct onder de EK-limiet op de 60 meter. Hij klokte 6.62, de limiet is 6.66. Met die tijd bleef hij slechts driehonderdste verwijderd van zijn pr. Het EK wordt begin maart gehouden in het Poolse Torun. -
PREMIUMCOLUMN
Drama
André Onana werd gisteren niet alleen wakker in een witte wereld. De doelman van Ajax wordt vooral iedere dag wakker in de wereld van Jordi van Loon, Sjors Dekker, Hinke Schokker en nog een stuk of wat kleinere sporters die zich net als hem van geen schuld bewust zijn als het gaat om het valsspelen met medicijnen.