Waterpoloërs eindigen OKT als vijfde na zege op Frankrijk
Géén Olympische SpelenDe Nederlandse waterpoloërs hebben het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam met een knappe overwinning afgesloten. De ploeg van bondscoach Harry van der Meer vocht zich naar een zege op Frankrijk met 10-9 en eindigde daardoor als vijfde.
Delen per e-mail
De winst nam de teleurstelling niet weg van het mislopen van de Olympische Spelen. Oranje plaatste zich weliswaar voor de kwartfinales, maar verloor daarin van het sterke Montenegro.
De waterpoloërs toonden veerkracht, zowel fysiek als mentaal. De wedstrijd tegen Frankrijk was al de achtste in acht dagen en de vermoeidheid zat er goed in bij de mannen van Van der Meer. Na een goede start en een voorsprong van 4-2 in de eerste periode, zakte Oranje weg en nam Frankrijk het initiatief over. De Fransen stonden na de derde periode met 8-5 voor.
Maar in de laatste 8 minuten liet de Nederlandse ploeg zien dat de vechtlust nog steeds aanwezig was. Bilal Gbadamassi, Pascal Janssen (twee penalty’s), Robin Lindhout en Kjeld Veenhuis scoorden en zetten Nederland op een 10-9-voorsprong. Doelman Eelco Wagenaar stompte in de laatste seconden een Franse bal op doel weg en stelde de winst veilig.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Britse topgolfer McIlroy produceert afzwaaier en raakt eigen vader vol met bal
Een opvallend moment bij de Masters. Golfer Rory McIlroy produceerde een afzwaaier, waarna de golfbal een persoon raakte. Sterker nog: het was zijn vader die werd getroffen door zijn eigen zoon. -
Sebastian Coe: ‘Opnieuw uitstellen Spelen ramp voor hele generatie atleten’
Het opnieuw uitstellen van de Olympische Spelen in Tokio zou een ramp zijn voor de atletiek. Dat zegt voorzitter Sebastian Coe van World Athletics. -
Poloërs zien olympische droom vervliegen tegen wereldtopper Montenegro
De Nederlandse waterpoloërs zijn er niet in geslaagd in de race te blijven voor een olympisch ticket. Oranje moest vandaag in de kwartfinales winnen van Montenegro om de hoop op de Zomerspelen in Tokio levend te houden, maar de nummer 3 van Europa was bij het OKT in Rotterdam te sterk: 13-7. -
Vrouwen bezorgen Nederland succes op EK roeien in Varese
Nederland heeft twee gouden, drie zilveren en een bronzen medaille veroverd op de EK roeien in Varese. Goud was er voor de vrouwen dubbelvier en de vrouwen vier-zonder. -
PREMIUMGlenn Cowan
De pingpong-hippie die VS en China weer om tafel kreeg, maar berooid stierf op zijn 52ste
Precies een halve eeuw geleden vertolkte Glenn Cowan een sleutelrol in de ‘pingpongdiplomatie’ tussen Amerika en China. Hij zag zichzelf als politieke held, maar stierf volledig vergeten en psychisch gestoord een stille dood op zijn 52ste.
-
EK Judo
Vroege EK-exit Verhagen ook slecht nieuws voor Nederlands team, ook Van Krevel uitgeschakeld
Voor Sanne Verhagen en Naomi van Krevel zitten de EK judo in Lissabon er al na één partij op. Verhagen verloor in de klasse tot 57 kilogram op ippon van de Russin Daria Mezhetskaia, de Spaanse Estrella Lopez Sheriff versloeg Van Krevel op waza-ari in de klasse tot 52 kilogram. -
Matsuyama kan niet wachten tot hij Japan zijn groene jasje kan laten zien: ‘Wat een sensatie en eer’
Hideki Matsuyama kijkt ernaar uit om het legendarische groene jasje van de Masters-winnaar naar Japan te brengen. De 29-jarige Japanner won zondag in Augusta als eerste Japanse golfer één van de vier majors in het golf. -
Waterpoloërs verliezen nipt van Rusland en treffen nu Montenegro
De Nederlandse waterpoloërs stuiten in de kwartfinales van het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Rotterdam op het sterke Montenegro, de winnaar van poule A. Dat is het gevolg van de nipte nederlaag die Oranje vanavond leed tegen Rusland in het laatste groepsduel in poule B. De formatie van bondscoach Harry van der Meer verloor met 11-10 en eindigde daardoor als vierde in de poule.