Krijgt Heemskerk toch olympische herkansing na gelijk in tuchtzaak?
De tuchtcommissie van de Nederlandse zwembond (KNZB) heeft Femke Heemskerk in het gelijk gesteld. De 33-jarige Zuid-Hollandse moest in december in Rotterdam de olympische kwalificatiewedstrijden missen, omdat haar man positief had getest op het coronavirus. Heemskerk raakte daardoor haar olympische ticket op de 50 meter vrije slag kwijt aan Valerie van Roon.
Heemskerk legde zich echter niet bij deze gang van zaken neer en vroeg om een herkansing in de vorm van een swim-off. Die wees de KNZB af. Volgens technisch directeur van de zwembond, André Cats, was in de reglementen opgenomen dat er geen uitzonderingsposities zouden zijn.
Heemskerk schakelde daarop de tuchtcommissie in. Die stelde haar in het gelijk. ,,De KNZB beraadt zich nu op de uitspraak en zal binnen enkele dagen met een reactie komen op de ontstane situatie", laat de zwembond weten.
Heemskerk had eerder zelf al voldaan aan de olympische limiet op de 50 meter vrij met een tijd van 24,71. De Roon was in Rotterdam met 24,63 net iets sneller. ,,Dit is onmacht. Ik kan er niets aan doen dat ik niet mag zwemmen. Ik was er klaar voor, dat kan ik je vertellen”, reageerde Heemskerk vorige maand verontwaardigd.
Heemskerk zette eerder op de 100 meter vrije slag een tijd van 53,05 neer. Die tijd bleef in Rotterdam wel overeind. Daardoor is Heemskerk sowieso zeker van een startbewijs voor haar vierde Olympische Spelen in Tokio. Ook op de 4x100 vrije slag kan ze komende zomer in Japan van start gaan.
Heemskerk is meervoudig wereldkampioene op de langebaan en kortebaan en behaalde olympisch goud (2008) en olympisch zilver (2012) op de 4x100 vrij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Heemskerk wil extra kans na missen zwem-OKT: ‘Dit is overmacht’
Femke Heemskerk wil haar ‘uitschakeling’ in de kwalificatie voor Tokio op de 50 meter vrije slag aanvechten. De zwemster kon zelf door een verplichte quarantaine na een positieve coronatest van haar man niet meedoen aan het kwalificatietoernooi in Rotterdam. Ze raakte het olympische ticket vervolgens kwijt aan Valerie van Roon die donderdag een snellere tijd noteerde dan zij eerder had gedaan. -
Phoenix Suns en Miami Heat één zege verwijderd van Conference-finales
De basketballers van Miami Heat en Phoenix Suns zijn nog één zege verwijderd van de finale van hun divisie van de Amerikaanse profcompetitie NBA. In de Eastern Conference won Miami met 120-85 van Philadelphia 76'ers. -
Olympisch kwalificatietoernooi
Olfers geeft Heemskerk weinig kans met protest: ‘Zal heel lastig voor haar worden’
Een flinke rel rond Femke Heemskerk overschaduwde het olympisch kwalificatietoernooi in Rotterdam. Zij verloor haar nominatie voor ‘Tokio 2021’ op de 50 meter vrije slag zonder ervoor te kunnen strijden. En dat pikt ze niet. -
PREMIUMReportage
Kimberley Bos-effect zichtbaar op Papendal: ‘Ik ben dol op achtbanen’
Op de atletiekbaan waar Kimberley Bos jarenlang helemaal alleen trainde op haar zelfgebouwde slee, zit ze nu in kleermakerzit langs de kant met een stopwatch en een papiertje om een enorme groep nieuwelingen te verwelkomen in de sleesport. Het gehoopte Kimberley Bos-effect kwam zaterdag tijdens een testmiddag tot uiting.
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
Brons voor vrouwenteam op EK squash in Eindhoven na zege op Frankrijk
Het Nederlands vrouwenteam heeft een bronzen medaille overgehouden aan het EK squash in eigen land. De ploeg van meespelend bondscoach Milou van der Heijden won in Eindhoven de strijd om de derde plaats van Frankrijk. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin.