Ineenstorten ijshockeyer Bouwmeester kwam door hartaanval
VideoDe Canadese ijshockeyer Jay Bouwmeester heeft zondag tijdens de wedstrijd tussen zijn club St. Louis Blues en Anaheim Ducks een hartaanval gekregen.
Delen per e-mail
De 36-jarige routinier, die vele prijzen won in zijn loopbaan, was in de eerste periode na een kort verblijf op het ijs op de bank in elkaar gezakt. Zijn ploeggenoten riepen onmiddellijk om hulp waarna hij ter plekke werd behandeld en even later naar een ziekenhuis werd gebracht. Het duel werd gestaakt.
Volgens Doug Armstrong, algemeen manager van de Blues, was Bouwmeester ,,wakker en aanspreekbaar” toen hij bij het ziekenhuis arriveerde. Hij kon ook zijn armen en benen bewegen. ,,Dankzij onze medische staf en die van Anaheim hebben we Jay snel kunnen stabiliseren”, zei Armstrong.
Voor verdediger Bouwmeester was het zijn 1241e duel in de Noord-Amerikaanse competitie NHL. Bouwmeester behoort tot de zogenoemde ‘Triple Gold Club’ omdat hij behalve de Stanley Cup ook olympisch goud (2014) en wereldtitels (2003, 2004) met Canada op zak heeft.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMPoll
Dooft ook het vuur voor de Olympische Spelen in 2021?
Na alle scepsis en onrust sijpelen nu ook de eerste berichten door over afgelasting van de Olympische Spelen van Tokio. Natuurlijk worden die fel tegengesproken. Maar hoelang nog? -
PREMIUMDEZE week in ... 1996
Ze werd niet de nieuwe Katarina Witt, maar kijkt vol trots terug op haar carrière: 'Mama, was jij dat?'
25 jaar geleden pakte de 16-jarige 'springveer' Georgina de Wit de nationale titel bij het kunstschaatsen. Haar carrière was daarna van korte duur. 'Eigenlijk mag ik best trots zijn.' -
LIVE | Topclubs draaien ruim miljard euro minder omzet door corona
Volg in ons liveblog alle ontwikkelingen rond het coronavirus in de sportwereld. -
Zeldzame nederlaag wereldkampioen Carlsen in Wijk aan Zee
Wereldkampioen Magnus Carlsen heeft een zeldzame nederlaag geleden op het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee. De Noorse grootmeester verloor met zwart van de 18-jarige Rus Andrej Esipenko. Na 38 zetten gaf de wereldkampioen op. -
Shorttrackers behalen op EK goud op aflossing, zilver voor de vrouwen op relay
De Nederlandse shorttrackmannen hebben op het EK in Gdansk goud behaald op de aflossing. Itzhak de Laat, die individueel zich al van brons in het eindklassement had verzekerd, maakte de klus in Polen af door als eerste over de finish te komen. Sjinkie Knegt, Dylan Hoogerwerf en Jens van ‘t Wout zijn de andere shorttrackers die deel uitmaken van het Nederlandse team.
-
duke challenge
Dick Jaspers sublieme winnaar eerste Duke Challenge: ‘Dit mag je verdiend noemen’
Driebander Dick Jaspers is na een coronabreak van tien maanden nog de man die zich met recht de nummer één van de wereld mag noemen. De 55-jarige Willebrorder won vrijdag de finale van de eerste uitermate sterk bezette Duke Challenge. Daarin klopte hij overtuigende wijze ‘s werelds nummer twee Marco Zanetti met 10-1, 7-10, 10-4, 10-2. -
wereldbeker
Voormalige skidiva Vonn wordt co-commentator bij NBC
Lindsey Vonn, de meest gelauwerde skiester ooit, treedt toe tot het gilde van de sportanalisten. Ze geeft dit weekeinde haar deskundige commentaar bij de wereldbekerwedstrijden in Crans Montana bij de Amerikaanse zender NBC Sports. -
Video
Unieke ‘triple-double’ van Luka Doncic blijft zonder waarde
Luka Doncic heeft zijn ploeg Dallas Mavericks met zijn 29ste triple-double niet aan een zege op Chicago Bulls kunnen helpen. De Bulls wonnen in Dallas met 117-101 en beëindigden een reeks van vier nederlagen.