Bizarre val voor finish voorkomt stunt Bo Bendsneyder in Assen
Bo Bendsneyder is op letterlijk meters van de finish van de Moto3-race van de TT van Assen uitgevallen. De 18-jarige Rotterdammer was in de strijd om plaats 5 toen hij in aanraking kwam met een andere rijder (Gabriel Rodrigo) en onderuit ging.
Door Natascha Kayser
De motor schoof nog door over de streep, waardoor Bendsneyder aanvankelijk als tiende in de uitslag stond, maar omdat motor en rijder tegelijk over de finish behoren te komen, werd hij meteen geschrapt.
Bendsneyder had een uitstekende start en kon in de openingsfase knokken om de podiumplaatsen. Hij maakte deel uit van het groepje van zes dat een gat kon slaan, maar ongeveer halverwege de wedstrijd sloot de tweede groep van vijf aan. In ronde 15 maakte Bendsneyder een foutje in de Strubben. Dat kostte hem zijn plaats bij de eerste zes en hij zakte terug naar plaats 11.
Op die positie had hij moeite het ritme weer te vinden en kon hij maar net aansluiting houden bij de groep. In de slotfase echter wist Bendsneyder zich toch weer in het gevecht te mengen. In de laatste ronde kwam hij van achteruit terug naar voren. Als vijfde ging hij door de Geert Timmer-chicane, met zicht op het podium, maar daar ging het mis.
De verwachtingen rond Bendsneyder waren vooraf hooggespannen. Velen zagen in hem al op de opvolger van Hans Spaan, in 1989 de laatste Nederlandse winnaar van de TT. Bendsneyder had namelijk zaterdag grote indruk gemaakt met vlekkeloze optredens in de regen, met de tweede startplek als gevolg.
De Moto3-race werd gewonnen door Aron Canet, met Romano Fenati tweede en John McPhee derde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
Dankzij Bo Bendsneyder wordt in Assen het voorgerecht min of meer de hoofdmaaltijd
In ‘zijn’ Assen leverde Bo Bendsneyder (23) dit weekeinde de beste prestatie van het seizoen. De Nederlander eindigde na een enerverende race op de vijfde plek in de Moto2. -
Judoka Roy Meyer verliest finale in Mongolië, Noël van 't End en Michael Korrel pakken brons
Judoka Roy Meyer heeft op de slotdag van de Grand Slam in Ulaanbaatar zilver gepakt in de klasse +100 kilogram. De Bredanaar verloor in de finale van de Rus Inal Tasojev. Voor Noël van ‘t End (-90 kg) en Michael Korrel (-100 kg) waren er bronzen medailles in de hoofdstad van Mongolië. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen.
-
PREMIUM
In jacht op de wereldtitel moet alles wijken voor Van Rouwendaal: ‘Ik lig soms om zeven uur al in mijn bed’
Sharon van Rouwendaal (28) is naar Boedapest afgereisd om eindelijk wereldkampioen openwaterzwemmen te worden. Dat het een eenzame onderneming is, neemt ze voor lief. ,,Ik wil meerdere medailles winnen hier.” -
PREMIUM
‘De talenten worden nog te vaak naar het schaatsen gehaald, terwijl ze skaten leuker vinden’
Zon, rijendik publiek en spektakel op het asfalt: de NK 100 meter inlineskaten in het Vondelpark bleek een perfect recept om het skeeleren – het ‘vergeten kindje’ van de KNSB – weer leven in te blazen. In het Amsterdamse groen overheerste gistermiddag de hoop op een betere toekomst, al zijn er nog veel stappen te zetten. -
met samenvatting
Nederland sluit Pro League-campagne af met simpele zege op Spanje
De hockeyers van Oranje hebben de Pro League-campagne afgesloten met een overwinning. De winnaar van de derde editie won in Den Bosch ook het tweede duel met Spanje: 4-1.