Volautomatisch wapen niet heel moeilijk te krijgen
DEN HAAG - 'Duh-duh-duh-duh- duh', zo omschreef een ooggetuige het staccatogeluid van het automatische vuurwapen waarmee de 24-jarige Tristan van der V. afgelopen zaterdag zes mensen doodschoot in Alphen aan den Rijn - het geluid van een mitrailleur waarmee een regen van kogels wordt afgeschoten.
Als de 24-jarige Alphenaar met een volautomatisch wapen schoot, dan moet hij dat vrijwel zeker in het illegale circuit hebben verkregen, denkt Wim Roelink, bestuurder van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie (KNSA).
Verkrijgbaarheid
Bonafide handelaren verkopen dit soort wapens niet, wel semiautomatische wapens, die er qua uiterlijk hetzelfde uit kunnen zien. Sportschutters mogen volgens de Wet wapens en munitie geen volautomatische wapens bezitten.
Ergens een volautomatisch wapen op de kop tikken hoeft niet heel moeilijk te zijn, zegt onderzoeker Frank Slijper van de Campagne tegen Wapenhandel.
"Door de open grenzen in Europa is het mogelijk naar Bulgarije, Roemenië of Portugal te rijden en met zo'n ding in je kofferbak terug te komen. Of kijk naar onze zuiderburen, daar kom je ook eenvoudiger aan zo'n ding."
Een andere optie is het criminele milieu. "Als je laat vallen dat je op zoek bent, en bereid bent honderden euro's of meer te betalen dan is het niet heel moeilijk zo'n wapen te krijgen", zegt Slijper. Ook kan een semiautomatisch vuurwapen worden omgebouwd. "Voor een slimme knutselaar is dat niet zo moeilijk."
KNSA
Alleen wapenverzamelaars met een blanco strafblad kunnen in zeer uitzonderlijke gevallen toestemming van de politie krijgen voor een volautomatisch wapen. "Maar daar mogen ze dan geen munitie voor hebben en mee schieten", aldus Roelink van de KNSA.
Bij bonafide schietverenigingen wordt volgens hem dan ook niet met mitrailleurs geschoten, bovendien er is veel sociale controle op verdachte en vreemde gedragingen. "Dan wordt meteen de politie geïnformeerd", zegt Roelink.
Lees het hele artikel in de krant van vandaag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn wij
Hiervoor zat jouw generatie aan de buis gekluisterd
We sluiten de generatieserie Dit zijn wij af met de populairste series en tv-programma's uit jullie tijd. Alle verhalen nalezen? Bestel het Grote Generatieboek voor maar 17,50 euro. -
Dit Zijn Wij
Furby of Tamagotchi? Jumpen of hakken? En meer dilemma's
Nostalgie is van alle generaties. Generatie Y (geboren tussen 1980 en 1995) kan daar over meepraten. Gelukkig maar dat smaken verschillen. Vecht de oneindige strijd nu voor eeuwig uit door jouw favoriet te kiezen. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Stille Generatie
Geen blote rug op het strand in 1924
Zandvoort aan Zee of een weekendje Rome. Elke generatie kent vakantietrends. Waarheen gaat de Stille Generatie met vakantie? -
Video - Dit zijn wij
André van Duin, de komiek van alle generaties
André van Duin (70) is onbetwist Nederlands grootste volkskomiek. Zijn carrière, die ruim een halve eeuw beslaat, is generatieoverstijgend. Van Willempie en revuester tot Animal Crackers en Dik Voor Mekaar - iedereen is dol op André.
-
Met video
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
-
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
Babyboomers
'Op vakantie? Wij gingen een dagje naar Avifauna'
Zandvoort aan Zee of een weekendje Rome. Elke generatie kent vakantietrends. Waarheen gaan de Babyboomers met vakantie?