Verdonk draait besluit Hirsi Ali terug
DEN HAAG (ANP) - Ayaan Hirsi Ali is en blijft Nederlandse. Dat is de uitkomst van een zes weken durend getouwtrek tussen minister Rita Verdonk (Vreemdelingenzaken) en de advocaten van het voormalige VVD-Tweede Kamerlid.
Delen per e-mail
Dinsdag, op de laatste dag van de termijn, concludeerde de minister dat Ayaan de naam Ali rechtmatig mocht gebruiken en dus eigenlijk nooit heeft gelogen.
De bewindsvrouw herzag daarmee haar standpunt dat haar partijgenote nooit het Nederlanderschap had verkregen. Voorwaarde was wel dat Hirsi Ali publiekelijk aangaf haar uitlatingen over leugens te betreuren, waarmee ze de minister op het verkeerde been had gezet. Ook stelt de voormalige Somalische in een verklaring begrip te hebben voor de snelle handelwijze van Verdonk vorige maand.
Hirsi Ali zelf liet in het RTL Nieuws weten dat het een politiek compromis was. ,,Als ik de verklaring zou ondertekenen, dan zou het hele probleem opgelost zijn. Ik wil verder met mijn leven'', zei ze vanuit de Verenigde Staten. ,,Als ik niet zou ondertekenen, zou de boel nog langer duren'', zei Hirsi Ali.
Ingewijden stelden dat het ministerie Ayaans verklaring heeft opgesteld maar advocate Britta Böhler van Hirsi Ali ging daar niet op in. Wel zei ze dat de verklaring ,,niet ons idee was''. Ook betwijfelt de advocate of Verdonk zonder die verklaring dinsdag het besluit zou hebben genomen over het behoud van het Nederlanderschap van haar cliënt.
Verdonk toonde zich eerder op de dag blij met de verklaring van Ayaan, die ze deels als excuus opvat. De minister zei in een reactie dat ze haar had gevraagd dat ze wilde meedelen wat ze van deze zaak vond. Een woordvoerder van Verdonk wilde niet ingaan op de vraag of Hirsi Ali de verklaring zelf heeft geschreven.
Woensdag volgt een spoeddebat over de affaire, aangevraagd door GroenLinks.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn wij
Cliff Richard of Elvis Presley? VW-busje of Opel Kadett? En meer dilemma's
Nostalgie is van alle generaties. De Babyboomers (geboren tussen 1945 en 1955) kunnen daar over meepraten. Gelukkig maar dat smaken verschillen. Vecht de oneindige strijd nu voor eeuwig uit door jouw favoriet te kiezen. -
Patatgeneratie
Henny Huisman: Als ik ziek was, ging de show niet door. Punt
Met programma’s als de Soundmixshow was hij het kijkcijferkanon van de jaren 80. Henny Huisman (66) maakte televisie in een tijd waarin geld geen rol speelde. ,,Als iemand zei dat hij alleen kon ademhalen in Davos, vlogen we daarheen voor een filmpje van 3 minuten." -
Generatie Y
Mel C beschikt ruim 20 jaar na Wannabe nog altijd over girlpower!
Melanie Chisholm werd wereldberoemd als Mel C van de Spice Girls. In de jaren 90 veroverde de bestverkopende meidengroep aller tijden de wereld met hits als Wannabe en het fenomeen girlpower. -
Babyboomers
Pil maakte vrouwen baas in eigen buik
De anticonceptiepil heeft veel betekend voor de babyboomgeneratie en de emancipatie van de vrouw. Seksuoloog Willeke Bezemer: ,,Vrouwen kregen meer tijd om zich te scholen.'' -
Babyboomers
De pc-revolutie: van heuse koelkasten tot broekzakcomputer
Een kantoor of huiskamer zonder personal computer, het is nu niet meer voor te stellen. De babyboomers stonden eind jaren 70 vooraan bij een technologische big bang die nog steeds nagalmt.
-
Stille Generatie
Maestro Morricone (88), zegetocht van een cultheld
Zijn Once Upon a Time in the West stond begin jaren 70 bij iedere muziekliefhebber in de platenkast. Via Quentin Tarantino, fan en filmregisseur, bereikte Ennio Morricone als oude man alsnog de cultstatus bij filmliefhebbers onder de 40, de kinderen van de mensen met een 'Het gebeurde in het westen’-plaat. -
Stille Generatie
Geen blote rug op het strand in 1924
Zandvoort aan Zee of een weekendje Rome. Elke generatie kent vakantietrends. Waarheen gaat de Stille Generatie met vakantie? -
Dit zijn wij
Geboren tussen '45 en '55? Dan ben je een Babyboomer
Wij zijn geboren tussen circa 1945 en 1955. Wij zijn de rebellen, de spraakmakende protestgeneratie! Onze levenslust en onze ongehoorzaamheid doorbraken de verstarring en verstikkende bekrompenheid van de jaren 50. Dit zijn de Babyboomers!