Noodlanding PH Oma in weiland De Rith bij Breda
BREDA - De ervaren vlieger Hans van der Linden uit Goes heeft vanmiddag een noodlanding moeten maken met zijn Piper Pawney in een weiland achter het bedrijf van tuinder Hendrickx aan de Sprundelsebaan in Breda.
Delen per e-mail
Klus
Hij maakte een commerciële vlucht voor de firma CNE air met een sleepnet met tekst erop, vanaf Breda International Airport (Seppe). Anderhalf uur cirkelen boven Breda en Etten-Leur was de klus.
Hij moest zijn vlucht eerder afbreken, op 1.450 voet (400 meter) begon het toestel opeens te haperen. Puf, puf, brrrrrrr..., doet de vlieger het geluid na. Een stevige 'hik' en hij wist het zeker: neerzetten.
Haast
'Ik zag een mooi weiland en moest wel even haast maken. Het gaat dan opeens snel. Sleepnet loskoppelen om minder weerstand te hebben, dalen en tegen de wind in landen'.
Of het niet erg hobbelig was en zompig: 'Viel wel mee'. Maar de instructeur-vlieger is met ruim 600 vlieguren dan ook wel wat gewend, maakte eerder noodlandingen op een weiland in Drachten, op het strand tot zelfs in een vijver.
Een onderzoeker van de Onderzoeksraad voor de Veiligheid, ook erbij in het weiland en gelegen onder de neus van het toestel, moet vooral om die laatste landingsplek eventjes lachen.
Wat de onderzoeker hier zo in het weiland doet: 'We maken van dit soort toestellen niet ons dagelijks werk. Maar als Onderzoeksraad doen we onderzoek naar motorstoringen bij dit kleinere type toestellen. Vandaar.'
Toestand
Volgens de vlieger was het een hele toestand, vooral de alarmering. Hij belde de KLPD en toen kwamen de hulpdiensten massaal uitgerukt met zwaailichten, tot de landing van een traumahelikopter toe. 'Dat was me nogal wat. En dat terwijl ik gewoon een vluchtje maakte waarmee ik een paar tientjes wilde verdienen en gewoon om vijf uur thuis wilde zijn in Goes'.
Dan krijgt hij een telefoontje van de vinder van het sleepnet, gevonden aan de Ambachtenlaan, woonstraat in Princenhage. 'Kijk, dat vind ik nou attent.' Het toestel, 45 jaar oud en voorheen een sproeivliegtuig (onder de landbouwers bekend als tractor van de lucht), is volgens hem uitermate geschikt voor het slepen van teksten en optrekken van zweefvliegtuigen.
Wachten
Niet meer het jongste model, maar het onderhoud is goed, zegt hij. Hoe ze de PH Oma uit het weiland krijgen. 'Of ze repareren het toestel hier, of de vleugels worden gedemonteerd en het toestel gaat de wagen op.' Rond half zes stonden de vlieger en wat agenten nog in het weiland. Te wachten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn wij
Onbekommerde seks eindigde door aids
Gezonde mannen veranderden plots in uitgemergelde, doodzieke patiënten. Het is begin jaren ’80 en er trekt een ramp over de wereld die aids heet. Een onbekende ziekte die voor miljoenen fataal blijkt. -
Generatie Y
Yogavakantie in je eentje
Zandvoort aan Zee of een weekendje Rome. Elke generatie kent vakantietrends. Waarheen gaat Generatie Y met vakantie? -
Patatgeneratie
De ware horrorfile: die niet op de radio is, maar waar je wel in staat
Een file is een file, zou je zeggen. Mooi niet. Je hebt de spookfile, de kijkfile, de recordfile, de protestfile, van alles wat. De allerergste is de file die niet op de radio is, maar waar je wel in staat. -
Uit den ouden doosch: 'Is dit een telraam?'
Zes weken lang brengt deze krant verschillende generaties in beeld. Wat bindt de verschillende generaties, wie zijn hun idolen en welke voorwerpen staan in hun geheugen gegrift? In de wekelijkse video-rubriek 'Uit den ouden doosch' leggen we kinderen van nu mysterieuze voorwerpen uit het verleden voor. Deze week: het singlerekje. -
Dit Zijn Wij
Furby of Tamagotchi? Jumpen of hakken? En meer dilemma's
Nostalgie is van alle generaties. Generatie Y (geboren tussen 1980 en 1995) kan daar over meepraten. Gelukkig maar dat smaken verschillen. Vecht de oneindige strijd nu voor eeuwig uit door jouw favoriet te kiezen.
-
Generatie Y
Gameverslaving dreef Victor naar de afgrond
In het eerste jaar van de middelbare school ontdekte Victor dat hij met gamen zijn problemen kon vergeten. Hij verdween steeds dieper in het spel en verloor er uiteindelijk meer mee dan zijn vriendinnetje. ,,Ik realiseerde me dat er wat moest gebeuren." -
Verloren Generatie
Oud-minister Winsemius: politici durven tegenwoordig geen risico te nemen
Als minister stond hij aan de wieg van het milieubewustzijn in de jaren 80. Pieter Winsemius over het decennium waarin milieu een collectieve zorg werd. ,,Ineens gingen de ogen open.'' -
Stille Generatie
Geen blote rug op het strand in 1924
Zandvoort aan Zee of een weekendje Rome. Elke generatie kent vakantietrends. Waarheen gaat de Stille Generatie met vakantie?