Aegon helpt AEX aan winst
AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is dinsdag na een vrij rustige handelsdag licht hoger gesloten. De AEX-index kreeg steun van Aegon, dat bekendmaakte de Amerikaanse herverzekeraar Transamerica Reinsurance te verkopen om staatssteun af te lossen.
De AEX steeg 0,2 procent tot 359,55 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 650,71 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen gingen tot 0,9 procent omhoog.
Aegon ging aan kop in de AEX met een plus van 3,3 procent. De verzekeraar verkoopt Transamerica Reinsurance aan het Franse Scor voor omgerekend 962 miljoen euro. Daarvan wordt 752 miljoen euro ingezet voor de aflossing van de uitstaande staatssteun die Aegon in 2008 heeft gekregen. De verzekeraar moet daarvan nog 750 miljoen euro aflossen.
ING profiteerde van de hogere koers van Aegon met een winst van 0,7 procent. Ook kregen de financiële fondsen steun van de sterke resultaten die de Zwitserse bank UBS voorbeurs bekend had gemaakt. UBS ging 3,9 procent omhoog op de beurs in Zürich.
De sterkste daler in de AEX was de dienstverlener aan de olie- en gasindustrie SBM Offshore met een verlies van 2,3 procent. Staalproducent ArcelorMittal daalde 1,2 procent en uitgeversconcern Wolters Kluwer zakte 1,4 procent.
Internetbeleggingsbank BinckBank kwam dinsdagochtend met cijfers over het eerste kwartaal die beleggers niet konden bekoren, ondanks een hogere omzet en winst. Het aandeel noteerde een koersverlies van 3 procent.
Spyker Cars zakte 5,8 procent. Spyker meldde dinsdag dat het nog niet zeker is dat het noodlijdende Zweedse dochterbedrijf Saab snel geld zal krijgen uit de verkoop van zijn vastgoed. De gesprekken over de transactie gaan nog door.
In Parijs waren autogerelateerde aandelen juist opvallende stijgers. Zo won PSA Peugeot Citroën 4 procent en ging bandenfabrikant Michelin 5,1 procent omhoog. Renault steeg 2,7 procent.
De euro was dinsdagmiddag 1,4620 dollar waard tegen 1,4585 dollar bij het einde van de Europese beurshandel op donderdag, de laatste handelsdag in Europa voor het paasweekeinde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Generatie Y
Mel C beschikt ruim 20 jaar na Wannabe nog altijd over girlpower!
Melanie Chisholm werd wereldberoemd als Mel C van de Spice Girls. In de jaren 90 veroverde de bestverkopende meidengroep aller tijden de wereld met hits als Wannabe en het fenomeen girlpower. -
Uit den ouden doosch: Is het een mini wc-ontstopper?
Zes weken lang brengt deze krant verschillende generaties in beeld. Wat bindt de verschillende generaties, wie zijn hun idolen en welke voorwerpen staan in hun geheugen gegrift? In de wekelijkse video-rubriek 'Uit den ouden doosch' leggen we kinderen van nu mysterieuze voorwerpen uit het verleden voor. Deze week: de flessenlikker. Eerder verschenen in deze rubriek de floppydisk en het cassettebandje. -
Generatie Y
Dienstplicht: vrienden voor het leven of tijdverspilling?
Elk jaar een verse instroom van tienduizenden nieuwe soldaten, tot 1997. Generatie Y is de eerste die niet meer verplicht in dienst is geweest. Wat hebben ze gemist? -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.
-
Uit den ouden doosch: 'Het lijkt op een konijn'
Zes weken lang brengt deze krant verschillende generaties in beeld. Wat bindt de verschillende generaties, wie zijn hun idolen en welke voorwerpen staan in hun geheugen gegrift? In de wekelijkse video-rubriek 'Uit den ouden doosch' leggen we kinderen van nu mysterieuze voorwerpen uit het verleden voor. Deze week: de laarzenknecht. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Patatgeneratie
De ware horrorfile: die niet op de radio is, maar waar je wel in staat
Een file is een file, zou je zeggen. Mooi niet. Je hebt de spookfile, de kijkfile, de recordfile, de protestfile, van alles wat. De allerergste is de file die niet op de radio is, maar waar je wel in staat.