Sporthal Arkendonk toch zo goed als plat voor nieuwbouw: ‘Onmisbaar in Dommelbergen’
OOSTERHOUT - Sporthal Arkendonk in Oosterhout gaat toch zo goed als plat voor nieuwbouw. Het college wil twee ton uittrekken om de ingrijpende ‘vernieuwbouw’ in gang te zetten. Tegelijkertijd wordt het ernaastgelegen zwembad gesloopt. De verwachting is dat de operatie in 2024 begint.
De sporthal was het laatste onderdeel in de facelift van centrum Arkendonk in wijk Dommelbergen waar nog onzekerheid over bestond. De plannen behelzen een nieuw activiteitencentrum en horeca en twee complexen met 71 appartementen (koopwoningen), met eronder ruimte voor extra winkels en zorgfuncties.
Daar komt nu de nieuwe sporthal bij. En tegelijkertijd ook de sloop van het aanpalende zwembad. Althans, de gemeenteraad mag zich binnenkort uitspreken over een voorbereidingskrediet van twee ton, om de zaak in gang te zetten. Tweede kwartaal dit jaar wordt de aanbesteding van alle bouw- en sloopplannen verwacht.
Kostenraming lastig
Maar dit is nog wel met onzekerheden omgeven. B en W wijzen erop dat er sprake is van een tekort aan bouwmaterialen en gebrek aan beschikbare capaciteit bij aannemers en installateurs. Het is lastig om een goede raming te maken van de stijgende bouwkosten. Het college houdt een vinger aan de pols. ‘De aanbesteding moet uitwijzen of er vanuit de markt voldoende interesse is voor het project sporthal Arkendonk’.
De sporthal is gebouwd in 1980 en wordt gebruikt door sportverenigingen (onder meer badminton, zaalvoetbal en handbal) en scholen voor bewegingsonderwijs. De sporthal, eigendom van de gemeente, is verouderd en gedateerd, ook wat de uitstraling betreft. ‘Vernieuwbouw’ komt als beste scenario naar voren.
Installaties gekoppeld
Het zwembad staat sinds de ingebruikname van recreatieoord de Warande leeg (begin 2016). Maar de installaties van de sporthal en het zwembad zijn aan elkaar gekoppeld. De sporthal moet hiervan worden losgemaakt. Het uitgangspunt is om de sporthal energieneutraal uit te rusten, klimaatbestendig en met opvang van regenwater.
De vernieuwde sporthal zal voldoen aan de eisen en normen van het NOC*NSF en de Koninklijke Vakbond Lichamelijke Opvoeding (KVLO). De sporthal behoudt dezelfde vloermaat (55 bij 33 meter) en drie zaaldelen. Er komen acht kleedkamers in, een EHBO- en beheerdersruimte, kleine kantine en een vaste tribune. Het vernieuwde pand moet een hedendaagse architectonische uitstraling krijgen.
Onmisbare rol
De sporthal speelt volgens B en W een belangrijke en onmisbare rol in Dommelbergen. De totale kosten worden nu geraamd op 5,9 miljoen euro, waarvan een miljoen voor tijdelijk onderdak voor de sportclubs en scholen. Waar en hoe die tijdelijke behuizing wordt geregeld is nog niet duidelijk, mogelijk komt er een tijdelijke hal op de plek waar het zwembad wordt gesloopt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Man (33) aangehouden voor ongeluk waarbij gezin uit Raamsdonksveer omkwam: ‘Vermoedelijk alcohol en drugs op’
SPRANG-CAPELLE/RAAMSDONKSVEER - De man (33) uit Zevenbergschen Hoek die betrokken was bij het ongeval op de A59 bij Sprang-Capelle is aangehouden. De politie vermoedt dat hij teveel alcohol en drugs op had. Bij het ongeluk kwam anderhalve week geleden een gezin uit Raamsdonksveer om het leven.Zevenbergschen Hoek -
PREMIUM
Negen ton extra voor IKC J.J. Anspach in Dongen, oppositie noemt krediet ‘een blanco cheque’
DONGEN - Voor de bouw van Integraal Kindcentrum J.J. Anspach is negen ton extra gereserveerd. De Dongense gemeenteraad stemde vorige week in met het extra krediet voor het project. De VVD was tegen en uitte felle kritiek richting onderwijswethouder Denise Kunst.Dongen -
vacature
BN DeStem zoekt freelance verslaggever voor Oosterhout en omgeving
OOSTERHOUT - Weet jij wat er speelt in Oosterhout en omgeving? Heb jij een neus voor nieuws? En kun jij alles wat je hoort en ziet bundelen tot een journalistiek artikel? Dan is BN DeStem wellicht op zoek naar jou!Oosterhout -
A27 weer vrij na ongeval bij Werkendam, vertraging neemt af
OOSTERHOUT - De vertraging op de A27 neemt weer af na een file van 15 kilometer tussen Oosterhout en Werkendam door een ongeval.Oosterhout -
Prins Andreo XL: ‘Straotparade niet langer een voorfeestje, maar het toetje na de carnaval’
DONGEN - In Dongen hebben ze een nuske vur plezier en een nuske vur muziek. Althans, zo staat de lezen op de rug van een groep vrolijke clowns in het centrum van Dongen. Of moeten we deze zondag nog eventjes spreken van het Peeënrijk?Dongen
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.