Raamsdonk wordt Den Haaykaant: ‘Ermee bezig zijn en het echt voelen, dat is wel een verschil’
RAAMSDONK - Raamsdonk veranderde zaterdag voorzichtig in Den Haaykaant. Vlaggen met het logo en namen van de carnavalsverenigingen werden opgehangen, gekleurde vlaggetjes werden van lantaarnpaal naar lantaarnpaal getrokken en op de rotonde stond er na hard werken weer een echte blikvanger. En dus komt het carnavalsgevoel meer en meer naar boven.
Vlaggen met ‘rondje Den Haaykaant’ sieren de rotonde van Raamsdonk. Met zo’n tien man sterk zijn ze druk bezig. Vorig jaar zorgden grote carnavalskoppen voor een sfeervol welkom, nu denk je dat je een festivalterrein op komt lopen. En dat is eigenlijk ook zo. Nadat er een streep gezet werd door de optocht van dit jaar, werd er onder de noemer Zak es lekker outdoor een ‘karnavalsfestival’ op poten gezet.
Leeft het hele jaar door
Terwijl de organisatie druk is met opbouwen, komen er veel fietsers en wandelaars langs. Ze stoppen vaak om even te kijken. ,,Dat is nog een heel werk zeg, mooi hoor”, zegt een vrouw tegen de bouwers.
Met het opbouwen en versieren begint het voor iedereen te leven, weet Sara Berende. ,,Carnaval leeft hier eigenlijk altijd wel, dat is het hele jaar door. We zijn er hier veel mee bezig. Maar er mee bezig zijn en het echt voelen, dat is wel een verschil.”
Ook Stefan van Strien merkt dat. ,,Nu gaat het nog meer leven. Die vlaggen, de rotonde, het met elkaar bezig zijn en het inzingen van het Haaykaant-lied 2022. Het laat ook mooi de verbondenheid van ons dorp zien.”
Het Haaykaant-lied van dit jaar werd zaterdag opgenomen, iedereen die wil kon in de Swamp Studio de tekst inzingen. De carnavalsgroepen uit het dorp kwamen sowieso. Enigszins terughoudend stapten de meesten de studio in, om al snel vol overtuiging en enthousiasme te zingen over hoe mooi het dorp is. Het Haaykaant-bier zorgde voor het smeren van de kelen, het carnavalsgevoel deed de rest.
Daan de Wijs heeft met carnavalsvereniging De Kloempestoempers net gezongen. Is hun carnaval nu echt gestart? ,,Eigenlijk zijn we vanaf de elfde van de elfde al heel veel bezig geweest. Maar nu is iedereen wel echt in rep en roer. Het gaat wel aan de gang, dat merk je en dat is leuk. Veel mensen zijn er hier het hele jaar mee bezig, maar het ontpopt zich in de laatste weken. Iedereen staat te jubelen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Het worden cruciale jaren voor Tessenderlandt: ‘Wij zullen deze school niet sluiten’
Breda -
PREMIUM
Camerahandhaving binnenstad Oosterhout: nog steeds regen aan overtredingen en waarschuwingen
OOSTERHOUT - Nog steeds rijden te veel voertuigen op tijden dat het niet mag de Oosterhoutse binnenstad in. Camerahandhaving constateerde de eerste drie maanden van het jaar liefst 1713 overtredingen, maar slechts een fractie leidde tot een bekeuring.Oosterhout -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Agent vervolgd om dodelijk ongeluk tussen motorrijder en politieauto in Brabant
EINDHOVEN - Het Openbaar Ministerie vervolgt een agent voor het veroorzaken van een dodelijke aanrijding tussen een motor en een politieauto. Bij de aanrijding kwam de 31-jarige motorrijder uit Eindhoven om het leven. Dit gebeurde op de Dr. Cuyperslaan in zijn woonplaats.Breda
-
Oosterhout zoekt de zon op: aantal panelen op woonhuizen ligt boven landelijk gemiddelde
-
-
-
Khadija (15) is voor een dag de baas bij Van Wijnen: ‘leuk om te zien hoe een vrouwelijke directeur het doet’
BREDA - Dat er zoveel functies waren binnen een bouwbedrijf, dát wist Khadija (15) uit Breda niet. Tot voor kort dan, want donderdag had zij het voor het zeggen bij projectontwikkelaar en bouwer Van Wijnen. Dit in het kader van het project ‘Baas van Morgen’ van Jinc.Breda -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.