Nu te koop in Raamsdonksveer: vliegende auto (video)
vliegende auto chirocopterRAAMSDONKSVEER - Vanaf vandaag te koop in Raamsdonksveer: een vliegende auto, oftewel de gyrocopter. Kosten? 499.000 euro.
De PAL-V Liberty is na jaren ontwikkeling te verkrijgen, al staat-ie fysiek nog niet in Raamsdonksveer. "De eerste levering verwachten we in 2018", zegt Marco van den Bosch, medewerker sales en marketing. De ontwikkeling van de vliegende auto ging niet over een nacht ijs. "Het eerste, ruwe idee was er al in 1999: het kantelen van auto's zodat het zwaartepunt anders ligt. Maar pas in 2007 is het bedrijf opgericht. Er komt simpelweg heel veel bij de productie kijken. Het is zo uniek dat je iets maakt dat geschikt is voor lucht- en autoverkeer." Dat betekent dat de chirocopter met twee soorten verkeersstromen te maken heeft. "De certificering moet langs meerdere instanties."
Vliegen kan dus, terwijl de chirocopter prima rijdt op de snelweg. "Je kunt van vliegveld naar vliegveld vliegen, want je kunt alleen opstijgen bij een vliegveld. Het laatste stukje naar je bestemming kun je vervolgens rijdend doen. Naast vliegvelden kun je op plekken opstijgen waar een ontheffing geldt. Een landingsbaan van 180 bij 50 meter is voldoende. Dat kan bijvoorbeeld bij een boer, maar dan moet de lokale burgemeester daarvoor toestemming hebben gegeven."
Van de PAL-V Liberty verschijnen in eerste instantie 90 modellen. "We hebben de eerste orders al binnen. Onze verwachtingen zijn heel hoog gespannen. Vervolgens willen we een sportversie uitbrengen. Deze wordt waarschijnlijk een stuk goedkoper."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oosterhout bestelt vier peperdure elektrische huisvuilwagens, kosten: bijna 2 miljoen
Oosterhout -
Fietser belandt op voorruit auto bij botsing in Raamsdonksveer
RAAMSDONKSVEER - Aan de Essenboom in Raamsdonksveer is maandagmiddag een fietser gewond geraakt bij een botsing met een auto.Raamsdonk -
PREMIUM
Virgil van Dijk krijgt eigen Cruyff Court in Haagse Beemden: ‘Vaker naar Breda? Als ik tijd heb zeker!’
BREDA - Als eerste voetballer ter wereld heeft Virgil van Dijk twee eigen Cruyff Courts. Na een trapveldje in Liverpool opende hij woensdag een veld in de Haagse Beemden in Breda, waar hij opgroeide. ,,Het voelt goed om iets terug te geven.”Breda -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente.
-
PREMIUMNacompetitie tweede/derde klasse
‘Totale rollercoaster’ in Oosterhout: thuisploeg verslaat Zundert na strafschoppen
Oosterhout -
-
-
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
Dorpen tegen Breda en Tilburg: ‘Laat ons ook aan de randen bouwen’
GOIRLE - Samen met Breda en Tilburg zetten 17 gemeenten de ruimtelijke contouren voor de toekomst uit. Maar binnen die samenwerking tekent zich een verschil tussen stad en dorp af.Dongen