Museumbaas Geert Kollau en modeontwerper Anne Oomen winnen Oosterhoutse Stimuleringsprijs
OOSTERHOUT - Geert Kollau verleende met zijn Museum of Young Art (Moya) onderdak aan de uitreiking van de Stimuleringsprijs. Hij mocht de prijs van 2021-2022 ook in ontvangst nemen. Anne Oomen ontving verlaat de prijs uit 2019-2020.
In de voormalige hangars van meubelfabrikant Galvanitas aan het Wilhelminakanaal verdrijft een grote houtkachel de kou. Organisator Jan Trapman legt uit dat de dubbele uitreiking een nawee van corona is. Wethouder Willem-Jan van der Zanden maakt de winnaars bekend. ,,Het is een prijs voor opkomende kunstenaars en initiatieven”, zegt hij. ,,Een aanmoediging van 2500 euro voor vernieuwing.”
Juryvoorzitter Hans van Brummen reikt de cultuurprijzen uit. ,,Moya is een veelbelovend initiatief. Een mooie opzet om jonge kunstenaars een podium te geven. Dat alle kunstwerken ook te koop zijn, is voor een museum best uniek.”
Baan opzeggen
,,Supertof”, zegt Geert Kollau als hij de prijs in ontvangst neemt. ,,Ik verwachtte het niet, want ik ben nog druk aan het bouwen.” Moya heeft, in de vijftien maanden dat het open is, al 20.000 bezoekers verwelkomd. ,,Ze komen overal vandaan”, vertelt Kollau. ,,Parijs, België, Duitsland en iemand met een galerie in New York kwam bij ons shoppen. Van de vijf jonge kunstenaars die hier hangen, is er al één die de baan die hij erbij doet kan opzeggen.”
De Oosterhoutse modeontwerper Anne Oomen is door werkzaamheden verhinderd. Moeder Elly Oomen neemt de prijs, gehuld in een creatie van haar dochter, in ontvangst. Daarmee onderstreept ze de woorden van juryvoorzitter Van Brummen: ,,Haar kleding is veel meer dan een gebruiksvoorwerp, het is een verhaal dat je op je huid draagt.”
Op tv zag ik een hoogleraar en een staatssecretaris in een ontwerp van Anne
,,Mijn jurk is gemaakt van speciale zijde”, vertelt Elly Oomen. ,,Anne koopt witte zijde in, die zij vervolgens met de hand schildert.” De jurk, een motief van blauw met bordeauxrode strepen afgewisseld met een dunne, zwarte schaduwstreep, valt soepel om haar lichaam. ,,Anne ontwerpt ook veel kleding voor dansers”, zegt haar moeder trots. ,,En op tv zag ik een hoogleraar en een staatssecretaris in een ontwerp van Anne.”
Volgens het juryrapport is Anne Oomen kunstenaar en ondernemer tegelijk. Daarmee geeft de jury aan dat zij ook op de hoogte is van de stap die Anne Oomen nam om tijdens de Paris Fashion Week in 2020 te proberen door te breken. Een investering van 10.000 euro, zo vertelde de modeontwerper eerder in deze krant. Door corona werd deze stap geen succes. De jury ziet dit als domme pech en wil haar stimuleren om door te gaan. Ze meent dat de kunstenares een exportproduct voor Oosterhout kan worden, net zoals de Oosterhoutse Marlies Dekkers, de modeontwerper die internationaal doorbrak met lingerie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Deadline Day: NAC huurt Garbett van Torino
De definitieve bekendmaking van de komst van Matthew Garbett was een kwestie van tijd en is dinsdag op Deadline Day officieel geformaliseerd. De middenvelder wordt tot het einde van dit seizoen gehuurd van Torino. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
PREMIUMMet video
Eerst roemloos onderaan, nu wint Dongen zelfs van de koploper
Ontlading, gejuich en dolblije wisselspelers die het veld bestormen. Dongen zorgde dit weekend voor een gigantische verrassing. De - toen nog - hekkensluiter stuntte door te winnen van koploper ADO’20. The Day After is de grijns nog altijd groot in het dorp. -
PREMIUMVierde klasse C
Chaam en VVR pakken door, TVC Breda klopt hoogvlieger Viola
Chaam en VVR blijven aan de winnende hand. Chaam won in Dorst met 1-2 van Neerlandia’31. VVR had thuis minder moeite met PCP. Met een 5-1 nederlaag kon PCP terug naar Breda. Viola ziet de achterstand op VVR door de nederlaag tegen TVC Breda oplopen tot zeven punten.
-
PREMIUM
Rucphen bouwt er flink op los, Roosendaal scoort ver onder het landelijk gemiddelde: kijk hier hoe uw gemeente het deed
De woningbouw in veel West-Brabantse gemeenten lag in 2022 flink op stoom. Acht gemeenten bouwden vorig jaar fors meer dan het landelijk gemiddelde. Maar een handjevol gemeenten stelde flink teleur. Zo lag het aantal opgeleverde huizen in Roosendaal bedroevend laag. -
-
-
PREMIUMWatersnood
Na de Watersnood was alle hulp welkom, als het maar niet van de communisten kwam
BREDA - Na de watersnoodramp van 1953 is elke hulp voor de slachtoffers in Brabant van harte welkom. Behalve wanneer die steun uit communistische hoek komt. Dan gaan alle alarmbellen af en volgt een oproep tot de ‘grootste waakzaamheid’. -
Met video
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs.