Volledig scherm
Foto: ANP

Carnavalsagenda regio Oosterhout 2016

Carnavalsagenda voor de regio Oosterhout

OOSTERHOUT (Kaaiendonk)

Zaterdag
11.00:Carnavalsviering in St.-Jansbasiliek.
14.30:Optreden Jeugd Hofkapel op Markt.
14.55:Intocht Kaaiendonkse Kapellen.
15.11:Intocht prins Mienus XII op de Markt, met hijsen van de vlaggen, kranslegging bij de Smulnar en bekendmaking mooist versierde café.
17.00:Prinsenreceptie in Du Theatre.

Zondag
13.11:Grote Optocht.
20.30:Prijsuitreiking optocht op Markt.

Maandag
13.30:Boerenbruiloft op Heuvel.

Dinsdag
13.30:Ronde van ’t Rutselbos.
14.11:Kinderkopkesoptocht vanaf Heuvel.
16.45:Prijsuitreiking Kinderkopkesoptocht op Markt.
23.25:Afscheid prins Mienus XII, bekendmaking motto 2017 en verbranding Smulnar op Markt.

DEN HOUT (Kluivenduikersrijk)

Zaterdag
19.00:Carnavalsmis in Corneliuskerk, met minioptocht.
20.00:Carnabal Irene, bij VV Irene ’58.

Zondag
19.00:Bonte avond en jeugdsauwelen in Den Brink.

Maandag
14.00:Grote Kluivenduikersoptocht.
19.30:Prijsuitreiking optocht in Den Brink.

Dinsdag
10.30:Katerontbijt in Den Brink.
14.00:Kraokebeentjeskinderoptocht.
15.00:Kraokebeentjesbal in Den Brink.
19.30:Lampionnenoptocht vanaf Den Brink met aansluitend verbranding Oos Jaas op Houtse Heuvel.
21.00:Uitslag loterij in Den Brink.

DONGEN (Peeënrijk)

Vrijdag
21.00:Lintjesregen.

Zaterdag
14.00:Intocht met sleuteloverdracht op bordes gemeentehuis, aansluitend kranslegging bij beeldengroep bij Winkk!
15.00:Alternatieve Raodsvergadering in Dun Sterrekèèker (Cammeleur).

Zondag
10.30:Carnavalsmis in Laurentiuskerk.
13.30:Grote optocht vanaf rotonde Deken Batenburgstraat. Aansluitend prijsuitreiking in Dun Sterrekèèker.

Maandag
13.30:Jeugdoptocht v.a. Wilhelminaplein. Aansluitend prijsuitreiking in Dun Sterrekèèker.

Dinsdag
13.00:Ouderenmiddag in Dun Sterrekééker.
14.00:Ut Stamperke in De Poort aan de Gasthuisstraat.
20.00:Lampkusoptocht van St. Jozefstraat naar Wilhelminaplein.
22.00:Verbranding Manneke Pee op Wilhelminaplein.
22.45:Slotpolonaise in Dun Sterrekééker.

DORST (Kattegat)

Vrijdag
13.00:Carnavalsmiddag basisschool Marcoen met inhuldiging jeugdprins(es) en jeugdnar(rin), mmv Dorstse Boerkes.
13.30:Kinderoptocht vanaf Pastoor den Rondenstraat.
19.00:Carnaval voor jongeren in De Klip.

Zaterdag:
13.15:Opening carnaval, inhuldiging jeugdprins(es) en jeugdnar(rin) en sleuteloverdracht op Dorpsplein.
13.45:Carnavalsoptocht vanaf Dorpsplein naar Spoorstraat.
18.00:Prijsuitreiking optocht jeugd in Hart van Dorst.
18.30:Uitreiking Aanmoedigingsprijs optocht in Hart van Dorst.
19.30:Prijsuitreiking optocht volwassenen in Hart van Dorst.

Zondag
11.00:Eucharistieviering St. Marcoenkerk.
12.30:Carnavalsbrunch in Dorpszicht.
17.00:Disco met dj Lex van Alphen in Hart van Dorst.

Maandag
17.30:Het Hart Zingt, met dj Lex van Alphen in Hart van Dorst (12+).

Dinsdag
10.00:Peuterbal in Hart van Dorst, (groot)- ouders en familie zijn welkom, mmv Dorstse Boerkes.
14.00:Dorst Got Talent in Hart van Dorst.
19.30:Verbranding Katerkop op Dorps- plein en aankondiging motto 2017.

Woensdag
16.00:Haringhappen in Hart van Dorst.

DUSSEN (Klaiendam)

Zaterdag
14.00:Opening carnaval op Prins Nelis en Prins Hansplein met aansluitend optocht vanaf Vrijheidsplein.

Zondag
11.00:Speciale kerkdienst in r.-k. kerk.
14.30:Kindermiddag in De Koppelpaarden.

Maandag
14.30:Boerenbruiloft.
19.00:Beat the Carnaval op Prins Nelis en Prins Hansplein.

Dinsdag
10.30:Speciale raadsvergadering in Kasteel Dussen.
14.30:Snotpinnekesbal in De Koppelpaarden.

GEERTRUIDENBERG (Potteschijterslaand)

Vrijdag
10.30:Opening jeugdcarnaval in gemeentehuis.
13.00:Carnavalsfeest basisschool Biekorf.
14.15:Carnavalsfeest basisschool De Vuurvlinder.
19.30:Opening carnaval op gemeentehuis.
21.41:Opening carnaval Potteschijters- laand en uitreiking grootste Potteschijter in Fort St. Gertrudis.

Zaterdag
11.00:Frikandellenochtend in D’n Berg.
12.45:Proclamatie en hijsen Potteschijter bij oude gemeentehuis aan Markt.
13.11:Optocht vanaf Markt.
14.00:Kidz-carnaval in Fort St. Gertrudis.
14.30:After party optocht op Markt.
20.00:Prijsuitreiking optocht bij Fort Sint- Gertrudis, mmv Johnny Gold.

Zondag
10.30:Carnavalsviering in Gertrudiskerk. en aansluitend Snotpinnekesbal in D’n Berg.
14.00:Carnavalsfeest met dj’s Geert & Ruud in De Witte Hemel.
14.00:Snotpinnekesbal met clown Sjonnie in D’n Berg.
15.00:Kidz-carnaval in Fort St. Gertrudis.

Maandag
14.00:Kidz-carnaval in Fort St. Gertrudis.
14.00:Carnavalsfeest met dj’s Geert & Ruud in De Witte Hemel.
16.00:Boerenbruiloft in De Witte Hemel.

Dinsdag
14.00:Dolle dinsdag sauwelen in De Witte Hemel.
20.00:Lampionnenoptocht vanaf De Bakkerij met om 20.30 uur Popverbranding ism Bergse Batterij op Markt.

Woensdag
20.00:Haringhappen in D’n Berg en uitslag loterij, mmv zanger Alfred.

GILZE (Dringersgat)

Vrijdag
18.30:Wagentjes kijken op bouwlocaties.

Zaterdag
10.30:Sleuteloverhandiging aan prins Tinus dun Irste in ’Gemeentehuis Gilze-Noord’.
14.00:Leutig Polonaise Bal in De Hooikar (tot 17.00).

Zondag
12.30:Symboolonthulling op Bisschop De Vetplein.
13.30:Grote optocht vanaf Nieuwstraat.
20.00:Prijsuitreiking optocht bij sporthal met aansluitend feest.

Maandag
13.30:Toeterkusoptocht vanaf Steenakkerplein.
14.30:Brakkenfist in de sporthal.
16.00:Prijsuitreiking Toeterkusoptocht in sporthal.
20.30:Kapellenfestival Aan ‘t Plein.

Dinsdag
14.30:Wijvesjouwen bij De Schakel.
18.00:Prijsuitreiking Wijvesjouwen bij sporthal.
22.15:Symboolverbranding op Bisschop De Vetplein.
22.30:Afsluitfeest carnaval in De Banner.

HANK (Knusterooierslaand)

Vrijdag
10.30:Prins Bram d’n Erste bezoekt De Bolder en Wilgenhoek.
21.00:Aftrap carnaval in Vissershang.

Zaterdag
13.11:Sleuteloverdracht en aansluitend optocht vanaf Kerkstraat.
16.30:Prijsuitreiking kinderen in ’t Uivernest.
19.00:Carnavalsmis in r.-k. kerk.
20.15:Prijsuitreiking volwassenen in De Phoenix.

Zondag
12.00:Zottenfestival bij Be-Ready.
15.00:Kindermiddag met thema Circus in ’t Uivernest.
16.00:Carnavalsmiddag in Visserhang.

Maandag
14.00:Boerenbruiloft in De Phoenix.
21.30:Afterparty raad van elf in ’t Uivernest.

Dinsdag
14.00:Kindermiddag in De Phoenix.
16.00:Snotpinnekesbal in ‘t Uivernest.
19.00:Lampionnenoptocht vanaf ’t Uivernest.
20.00:Ontmanteling jeugdraad, raad van elf en prins Bram in ‘t Uivernest.
21.00:Sluitingsceremonie met bekendmaking motto 2017 in ‘t Uivernest.

Woensdag
18.30:Askruske halen in r.-k. kerk.

HOOGE ZWALUWE (Berenland)

Vrijdag
18.30:Hollandse spelavond, jaarlijks zwaloews boomstamzagen en bekendmaking jeugdraad in De Zonzeel.

Zondag
10.00:Berenbruiloft in restaurant Onze kerk.

Maandag
10.00:Carnavalsontbijt bij VV HZ’75.
13.30:Trollenmiddag voor de kinderen in Concordia.

Dinsdag
13.00:Grote optocht vanuit Helkant, waar om 13.30 uur in Hooge Zwaluwe de kinderoptocht bij aansluit.
16.30:Prijsuitreiking kinderoptocht in De Zonzeel.
19.00:Lampionnenoptocht vanaf De Zonzeel.
19.30:Verbranding Oos Kee op grasveld achter Mark’s Dagwinkel.
20.30:Prijsuitreiking grote optocht in De Zonzeel.

HULTEN (Krimpersgat)

Vrijdag
13.00:Carnavalsoptocht kbs De Drie Musketiers vanaf Kerkplein.
14.00:Mengelmoesmiddag met optredens van scholieren De Drie Musketiers in dorpshuis The Chump (tot 15.00).

Maandag
15.00:Dansen, hossen en springen in The Chump, mmv disco Ario Gerrits en De Bounties.

LAGE ZWALUWE (Biesboschrakkersrijk)

Vrijdag
20.00:Opening carnaval door prins Hendrik den Eerste, prinses Dyone en gemeentevertegenwoordiger in ’t Roer Om.

Zaterdag
13.30:Grote optocht vanaf de Zwingel, waarbij om 14.00 uur de kinderoptocht aansluit bij Den Domp.
16.00:Wagenbouwersbal in Den Domp.

Zondag
11.00:Frühshoppen in Ligthart.
15.00:Kindermiddag met piratenshow door Sjaak de Piraat in Ligthart.
16.30:Prijsuitreiking jeugdoptocht in Lighthart.
20.30:Playbackshow volwassenen in Den Domp. Maandag 14.00:Snotpinnekesbal in Den Domp.
20.30:Prijsuitreiking grote optocht in Den Domp.

Dinsdag
11.00:Kerkdienst en Boerenbruiloft in De Witte Zwaan.
12.00:Receptie Boerenbruiloft in De Witte Zwaan.
14.00:Snotpinnekesbal in De Witte Zwaan.
19.00:Lichtjesoptocht vanaf Den Domp.
20.00:Verbranding Oos Kee aan de Wethouder Dubbelmanstraat.
21.00:Afscheid jeugdraad en prinses Dyone den Eerste in Den Domp, met om 21.30 uur trekking grote loterij.
23.00:Afscheid grote raad en prins Hendrik den Eerste.

MADE (De May)

Vrijdag
19.00:Jeugddisco (8 t/m ± 13 jaar) in De Mayboom (tot 22.30 uur).

Zaterdag
13.15:Plaatsing Oos Jaas op Raadhuisplein.
13.30:‘Het Groot Juinenbal’ in ’t Trefpunt.
14.00:Ontvangst prins Jannes dun Irste op gemeentehuis en sleuteloverhandiging door burgemeester De Kok.
14.10:Grote Mayse snotsliert vanaf gemeentehuisplein (tot 15.30 uur).
16.30:Prijsuitreiking Mayse Snotsliert op Raadhuisplein.
19.00:Jeugddisco (8 t/m ± 13 jaar) in De Mayboom (tot 22.30 uur).
19.00:Het lof der zotheid (voorheen carnavalsviering) in kantine duivenclub, toegang via Jumbo parkeerterrein.

Zondag
14.00:Grote Mayse Carnavalsoptocht vanaf Kerkstraat en Stationsstraat.
19.00:Jeugddisco (8 t/m ± 13 jaar) in De Mayboom (tot 22.30 uur).
Avond:’Heel de May zingt’ in The Pub.

Maandag
10.00:Bal ‘Toeternietoe’ voor verstandelijk gehandicapten in De Mayboom, m.m.v. voormalige Regenboog.
11.00:Blai op de May in De Korenbeurs.
14.00:Ongeëvenaarde Grand Gala der Mayse Kapellen in De Korenbeurs.
19.00:Jeugddisco (8 t/m ± 13 jaar) in De Mayboom (tot 22.00 uur).
19.30:Prijsuitreiking van Grote Mayse Carnavalsoptocht in ’t Trefpunt.

Dinsdag
10.00:Snotaopenbal (groep 4 t/m 7) in The Pub.
10.00:Snotpinnekesbal (groep 1 t/m 3) in ‘t Trefpunt.
14.30:Verkiezing Beste Juin van de May 2016 in ’t Trefpunt, met om 15.40 uur trekking grote loterij.
19.30:Lampionnenoptocht vanaf Molenplein en aansluitend afsluiting met verbranding Oos Jaas op Den Deel.
20.30:Tranenbal in De Korenbeurs, met rond 23.11 uur ontmanteling van de prins.

MOLENSCHOT (Papslokkersgat)

Zaterdag
10.41:Sleuteloverdracht op gemeentehuis in Rijen.
14.11:Optocht.
17.00:Prijsuitreiking jeugd in ’t Engeltje.
18.30:Prijsuitreiking volwassenen in Herberg De Papslokker.

Zondag
11.00:Carnavalsviering in Sint Annakerk.
16.00:Mega Papmiddag voor jong en oud in ’t Engeltje (tot 19.30).

Dinsdag
17.00:Kindermiddag in Herberg De Pap- slokker met om 19.00 uur officiële sluiting carnaval door prinses Pap de 42e, met gratis erwtensoep en puntzak frites.

OOSTEIND (Uilendonck)

Vrijdag
11.30:Uilenpunt, met stamppot, bezoek aan sleuteloverdracht en quiz in ’t Uilennest.

Zaterdag
15.30:Colabal in ‘t Uilennest.
19.00:Carnavalsdienst in St. Johannes de Doperkerk, met Eigewijs en kinderkoor De Zingende Nootjes.
20.00:Dollemansavond in ’t Uilennest.

Maandag
11.30:Carnavalslunch in ’t Uilennest.
13.30:Carnavalsoptocht vanaf ’t Uilennest met afterparty en bezoek van prins Mienus XII van Kaaiendonk.

RAAMSDONK (D’n Haaykaant)

Vrijdag
13.30:Kinderoptocht Hoge Waai.
19.00:Opening carnaval gemeentehuis.
20.00:Inzuipen in De Vrije Valk.
20.11:Opstarte mee d’n Spaorkas in De Oude Melkhaven.
20.30:Kapellefestival in Het Vermaak.

Zaterdag
14.11:Grote optocht vanaf het Park.
14.00:Drive-In show met dj Thijs en dj Jeffrey in Ontmoetingscentrum.
12.00:Optocht kijken in De Vrije Valk.
13.11:Dun Optocht met dj Arii in De Oude Melkhaven.
20.30:Prijsuitreiking optocht in Het Vermaak.

Zondag
10.30:Carnavalsdienst in de St. Bavokerk.
12.00:Barbecue in Het Vermaak.
14.11:Klinku en Drinku meej dj Schipper in De Oude Melkhaven.
20.00:Alles behalve in De Vrije Valk.
20.00:Gouwe ouwe Daansavond in Het Vermaak.

Maandag
11.11:Worstenbrood Happuh in Het Vermaak.
11.11:Boerenbruiloft in Ontmoetingscentrum.
12.11:Carrenavalsmusic in De Oude Melkhaven.
12.30:Haaykaants Lunchbuffet 55+ in het Ontmoetingscentrum.
14.00:Familiematinee met dj Thijs en dj Jeffrey in Ontmoetingscentrum.
14.00:Snotpinnekusbal in Het Vermaak.
16.11:Gratis Snert! (OP=OP) in De Oude Melkhaven.
21.00:Dries Roelvink in Het Vermaak.

Dinsdag
12.00:Tappe & Dabbe in De Vrije Valk.
12.11:Pre-Party Elluf Jaor CV De Leo’s met dj Jim Vane in De Oude Melkhaven.
13.11:Lekker afzakken... in Het Vermaak.
14.00:Kindercarnaval met Dotje en Snotje,dj Thijs en dj Jeffrey in Ontmoetingscentrum.
19.00:Lampionnenoptocht vanaf Park.
19.30:Pop verbranden & Slotfest in Park.
20.00:Afsluiting in Ontmoetingscentrum.
00.11:Ut Vat Leegmaoke in De Oude Melkhaven.

RAAMSDONKSVEER (Faantelaand)

Vrijdag
10.45:Opening carnaval jeugd bij gemeentehuis.
19.15:Opening carnaval volwassenen bij gemeentehuis.

Zaterdag
19.00:Carnavalsviering in OLV kerk.

Zondag
13.49:Optocht.

Maandag
19.00:Prijsuitreiking optocht op Heereplein.

Dinsdag
18.30:Lampionnenoptocht vanaf Boe- laars.
19.00:Destaggenavond op Heereplein.

RIJEN (Wringersgat)

Vrijdag
20.00:Strikkenbal (18+) in ’t Rijens Vat met uitreiking grootste hangijzer, mmv DJ Wilco.

Zaterdag
10.41:Sleuteloverdracht bij gemeentehuis.
14.00:Jeugdoptocht vanaf Raadhuisplein.
16.30:Prijsuitreiking jeugdoptocht bij op Wilhelminaplein.
20.00:Apres-skiparty in ’t Rijens Vat, mmv DJ Wilco en DC Maurice.

Zondag
11.11:Bijpraotmergen in ‘t Vermaeck.
14.00:‘Crazy Kids Vermaeck’ in ’t Ver- maeck.

Maandag
20.00:Breda After-party in ’t Rijens Vat, mmv DJ Wilco en Jelle B.

Dinsdag
13.00:Grote optocht vanaf Statenlaan met om 15.00 uur defilé op Wilhelminaplein.
21.00:Grote finale in ’t Rijens Vat, met om 20.11 uur prijsuitreiking optocht (tot 02.00 uur).
23.11:Embleemverbranding en afsluiting 48e carnavalsjaar op Stationsplein, t.o. De Heeren van Rijen.

Woensdag
20.00:Haringhappen met dj Maikel in ’t Rijens Vat.

TERHEIJDEN (Schraansersrijk)

Vrijdag
20.15:Opwermconcert in De Harmonie.

Zaterdag
10.30:Snotpinnekusbal.
13.30:Opzetten Boer Klaos, kinderoptocht en aansluitend prijsuitreiking in De Gouden Leeuw.
18.00:Sleuteloverdracht en carnavalsviering.
19.30:Opening jeugdcarnaval in De Cour.

Zondag
12.30:Grote optocht.
19.00:Prijsuitreiking grote optocht.

Maandag
13.30:Seniorenmiddag in De Harmonie.
15.00:Braoipottemiddag in De Gouden Leeuw.
19.00:Kindercarnaval in De Cour.

Dinsdag
13.00:Laatste keer opzetten Boer Klaos.
13.30:Zeepkistenrace in de Markstraat.
14.00:Kindermiddag in De Gouden Leeuw (tot 16.00 uur).
18.30:Lampionnenoptocht.
19.00:Verbranding Boer Klaos.
19.30:Deformatie jeugdraad in De Cour.
23.11:Deformatie raad en prins.

WAGENBERG (Erpelrooiersland)

Vrijdag
08.30:Carnavalsmorgen op De Elsenhof.
14.00:Carnavalsmiddag voor senioren in Plexat.
20.00:Erpelrooiersbal in De Ruif.

Zaterdag
11.30:Pannenkoeken bakken door de grote raad van elf op het Van den Elsenplein.
13.45:Presentatie jeugdraad op het Van den Elsenplein.
14.00:Kinderoptocht vanaf Van den Elsenplein.
17.00:Prijsuitreiking kinderoptocht in Driedorp.
19.00:Disco voor de jeugd (groep 5 tot 16 jaar) in Plexat (tot 22.30 uur).

Zondag
09.30:Carnavalsmis met Leutband in Gummaruskerk.
13.45:Sleuteloverdracht aan prins Knillus dun Irste op het Van den Elsenplein.
14.00:Optocht vanaf Van den Elsenplein.
20.00:Prijsuitreiking optocht in Nicortiny.

Dinsdag
18.45:Lampionnenoptocht vanaf Plexat.
19.15:Verbranding van Oos Kee en afscheid van jeugdraad in Nicortiny.
21.11:Officiële afsluiting van Carnaval in Nicortiny.

WASPIK (Maoneblusserslaand)

Vrijdag
19.00:Seniorencarnaval in Woonzorgcentrum De Stroming (tot 21.30).

Zaterdag
13.15:Talentenjacht Waspik’s got Talent in Den Bolder.
16.00:Opening carnaval door prins Bart de 26e en burgemeester Nol Kleijngeld bij Den Bolder en prijsuitreiking talentenjacht met aansluitend feest voor de jeugd in Den Bolder (tot 18.00).
19.30:Discoavond ‘oudere jongeren’ (16+) met dj Pim (tot 00.30).
20.00:Discoavond jeugd (groep 7 t/m 15 jaar) in Den Bolder met dj Maus & Joopie (tot 23.00 uur).

Zondag
13.11:Grote optocht vanaf Carmelietenstraat.
17.00:Prijsuitreiking optocht in Den Bolder.
18.30:Discoavond ‘oudere jongeren’ (16+) met dj Jim (tot 00.30).
20.00:Discoavond jeugd (groep 7 t/m 15 jaar) in Den Bolder met dj Maus & Joopie (tot 23.00 uur).

Maandag
10.30:Kroegentocht.
14.15:Gekke Jorre’s Kindershow en feesten met DJ Maus in Den Bolder.
19.30:Discoavond ‘oudere jongeren’ (16+) met dj Mart (tot 00.30).
20.00:Discoavond jeugd (groep 7 t/m 15 jaar) in Den Bolder met dj Maus & Joopie (tot 23.00 uur).

Dinsdag
14.00:Kindermiddag met springkussen in ‘t Carmelietje.
14.15:Snotpinnekesbal met Ballenbingo in Den Bolder met dj Maus.
18.45:Lampionnenoptocht met blaaskapel vanaf Den Bolder (bij goed weer).
19.15:Maanverbranding op parkeerterrein achter Den Bolder en bekendmaking motto 2017.
19.30:Discoavond ‘oudere jongeren’ (16+) met dj’s Jos en Maus (tot 00.30).
20.00:Discoavond jeugd (groep 7 t/m 15 jaar) in Den Bolder met dj’s Pim & Joopie (tot 23.00 uur).

  1. Knallende opening Sensation Waailand in Made
    Play

    Knallende opening Sensation Waailand in Made

    MADE - Het kleurt wit van de feestgangers in de grote feesttent op het Madese weiland. Met de dresscode white winter is de twaalfde editie van Sensation Waailand met het thema ‘Winter Wonderland’ vanavond van start gegaan. Van landelijke beroemdheden tot lokale talenten. Van feestmuziek tot bonkende hardstyle. Het waait allemaal voorbij vanavond. Wie er optreden, blijft tot het laatste moment een verrassing. “Dat doen we bewust, het gaat echt om de beleving”, zegt organisator Koen Grootscholten. En dat weten de feestgangers ook, want de 6000 kaarten waren binnen een kwartier uitverkocht.