Brug van Jannezand in Hank wacht nog steeds op opknapbeurt
HANK - Nog altijd is de restauratie aan de Brug van Jannezand bij Hank niet hervat. Al bijna twee jaar wacht de monumentale brug op een grondige opknapbeurt.
In april dit jaar werd nog verwacht dat een maand later gestart kon worden met de restauratie. Gemeente Altena gaat er nu vanuit dat vanaf oktober weer aan de brug gewerkt wordt. Eind maart 2021 zou de restauratie afgerond moeten zijn.
Onder meer de gemeentelijke fusie, de coronacrisis en een onderzoek naar chroom-6 in de verflaag van de Jannezandse brug, hebben inmiddels voor behoorlijk wat vertraging gezorgd. En nu blijkt dat de kosten van de restauratie ook nog eens hoger uitvallen dan verwacht. ,,We gaan nu kijken wat in ieder geval nodig is om de monumentale brug verantwoord te restaureren”, laat de gemeente Altena weten.
Modern brugdek
In oktober 2018 startte de toenmalige gemeente Werkendam met het opknappen van de brug. Na protesten uit het dorp werden de werkzaamheden al snel stilgelegd. Hank was het er niet mee eens dat het monument zou worden voorzien van een modern brugdek. Voor een deel van de brug was het echter al te laat: de originele leuningen waren al gedemonteerd en afgevoerd.
De oplopende kosten van de restauratie van de brug hebben mogelijk gevolgen voor een ander Hanks historisch waterwerk. Ook de Hillegatse sluis uit 1699 heeft een grondige restauratie nodig. In een rapport stelt de gemeente dat daar deze bestuursperiode mogelijk geen geld meer voor is.
,,Na de restauratie van de brug, zetten we in op restauratie van de Hillegatse sluis”, laat de gemeente echter weten. ,,Het is namelijk een zeer waardevol cultuurhistorisch object. Er wordt alles op alles gezet om de hiervoor benodigde gelden bijeen te brengen. Daarbij wordt ook gedacht aan externe geldbronnen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oosterhout gaat peuken rapen: ‘Vaak hoef je alleen maar even te bukken en je hebt er al een te pakken’
Oosterhout -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
Mannen vernielen ruit en dringen huis in Breda binnen
BREDA - De politie zoekt woensdagmiddag twee mannen die in Breda inbraken in een woning. Ze gooiden een ruit in en stonden snel in de woning. Of er iets is buitgemaakt is niet duidelijk.Breda -
PREMIUM
Jaar cel voor Bredanaar na bedreigen van eigen drugsdealer
BREDA - Een 41-jarige Bredanaar moet twaalf maanden waarvan acht voorwaardelijk de bajes in, besloot de rechtbank in Breda gisteren. Hij heeft zich 15 april vorig jaar schuldig gemaakt aan de bedreiging en mishandeling van zijn drugdealer.Breda
-
Dorpen tegen Breda en Tilburg: ‘Laat ons ook aan de randen bouwen’
Dongen -
-
-
1
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
Oosterhout benoemt Jan Willems tot eerste stadsorganist
OOSTERHOUT - De gemeente Oosterhout heeft Jan Willems benoemd tot de eerste stadsorganist van de stad. Met deze aanstelling wil de gemeente de orgelcultuur behouden en onder de aandacht brengen van een breed publiek.Oosterhout