Beleef Geertruidenberg: 'We willen een hippe, jonge doelgroep bereiken'
GEERTRUIDENBERG - Zuiderwaterlinietaart eten bij To Daze Conceptstore of een soepje pakken bij Le Tresor. Het boekje 'Beleef Geertruidenberg' promoot de unieke winkeltjes die de vestingstad rijk is.
"We willen vooral een hippe, jonge doelgroep bereiken", zegt mede-initiatiefnemer Dolly Krabbendam van To Daze. "We willen deze mensen prikkelen om naar Geertruidenberg te komen. Ook voor jongeren is hier veel te doen. Er is meer te zien dan alleen de prachtige, oude panden." Tegelijkertijd zegt Krabbendam: "Het is niet gekoppeld aan leeftijd, het is ook voor de tachtiger."
De selectie aan winkels beperkt zich tot de meer speciale zaken. Zoals de boetiek Chiquebende, waar tweedehands designkleding te vinden is. Of kinderkledingzaak Meneertje Koekepeer. En natuurlijk staat Bootje Gezond erin met de tuktuks en de scooters.
Er zijn hier veel eilandjes met ideeën, maar wij hopen de verbindingen te maken
Krabbendam bedacht Beleef Geertruidenberg samen met Joyce Lankhaar van Volvuur. "We zijn gaan brainstormen. Er zijn hier veel eilandjes met ideeën, maar wij hopen de verbindingen te maken. Zo willen we een koppeling maken met de Zuiderwaterlinie, die door heel Brabant loopt."
Zomeractiviteiten
Het initiatief Beleef Geertruidenberg bestaat naast het VVV-boekje en krijgt ook de steun van de gemeente. "Het is niet zo dat we de VVV gepasseerd hebben. Het is anders." In het boekje is bovendien een overzicht met alle zomeractiviteiten te zien.
Beleef Geertruidenberg heeft daarnaast een website en is actief op sociale media. "Wij denken dat dit gaat werken en dat er meer initiatieven zullen komen." Of er volgend jaar meer ondernemers in het boekje staan? "Het boekje moet niet te dik worden. We zullen dat per jaar onderzoeken."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Veel wegomleidingen door uitdiepen Nieuwe Mark, gevolgen voor verkeer centrum Breda
BREDA - Het uitdiepen van de Nieuwe Mark begint op maandag 27 juni. De binnenstad blijft bereikbaar, maar de gevolgen voor het verkeer in het centrum zijn groot. -
Eindexamens
Oproep: in 2020 of 2021 je middelbare school afgerond?
De eindexamens beginnen donderdag weer. Er zijn nog versoepelingen door de gevolgen van de coronacrisis, maar ook de examenperiode lijkt weer op die van voor 2020. -
Tweetal meisjes mishandeld door groep meiden in Rijen
RIJEN - Twee meisjes zijn donderdagavond 5 mei mishandeld door een groep andere meiden op de Hoofdstraat in Rijen. Het tweetal raakte hierbij gewond. Dat meldt een politiewoordvoerder. -
Energierekening
Jan (68): 'Energierekening omlaag brengen om rond te komen tijdens mijn pensioen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Jan Zonneveld (68) uit Rotterdam. -
PREMIUM
Sluiting dorpsschool Hulten is niet volgens de regels, betoogt oud-directeur voor gemeenteraad
RIJEN - Directeur-bestuurder Mayke van Krevel van schoolstichting Nuwelijn heeft mogelijk regels overtreden bij het voorgenomen besluit de enige school van Hulten te sluiten. Dat zei oud-directeur Johan Kamp van de school, die als inspreker in de raadsvergadering van Gilze en Rijen geen spaan heel liet van de motivatie van de stichting.
-
PREMIUM
Ingehaald door de tijdsgeest: na 141 jaar houdt de harmonie van Waspik er definitief mee op
WASPIK - Er werden herinneringen opgehaald, sterke verhalen verteld en er werd vooral veel gelachen. Maar er vloeiden zaterdagavond ook tranen bij de laatste verenigingsdag van Koninklijke Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak. De tijdsgeest kreeg teveel vat op de muziekvereniging. -
‘Vroeger was het regelmatig: je hebt een huurachterstand, je wordt op straat gezet’
Iemand moet het doen, maar waarom gaan mensen voor het vak van ‘putjesschepper’, deurwaarder of overledenenverzorger? Nederlanders met zo’n baan vertellen over hun werk, waarom ze ervoor kozen en wat het zo interessant maakt. Vandaag: deurwaarder Mark Hafkamp (55). -
1
Dermatoloog Soe Janssens: ‘Zonnebrandcrème kan echt ónmogelijk je huidcellen aantasten’
Na een waarschuwing van de Consumentenbond over een drietal zonnebrandcrèmes is er ophef ontstaan over het krijgen van huidkanker door deze crèmes. Dermatoloog Soe Janssens van het Antoni van Leeuwenhoek schept duidelijkheid over de huidziekte en beantwoordt vijf vragen.