400 extra woningen erbij: Drimmelen wijst nieuwe uitbreidingslocaties aan
MADE - Vierhonderd extra woningen erbij, verdeeld over vier dorpen in de gemeente Drimmelen. Het college heeft nieuwe mogelijke uitbreidingslocaties aangewezen om zo de woningbouw te kunnen versnellen. Deze zijn opgenomen in een aanvulling op de Structuurvisie 2033.
Delen per e-mail
Het aantal inwoners groeit, dus ook het woningaanbod moet uitgebreid worden. Maar met bestaande plannen wordt het doel van honderd nieuwe woningen per jaar niet gehaald. Om te versnellen heeft het college, in plaats van na 2024, nu al nieuwe ontwikkellocaties aangewezen. Deze locaties liggen net buiten het stedelijk gebied, maar grenzen er wel aan.
Vooral in Made en Terheijden moet het tempo worden opgevoerd. Zo ziet de gemeente kansen voor Made-Oost (circa 200 woningen) en aan de westkant bij de Leeuwerikstraat en de Ligne (circa 100 woningen). In Terheijden gaat de voorkeur uit naar locaties tussen Kalkvliet en Munnikenhof (circa 60 woningen) en de Lageweg (30 woningen).
Uitbreiding
In Hooge Zwaluwe gaat het om weerszijden van de Korteweg (circa 10-15 woningen) en in het dorp Drimmelen om de locatie achter de Kuipershoek op het voormalige voetbalveld (circa 10-15 woningen). In Wagenberg en Lage Zwaluwe is geen verdere uitbreiding nodig; de bestaande en lopende plannen voldoen volgens het college aan de toekomstige vraag.
Het rapport ligt van 22 november 2019 tot en met 2 januari 2020 ter inzage op het gemeentehuis, daar is het ook mogelijk een zienswijze in te dienen.
Meer informatie en de mogelijkheid om vragen te stellen is er tijdens een inloopbijeenkomst. Die is op maandag 2 december van 16.00 tot 19.00 in het Praathuis van het gemeentehuis.
Verder in het nieuws
-
Video Vrouw verliest duim bij autobotsing in Raamsdonksveer
RAAMSDONKSVEER - Bij een ongeval met twee auto's, op de Oosterhoutseweg in Raamsdonksveer, heeft een vrouw donderdagavond haar duim verloren. Ze is met spoed naar het ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk gebeurde omstreeks 18.15 uur. -
Bestelwagen cateraar vat vlam in in Oosterhout
OOSTERHOUT - Op het Aletta Jacobspad in Oosterhout is donderdagmiddag een bestelwagen in brand gevlogen. Het ging om een voertuig van een cateraar, die net eten wilde bezorgen. -
Dwalen door muziekminnend Gilze
GILZE - Zo104 brengt op vrijdag 27 december een nieuw evenement naar Gilze. 'Dwaal' is een muzikale zwerftocht door cultureel centrum De Schakel. -
meld je aan Hoe draag jij een steentje bij aan een duurzame wereld? Laat het ons weten
Eten redden dat anders verspild zou worden, een kledingruilavond houden met vrienden of een opruimactie opzetten in de wijk; groen doen is niet meer alleen voor hippies. Iedereen draagt op zijn eigen manier een steentje bij. -
Stuur je actie in Serious Request The Lifeline loopt dwars door West-Brabant: hoe kom jij in actie?
WEST BRABANT – Dj Frank van der Lende van 3FM loopt binnenkort door onze regio. Dit doet hij in het kader van Serious Request: The Lifeline. Dit jaar vraagt het radiostation namens het Rode Kruis aandacht voor de slachtoffers van mensenhandel.
-
Geertruidskerk zamelt voedsel in op Winterfair
GEERTRUIDENBERG -Tijdens de Winterfair op zaterdag 7 december zamelt de Geertruidskerk voedsel in voor de voormalige Weggeefwinkel. De weggeefwinkel in Geertruidenberg is opgeheven omdat op die locatie nieuwe woningen worden gebouwd. -
Veertien paarden uit ernstig vervuilde schuur bevrijd: ‘De allerbeste hoefsmid is er mee bezig’
Veertien paarden zijn donderdag 28 november door de Dierenbescherming uit een zwaar vervallen schuur gehaald bij een dorp in West-Brabant. De paarden stonden op sommige plekken tot hun knieën in hun eigen uitwerpselen. Het is niet bekend om welk dorp het gaat. De Dierenbescherming wil dat niet zeggen uit privacyoverwegingen. -
Gaten in afvalbakken zijn te klein
OOSTERHOUT - De inworpgaten van de Oosterhoutse afvalbakken zijn te klein. Dat schrijft raadslid Peter de Laat (Gemeentebelangen) aan het college van B en W. Volgens De Laat zijn de afvalbakken die een jaar geleden in de straten van Oosterhout zijn geplaatst ‘Een grote brok van ergernis’.