Van der Velden ‘vlamt’ naar zesde plek: ‘Als klein landje zonder bergen tussen de wereldtop, zo vet’
VideoNet als Melissa Peperkamp eindigde ook Niek van der Velden als zesde in de olympische finale van de big air snowboarden. En net als bij haar overheerste ook bij hem de trots, al was er best een aardige kans op een medaille.
Door Rik Spekenbrink
Derde stond Van der Velden na twee runs. Maar hij wist dat hij iets speciaals moest doen om een medaille veilig te stellen, bij die laatste sprong. ,,Dus wilde ik iets doen wat ik nog nooit heb gedaan.” Maar omdat hij een klein beetje uitgleed, lukte het Van der Velden uiteindelijk niet om vier keer over de kop te gaan. Het werd drie keer. En hij landde ook niet goed.
,,Als het allemaal wel was gelukt, had ik een score hoog in de negentig gekregen”, dacht de snowboarder. En dan had hij wel meegedaan voor de hoofdprijzen. ,,Het is lang geleden dat ik zo veel adrenaline heb gevoeld, het gierde door mijn lichaam. Ik stond echt te ‘pinguinnen’ van de zenuwen. Maar toen ik bovenop stond te wachten voor de derde run, duurde het wat langer dan ik had verwacht. Toen was het een soort van uitgewerkt.”
,,Maar de trots overheerst. Melissa en ik staan hier tussen de grote snowboardlanden als Amerika, Japan, Noorwegen, Canada. Als kleind landje zonder bergen. Dat is zo vet, daar ben ik zo trots op.”
Het geeft Van der Velden ook een goed gevoel richting de toekomst. Dit waren zijn tweede Olympische Spelen, maar hij is nog steeds pas 21 jaar. ,,Als ik de puntjes op de i zet, dan hoor ik ook bij de wereldtop, weet ik nu. Maar ik ben bescheiden. En mentaal kan ik nog stappen maken. De grote namen staan altijd aan, zijn altijd ready to go. Die knop heb ik hier ook omgezet, nadat het de eerste twee dagen ruk ging. Gelijk vlammen, ook op de training, en die mindset meenemen naar de wedstrijden.”
Klik op onderstaande ringen om rechtstreeks naar al het olympisch nieuws, onze podcasts en video’s en het complete programma te gaan.
Bekijk hieronder onze video’s over de Olympische Spelen.
Beluister hieronder onze olympische podcasts.
Bekijk hieronder het complete schema van de Olympische Spelen, waarbij je precies kunt zien wanneer de Nederlandse atleten in actie komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Na drie keer goud is alles anders voor Irene Schouten: ‘Dit is wel echt uniek’
-
Irene Schouten rijdt Ard Schenk uit de boeken: ‘Wat maakt dat in godsnaam nog uit als je 77 bent?’
Vol bewondering zag Ard Schenk hoe Irene Schouten zijn record van beste winterolympiër tijdens één Olympische Spelen uit de boeken reed. Die titel doet hem weinig, maar de schaatslegende heeft vooral advies voor de Koningin van de Spelen. ,,Het leven zal nooit meer zo zijn als voor die tijd.” -
Primeur voor Finland: eerste ijshockeygoud na gewonnen finale tegen Rusland
De laatste gouden medaille op de Olympische Spelen van Peking is een prooi geworden voor de Finse ijshockeyers. In de finale werd met 2-1 afgerekend met de Russische atleten. Voor Finland betekende het een primeur, want nooit eerder won het land goud bij het ijshockey. -
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.” -
PREMIUM
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.”
-
Ook geen plak Bergsma
Indrukwekkende carrière van Sven Kramer voorbij na bijrol op massastart, goud voor Belg Swings
-
-
-
Omstreden Kamila Valieva (15) schittert ondanks emoties in korte kür
De commotie rond haar positieve dopingtest heeft kunstrijdster Kamila Valieva niet meegenomen naar het ijs. De 15-jarige Russin liet een foutloze korte kür zien in het Capital Indoor Stadium. Gracieus en ogenschijnlijk kalm bewoog ze zich door de piste en kreeg een waardering van 82,16 punten. Het was de beste score van de 30 schaatssters en start donderdag in de vrije kür als favoriete voor het goud. -
PREMIUMMet video1
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel?