‘Suus, je bent olympisch… fucking kampioen!’
Goud SchultingTotaal verbouwereerd banjerde Suzanne Schulting vanmiddag door de catacomben van de Gangneung Ice Arena. Olympisch kampioen op de 1000 meter. Ze strooide met termen als bizar, onwerkelijk, niet normaal, enorm blij. ,,Ik had een olympische titel niet voor ogen, echt niet.”
Door Tim Reedijk
De pas 20-jarige Schulting kende geen makkelijk toernooi. Ze werd uitgeschakeld op alle individuele afstanden behalve de 1000 meter en ook met de relay-ploeg strandde ze bijtijds. Gesteund door de miraculeuze bronzen medaille die de ploeg alsnog behaalde, ging ze vol zelfvertrouwen richting de 1000 meter. Maar olympisch kampioen? Dat leek wel een brug te ver.
Totdat ze dé rit van haar nog prille leven reed. Ze kwam al snel op kop en gaf die positie niet meer uit handen, ondanks de moordende concurrentie die in haar nek hijgde. Zie maar eens rustig te blijven, als 20-jarige met Kim Boutin, Arianna Fontana, Minjeong Choi en Sukhee Shim op je bagagedrager. ,,En toen op de finish was ik kampioen, heel onwerkelijk”, vertelde Schulting. ,,Ik keek Jeroen (Otter, red.) aan. Hij zei ‘Suus, je bent olympisch’… en toen zei ik ‘fucking kampioen’.
In de laatste twee rondes dacht Schulting alleen maar aan schaatsen, focus op techniek, goede lijnen blijven rijden. Ze probeerde haar tegenstanders te negeren. Gewoon, lijnen blijven rijden. ,,En toen heb ik het gewoon uitgereden”, zegt ze enigszins nonchalant, alsof ze zojuist een trainingswedstrijdje naar haar hand had gezet. ,,Het was de perfecte race.”
Schulting, zelf net volwassen, wil met haar olympische titel een voorbeeld zijn voor de jeugd. ,,Ik vind het zo mooi voor de sport. Ik wil jongens en meiden inspireren om dit te gaan doen. Het is bij mij in zo’n stijgende lijn gegaan. Ik hoop echt dat wij als team kunnen inspireren en de jeugd kunnen laten kiezen voor deze sport.”
En weg was ze. Op naar het uitfietsen, naar de dopingcontrole en het Holland Heineken House. Hoe onwerkelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Fotoserie
Het goud van Suzanne Schulting in tien foto's
-
Breeuwsma: ‘Stuiterbal Schulting ging heel ver de lucht in’
Daan Breeuwsma had net zijn B-finale op de 500 meter gereden, toen hij zijn collega Suzanne Schulting op een tv’tje in de mixed zone goud zag winnen. Hij was diep onder de indruk. ,,Dit was echt heel sterk.'' Sjinkie Knegt had graag met Schulting willen ruilen. -
Oranje boven: Schouten en Schulting loodsen TeamNL naar toppositie in medailleklassement bij de vrouwen
Dat Nederland in Peking het medaillerecord van de vorige twee Olympische Winterspelen evenaarde, kwam zeker niet door de uitzonderlijke prestaties van de mannelijke atleten. Het waren de vrouwen die de kar trokken voor TeamNL. Als je het medailleklassement opsplitst, presteerden zij zelfs beter dan alle andere landen. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen.
-
Suzanne Schulting stunt met historisch goud op 1000 meter
-
-
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
Profiel
Profiel: Schulting wil altijd meer, en nu heeft ze het
In de wereld van Suzanne Schulting zijn situaties 'chill', 'sick' en 'k*t'. Ze is recht voor z'n raap, innemend enthousiast en voor concurrenten soms uiterst irritant om haar brutaliteit die nog geen vleugje bescheidenheid toelaat. Schulting wil altijd meer. Niet morgen, maar nu.