Spelen worden minder uitbundig dan normaal: ‘Focus op gezondheid’
De Olympische Spelen van Tokio zullen volgend jaar minder groots en uitbundig worden dan gebruikelijk. Om de extra kosten te drukken, werkt de organisatie aan een 'uitgeklede' versie van het mondiale sportevenement.
Veiligheid voor de atleten staat daarbij voorop, zo benadrukt voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité. De oud-topjudoka zit ook als bestuurslid in het organisatiecomité. “De Spelen zijn normaal gesproken prachtig en extravagant, zo heb ik zelf mogen ervaren”, zegt Yamashita, die als judoka in 1984 in Los Angeles goud veroverde in de open klasse en ook vier wereldtitels op zijn erelijst heeft staan. “Ik denk niet dat deze Spelen dit zullen nastreven. De eerste prioriteit is veiligheid en gezondheid.”
De Spelen van Tokio zouden eigenlijk volgende week beginnen, op 24 juli. Als gevolg van de coronacrisis besloten Japan en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in maart om het sportevenement een jaar te verplaatsen. Het verschuiven van de Spelen kost de Japanners naar schatting ruim 5 miljard euro.
,,Het zal in financieel opzicht een behoorlijk zwaar jaar voor ons worden”, zegt Yamashita. ,,Ik denk dat de kans groot is dat we geld moeten lenen.” De 63-jarige Yamashita is een jaar in dienst als voorzitter van het Japans olympisch comité. Hij volgde Tsunekazu Takeda (72) op, die onder druk opstapte omdat hij wordt verdacht van omkoping bij het binnenhalen van de Spelen. Yamashita kreeg al snel een plek in het IOC.
Het IOC-bestuur wordt woensdag door de coördinatiecommissie onder leiding van John Coates bijgepraat over de voorbereidingen op de Spelen. Vrijdag staat het 136ste congres van het IOC op het programma, dat online wordt gehouden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Kaartverkoop Olympische Spelen Parijs begonnen: ‘Helft van alle kaarten kost minder dan 50 euro’
Vandaag gaan de online loketten open voor de Olympische Spelen in Parijs in 2024. De Franse hoofdstad rekent op vele miljoenen extra toeristen. Het is voor het eerst in 100 jaar dat Frankrijk de Spelen weer organiseert: de laatste waren in Parijs in 1924. -
IOC uit kritiek: ‘Oekraïne schaadt zijn eigen sporters’
Het Internationaal Olympisch Comité is kritisch op het besluit van de Oekraïense regering om de sporters van het land niet mee te laten doen aan kwalificatietoernooien voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
huldiging / video
Medaillewinnaars stralen met Willem-Alexander en Máxima op bordes, Ireen Wüst benoemd tot Commandeur
-
-
-
TeamNL Huis in plaats van Holland Heineken House bij Olympische Spelen in Parijs
De Nederlandse sporters worden volgend jaar tijdens de Olympische Spelen van Parijs niet gehuldigd in het Holland Heineken House. In plaats daarvan komt er een TeamNL Huis, dat volledig in handen van NOC*NSF en Sportcentrum Papendal. -
PREMIUM
Na drie keer goud is alles anders voor Irene Schouten: ‘Dit is wel echt uniek’
In twee weken tijd groeide Irene Schouten (29) uit tot een van de grootste Nederlandse schaatsers ooit. Nooit was een Nederlander succesvoller op een editie van de Winterspelen dan zij in Peking: driemaal goud en één keer brons. ,,Ja, dit is wel echt uniek.”