Kramer niet helemaal tevreden, problemen voor Verweij
Sven Kramer was niet helemaal tevreden over de ploegenachtervolging in de kwartfinale tegen de Verenigde Staten.
Door Lisette van der Geest
,,Het ging heel erg goed, tot de laatste twee ronden. Die waren niet goed, we kwamen in de moeilijkheden. Ik denk dat we het wel heel goed hebben opgevangen. We hebben erop gehamerd dat het niet uit elkaar moest vallen, dat is in het verleden wel gebeurd. Iedereen kan een mindere dag hebben, maar zo kun je wel de finale halen", aldus Kramer.
Die mindere dag geldt voor Koen Verweij. De Noord-Hollander moest zijn positie op kop eerder dan gepland overgeven. Hij zei na afloop problemen te hebben met zijn materiaal. Kramer: ,,Het kan iedereen overkomen, dat is zoals het is."
Kramer was zelf overduidelijk de sterkste van het drietal op het ijs. Wellicht wordt de verdeling tijdens de finale over twee dagen aangepast en rijdt Kramer meer ronden op kop.
Kramer: ,,Het is de bedoeling dat we alledrie uiteindelijk even moe over de finish komen. Dat was vandaag niet het geval."
Over een eventuele wissel van Jan Blokhuijsen of Koen Verweij voor reserve Patrick Roest, de man die vorige week tweede werd op de 1500 meter en liet zien in vorm te zijn, zegt Kramer; ,,We gaan dit morgen met zijn vijven bespreken. De bondscoach en wij vier. Vandaag doen we er niks meer mee en laten we het even rusten."
Verweij: ,,Het is aan mij de volgende keer een betere rit neer te zetten. De opstelling is niet aan mij.''
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUMolympisch debuut
Mario Franjic durfde thuis in Breda niet te vloeken: ‘Maar toch zijn we ontzettend trots op die jongens’
De Nederlandse viermansbob, met de Bredase broers Janko en Jelen Franjic in de slee, kwam dit weekeinde in Peking niet verder dan een teleurstellende 26ste plaats. Thuis in de Haagse Beemden zagen pa en ma het vol ongeloof gebeuren. ‘Hoe is dit mogelijk.’ -
Ook geen plak Bergsma
Indrukwekkende carrière van Sven Kramer voorbij na bijrol op massastart, goud voor Belg Swings
Sven Kramer, bij zijn afscheid, en Jorrit Bergsma hebben zich bij het onderdeel massastart op de Olympische Spelen in Peking niet kunnen mengen in de strijd om de medailles. Het goud was voor de Belg Bart Swings. Bergsma werd negende. Kramer sloot de laatste race uit zijn schaatscarrière af als zestiende. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM1
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.
-
Sven Kramer krijgt lachers op zijn hand: 'Even wisselen Bert'
Schaatser Sven Kramer was goed scherp toen hij werd geïnterviewd door Bert Maalderink. De NOS-verslaggever speculeerde op een wissel van Koen Verweij voor Patrick Roest in de achtervolgingsploeg. Echter toen hij zelf een foutje maakte, sprong Kramer daar op in. ,,Even wisselen Bert, wanneer komt Jeroen", grapte de schaatskampioen doelend op Maalderinks collega Jeroen Stekelenburg. -
-
-
PREMIUMDeze week in... 2006
Angst houdt Kitty van Haperen uit Baarle-Nassau niet tegen; in bobslee komt olympische droom uit
Kitty van Haperen (45) moet van sport wisselen en angsten overwinnen om haar meisjesdroom uit te laten komen. De atlete uit Baarle-Nassau doet in 2006 als bobsleester mee aan de Winterspelen. ,,Mijn hoogtepunt, echt heel gaaf om mee te maken.” -
Mannen met tweede tijd naar halve finale op ploegenachtervolging
Het Nederlandse schaatstrio Sven Kramer, Jan Blokhuijsen en Koen Verweij heeft zich vanmiddag geplaatst voor de halve finale van de ploegachtervolging.