Indrukwekkende carrière van Sven Kramer voorbij na bijrol op massastart, goud voor Belg Swings
Ook geen plak BergsmaSven Kramer, bij zijn afscheid, en Jorrit Bergsma hebben zich bij het onderdeel massastart op de Olympische Spelen in Peking niet kunnen mengen in de strijd om de medailles. Het goud was voor de Belg Bart Swings. Bergsma werd negende. Kramer sloot de laatste race uit zijn schaatscarrière af als zestiende.
Het goud ging naar Swings voor Chung Jae-won en titelverdediger Lee Seung-hoon uit Zuid-Korea. Voor Swings is het zijn eerste olympische titel. Op de Spelen van Pyeongchang moest hij genoegen nemen met zilver op dit onderdeel.
Kramer plaatste tot twee keer toe een aanval in de finale. De 35-jarige Fries liet het daarna lopen. Bergsma zat in de slotfase wel voorin in het peloton, maar was in de slotronde niet opgewassen tegen het sprintgeweld van Swings en de Zuid-Koreanen.
Geen tranen bij Sven Kramer
Sven Kramer: ,,Ik heb alles gegeven. Je kunt in zo’n race een of twee keer gaan, dat heb ik geprobeerd. Het is niet gelukt. Jammer.” Lees hier zijn uitgebreide reactie!
Voor Kramer was de massastart het sluitstuk van een lange en imposante schaatscarrière. Hij debuteerde op de Spelen van Turijn in 2006 met zilver op de 5000 meter en brons op de ploegachtervolging. Vervolgens werd hij op de daaropvolgende drie Spelen vier keer olympisch kampioen, drie keer op de 5000 meter en een keer op de ploegenachtervolging. In totaal veroverde hij negen olympische medailles.
Bergsma verlaat de Spelen van Beijing net als Kramer zonder medailles. Hij eindigde als vijfde op de 5000 meter en als vierde op de 10 kilometer. Op de Spelen van Sotsji in 2014 won Bergsma brons op de 5000 meter en goud op de 10 kilometer. Vier jaar later pakte hij op de langste afstand zilver.
Klik op onderstaande ringen om rechtstreeks naar al het olympisch nieuws, onze podcasts en video’s en het complete programma te gaan.
Bekijk hieronder onze video’s over de Olympische Spelen.
Beluister hieronder onze olympische podcasts.
Bekijk hieronder het complete schema van de Olympische Spelen, waarbij je precies kunt zien wanneer de Nederlandse atleten in actie komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | Functie Elders voor bondscoach Jan Coopmans en 39 andere lukrake conclusies
-
Bom barst in Parijs: voorzitter Frans Olympisch Comité stapt 14 maanden voor Spelen op
De voorzitter van het Frans Olympisch Comité (CNOSF), Brigitte Henriques, heeft vandaag tijdens een algemene vergadering haar functie neergelegd. Dat heeft het CNOSF bekendgemaakt. Ze wil zo een einde maken aan een interne crisis die al meer dan anderhalf jaar duurt. -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.
-
Winterspelen
Bart Swings schenkt België historisch goud: ‘Hoop dat de Nederlanders me dit gunnen’
-
-
-
TeamNL Huis in plaats van Holland Heineken House bij Olympische Spelen in Parijs
De Nederlandse sporters worden volgend jaar tijdens de Olympische Spelen van Parijs niet gehuldigd in het Holland Heineken House. In plaats daarvan komt er een TeamNL Huis, dat volledig in handen van NOC*NSF en Sportcentrum Papendal. -
PREMIUM
Jamaica na 24 jaar weer met viermansbob op de Spelen: ‘Wij zijn meer dan een film’
Voor het eerst na 1998 is de Jamaicaanse viermansbob weer present op de Spelen. Een illuster kwartet, ooit de inspiratie van Disney-hit Cool Runnings.