PSV loopt averij op in titelstrijd na dure rode kaart Lozano
PSV heeft na een recordreeks van 22 thuiszeges op rij vanavond sinds lange tijd weer eens punten verspeeld in eigen huis. De koploper van de eredivisie kwam tegen sc Heerenveen op een 2-0 voorsprong, maar na een rode kaart voor Hirving Lozano kantelde de wedstrijd volledig: 2-2.
De topscorer van de eredivisie werd op slag van rust uit het veld gestuurd. Scheidsrechter Dennis Higler beoordeelde een beweging met de arm als dusdanig ernstig, dat hij het nodig vond om Lozano meteen rood te geven. Hij is daardoor waarschijnlijk ook geschorst voor de topper tegen Feyenoord van volgende week zondag, tenzij de tuchtcommissie of aanklager hem deze week vrijspreekt.
Met elf tegen elf was PSV nog op een 2-0 voorsprong gekomen. Na het eerste half uur dat het aanzien nauwelijks waard was, strafte PSV twee fouten van Heerenveen af. Eerst leed Stijn Schaars door druk van Mauro Júnior balverlies, waardoor PSV een corner kreeg. Santiago Arias kreeg de bal op het hoofd en scoorde uit de door Mauro genomen hoekschop.
Kort voor rust zette Lozano nog een keer druk op de defensie van Heerenveen, die uit het lood geslagen was en slordig was. Luuk de Jong kon vervolgens zomaar de 2-0 binnen werken. Daarna ging PSV door het rood voor Lozano met een mokerslag de rust in.
De tweede helft was het vooral tegenhouden en dat lukte in eerste instantie niet. Stijn Schaars werkte al snel vanuit een corner de 2-1 binnen. PSV hield daarna met tien man lang stand. De Friezen roken bloed en gingen er af en toe hard in en kwamen tien minuten voor tijd op 2-2 via Reza Ghoochannejhad. PSV probeerde het daarna nog wel, raakte via De Jong nog de binnenkant van de paal, maar bleef steken op een pijnlijke remise.
Heerenveen deed PSV eerder dit seizoen ook al pijn. De ploeg van coach Jurgen Streppel won in september in het Abe Lenstra Stadion met 2-0.
Einde tweede helft!
PSV lijkt zich deze keer niet te redden in blessuretijd. De vier minuten zitten er bijna op.
Er komen vier minuten extra tijd bij.
Denzel Dumfries wordt vervangen door Pelle van Amersfoort
Bijna is het PSV dat toch nog de volle buit pakt. De bal wordt door De Jong op de binnenkant van de paal gekopt.
GOAL! 2-2 Heerenveen. Doelpunt Reza Ghoochannejhad
Daar is dan toch de gelijkmaker van Heerenveen. Reza werkt de bal van dichtbij achter doelman Zoet.
Lucas Woudenberg wordt vervangen door Marco Rojas
Nog een aanvaller erbij voor een verdediger. Het is nu alles of niets voor Heerenveen.
Steven Bergwijn wordt vervangen door Donyell Malen
Gele kaart Denzel Dumfries
Een uitbraakje van PSV, maar een schot van Hendrix wordt geblokt. Voor de thuisploeg is het fijn om even onder de druk van Heerenveen uit te komen.
Mauro Júnior wordt vervangen door Derrick Luckassen
Cocu hoopt met Luckassen erbij de poort tegen Heerenveen dicht te houden.
Zoet redt knap in de korte hoek op een inzet van Veerman. PSV zal vanavond diep moeten gaan om de overwinning over de streep te trekken.
Gele kaart Stijn Schaars
PSV ontsnapt aan een penalty tegen. Reza wordt gevloerd in het strafschopgebied, maar de grensrechter vlagt al voor buitenspel. Onterecht, zo blijkt, al was het milimeterwerk.
GOAL! Heerenveen scoort 2-1. Doelpunt Stijn Schaars
Met een mooie geplaatste bal, uit een corner van Zeneli, brengt Schaars de spanning terug tegen zijn oude club. PSV moet nog ruim een halfuur stand zien te houden met een man minder.
Opvallend: Lozano pakte in het uitduel met sc Heerenveen ook al een directe rode kaart. Slechts één andere speler pakte ooit in een seizoen zowel uit als thuis direct rood tegen een specifieke tegenstander. Het overkwam Douglas in 2010/2011 namens FC Twente tegen AZ.
Heerenveen zoekt met Veerman als extra spits de aanval, maar wacht nog altijd op de eerste echte kans.
Gele kaart Jorrit Hendrix
Tweede helft begonnen
Kik Pierie wordt vervangen door Henk Veerman
Oordeel zelf: Is dit rood, of was geel beter op zijn plaats geweest?
Einde eerste helft
Rode kaart Hirving Lozano!
PSV moet met tien man verder. Eredivisie-topscorer Lozano slaat met zijn arm naar achter en raakt daarbij Woudenberg in het gezicht. Rood, oordeelt scheidsrechter Higler.
GOAL. 2-0 PSV. Doelpunt Luuk de Jong
De spits profiteert van geschutter van Heerenveen-verdediger Pierie, die gaat pingelen in het eigen strafschopgebied. De Jong ontfutselt hem de bal en schiet raak.
Dat Arias scoort met een kopbal lijkt geen toeval te zijn. PSV scoorde dit seizoen 11 keer met het hoofd, 2 keer meer dan elke andere club. Vitesse volgt met 9.
GOAL! 1-0 PSV. Doelpunt Santiago Arias
Efficiëntie is ook een kunst, bewijst PSV. De Eindhovenaren produceren in het eerste halfuur geen schot op doel, maar slaan toe uit een corner. Arias zet zijn hoofd tegen de bal en laat doelman Hansen kansloos.
Een scherpe voorzet van Dumfries is bedoeld voor Reza, maar PSV-doelman Zoet kan de bal onderscheppen. Het was bijna de eerste kans geweest in dit tot nu toe erg tegenvallende duel.
Hopelijk wordt er sterke koffie geschonken vanavond in het Philips Stadion.
Een voorzet van Arias mist alles en iedereen en komt zo in de handen van Heerenveen-doelman Hansen terecht. PSV heeft het juiste gevoel vanavond nog niet te pakken.
De aanvalslinie van PSV maakte dit seizoen 26 doelpunten (Lozano, De Jong en Bergwijn). Dat is meer dan de complete basis van sc Heerenveen dit seizoen (22).
Het is vooral aftasten in de openingsfase, die zich in een laag tempo voltrekt. Heerenveen verstopt zich zeker niet en heeft zestig procent van het balbezit in het eerste kwartier.
De clubliefde voor Heerenveen gaat duidelijk niet altijd over van vader op zoon.
Een zenuwachtig begin van Heerenveen. Stijn Schaars geeft tegen zijn oude ploeg zomaar een corner weg, waaruit PSV overigens niet gevaarlijk kan worden.
Aftrap eerste helft!
SV verloor op 19 september 2015 voor het laatst een Eredivisie-wedstrijd op een zaterdag (Heracles Almelo - PSV, 1-2) en de club is nu 45 wedstrijden op zaterdag ongeslagen. De Eindhovenaren hebben 1 langere reeks in de Eredivisie, van 1975 tot 1978 bleef PSV 46 Eredivisie-wedstrijden op rij op zaterdag ongeslagen.
PSV start opnieuw met een middenveld met Bart Ramselaar, Jorrit Hendrix en Mauro Júnior. De 18-jarige Braziliaan heeft Gastón Pereiro de afgelopen duels naar de reservebank verdrongen. Bij PSV keert ook Ramon Pascal Lundqvist terug bij de ploeg. De 20-jarige Zweedse middenvelder zit weer in de wedstrijdselectie, nadat hij vorig jaar lang geblesseerd was en vooral bij Jong PSV minuten maakte.
Bij Heerenveen keert Vlap als aanvallende middenvelder terug in de basis. Dat gaat ten koste van de Japanner Kobayashi, die op de bank begint.
Geen verrassingen in de opstelling van PSV. Mauro vervangt op het middenveld de nog altijd niet fitte aanvoerder Marco van Ginkel.
Goedenavond en welkom bij het liveblog van PSV tegen sc Heerenveen. Kunnen de Eindhovenaren met een nieuwe overwinning een mentale tik uitdelen aan achtervolger Ajax, dat morgen op bezoek gaat bij PEC Zwolle?
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
Honderd supporters Vitesse halen verhaal bij clubleiding op Papendal: ‘Klaar mee’
Circa honderd aanhangers van Vitesse hebben dinsdagavond een vergadering van de clubleiding onderbroken op het trainingscomplex op Nationaal Sportcentrum Papendal. Ze uitten daar onder meer hun onvrede over de zogenoemde stadionkwestie.Arnhem -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
Adrie Poldervaart (52) zet volgende stap in herstel: ‘Blij dat ik start met fysiotherapie en ergotherapie’
Voor De Graafschap-trainer Adrie Poldervaart begint deze week een volgende fase van zijn herstel. De coach is sinds begin februari geveld door een zeldzame variant van het Guillain Barré-syndroom. De 52-jarige oefenmeester vertelt dat het steeds iets beter met hem gaat. -
PREMIUM
FC Groningen en FC Emmen spelen met vuur door vast te houden aan trainer: ‘Vroeg of laat komt het gezeur’
Dennis van der Ree is straks weg als trainer van FC Groningen, net als Dick Lukkien bij FC Emmen. Met de vertrekkende coaches aan het roer staan de met vuur spelende staartclubs voor een climax vol stress en spanning. ,,Ik vind deze situatie absoluut niet kunnen.’’
-
El Yaakoubi niet langer aanvoerder Excelsior na weigeren deelname aan OneLove-actie
Redouan El Yaakoubi is niet langer de aanvoerder van Excelsior. De Rotterdamse eredivisieclub heeft daartoe besloten vanwege de weigering van de speler om te poseren voor het OneLove-spandoek. De 27-jarige verdediger koos er eerder ook al voor om de OneLove-aanvoerdersband niet te dragen. -
-
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
Voetbalpodcast | ‘PSV mag de handjes dichtknijpen met de straf van de UEFA’
PSV is bestraft met een boete en een leeg vak bij de volgende Europese wedstrijd. De straf van de UEFA kwam nadat een PSV supporter de doelman van Sevilla aanviel. En daar komt de Eindhovense club goed mee weg, zo oordeelt Rik Elfrink in de AD Voetbalpodcast. Samen met Etienne Verhoeff neemt hij de stand van zaken bij PSV door, maar kijken ze ook naar de stress in het noorden van het land.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer