Paal, lat en Van Duinen bezorgen Excelsior zevende uitzege
Over geluk had Excelsior vanavond zeer zeker niet te klagen, maar dat zal ze een worst wezen. Op bezoek bij een kansen morsend Heerenveen werd met 0-1 gewonnen, waardoor de verrassende middenmoter zelfs over de Friezen heen wipt.
Door Tim Niemantsverdriet
Natuurlijk had Heerenveen op voorsprong moeten komen in de clash tussen beide middenmoters. Reza Ghoochannejhad raakte al vroeg in het duel de ene paal, helemaal vrijgespeeld met een splijtende pass van Stijn Schaars. Arber Zeneli mikte even later op de andere met een van zijn vele afstandsschoten, waarvan eentje ook maar net voorlangs suisde.
Excelsior wachtte weer rustig af, met de linies dicht op elkaar, wachtend op dat ene foutje dat vroeg of laat altijd komt. Lucas Woudenberg was het dit keer, oud-speler van de Rotterdammers nota bene, die de bal in de 36ste minuut bij het 'uitverdedigen' pardoes in de voeten van Ryan Koolwijk speelde. Luttele seconden later knalde spits Mike van Duinen met links onderkantje lat verwoestend hard raak.
Het is het recept dat Excelsior dit seizoen al zoveel glorie bracht, met name in uitduels. Voorin dodelijk effectief, achterin haast ondoordringbaar. Een dosis geluk mag de club zeker niet ontzegd worden, maar de resultaatgerichte werkwijze van trainer Mitchell van der Gaag verdient tegelijkertijd alle lof.
Al voor aanvang van het uitduel in Heerenveen mocht de club met de kleinste begroting zich praktisch veilig wanen, met 29 punten in de tas. Iets wat ze overigens nog niet doen tot de heilige grens van 34 punten is geslecht. Na vanavond staat de teller al op zeven uitzeges. Alleen PSV (9), Ajax en AZ (8) doen het iets beter op vreemde bodem.
Na vanavond zijn ze weer een flinke stap dichter bij dat doel. Heerenveen belegerde de goal van Theo Zwarthoed, was in de tweede helft gevaarlijk uit corners (waaruit Daniel Høegh de lat raakte) en leek na een knappe solo van Martin Ödegaard tien minuten voor tijd ook de meer dan verdiende gelijkmaker te krijgen. Maar aan de andere kant werd ook Excelsior steeds gevaarlijker, profiterend van de ruimte die de Friezen achterin lieten.
Gescoord zou er niet meer worden, waardoor Excelsior met nog negen wedstrijden te gaan zelfs in punten gelijk komt met de wisselvallige Friezen. 'Schaam je kapot', zong het ontevreden thuispubliek, waarbij ze uiteraard niet op de stuntende bezoekers doelden.
Einde tweede helft!
Høegh kopt de bal net naast.
Stanley Elbers wordt vervangen door Anouar Hadouir
Er komen 4 minuten extra tijd. Heerenveen gaat met man en macht naar voren, maar Excelsior roeit alle ballen weg.
Luigi Bruins wordt vervangen door Shane O'Neill
Een schitterende slalom van Ødegaard in het strafschopgebied van Excelsior, maar doelman Zwarthoed houdt het wonderkind van Heerenveen van scoren af.
Lucas Woudenberg wordt vervangen door Nemanja Mihajlovic
Streppel gooit zijn laatste aanvallende troef op tafel. Alles of niets in de slotfase voor Heerenveen.
Michel Vlap wordt vervangen door Pelle van Amersfoort
Gele kaart Jeffry Fortes
Fortes lijkt Excelsior op een 0-2 voorsprong te koppen, maar blijkt daarbij zijn hand te hebben gebruikt. Scheidsrechter Wiedemeijer laat zich niet foppen, keurt de treffer af en geeft de verdediger geel.
Ali Messaoud wordt vervangen door Levi García
Na twee ballen op de paal heeft Heerenveen nu ook de lat geraakt. Dat gebeurt na een kopbal van verdediger Høegh uit een corner.
Morten Thorsby wordt vervangen door Henk Veerman
De tweede helft is pas net begonnen, maar Heerenveen-trainer Streppel besluit dat het roer om moet. Hij brengt spits Veerman voor middenvelder Thorsby.
Een kopbal van Pierie wordt door Zwarthoed met meer geluk dan wijsheid over zijn doel gewerkt. Opnieuw laat Heerenveen een goede kans liggen.
Tweede helft begonnen
Einde eerste helft
Reza krijgt de kans om vlak voor rust de stand gelijk te trekken, maar Zwarthoed redt goed in de korte hoek.
GOAL! 0-1 Excelsior. Doelpunt Mike van Duinen
Heerenveen krijgt de kansen, maar Excelsior scoort. Van Duinen straft een verdedigingsfout van linksback Woudenberg af.
Wéér raakt Heerenveen de paal. Deze keer is Vlap de ongelukkige. Zijn schot eindigt via de vingertoppen van Excelsior-doelman Zwarthoed op het houtwerk.
Heerenveen was in elk van zijn laatste dertien Eredivisie-duels trefzeker, de langste reeks sinds een serie van vijftien in mei-november 2016.
Zeneli probeert met een geplaatste bal de verre hoek te vinden, maar mist het doel van Excelsior op een metertje. De beste kansen in het eerste kwart van de wedstrijd zijn voor Heerenveen.
De eerste kans is voor Heerenveen. En wat voor een! Reza schiet de bal na een geweldige pass op de binnenkant van de paal.
Aftrap eerste helft!
Bij het verrassend sterk presterende Excelsior krijgt Fortes links achterin de voorkeur boven Burnet.
Geen verrassingen in de opstelling van Heerenveen. Linksback Woudenberg was als slachtoffer van de klap van PSV'er Lozano afgelopen week de meest besproken speler van de selectie.
Goedenavond en welkom bij het liveblog van sc Heerenveen tegen Excelsior, de nummers negen en elf van de eredivisie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
In drie jaar van NAC naar Wembley: ‘Trots dat ik voetballer mag zijn, op mooie plekken kom en mensen van mij genieten’
Voor de man die in 2020 na zestien wedstrijden NAC voor ruim twee miljoen euro wordt verkocht aan Brighton & Hove Albion, lonkt een uitverkocht Wembley. Zondag bereikte Jan Paul van Hecke de halve finale van de FA Cup, het oudste bekertoernooi ter wereld.Breda -
PREMIUM
ADO dreigt nooit terug te keren in het Zuiderpark: ‘Het gaat om vele miljoenen. Wie gaat die betalen?’
De terugkeer van ADO Den Haag naar het Zuiderpark dreigt voor altijd een droom te blijven. De Haagse profclub overweegt zelfs permanent naar Rijswijk te verhuizen als de Haagse gemeente niet snel duidelijkheid geeft. ,,Het gaat om vele miljoenen. Wie gaat die betalen?”Den Haag -
Verloofde van Santiago Giménez in Feyenoord-shirt tussen Ajax-fans: ‘Wij waren erbij’
Bij de Klassieker zijn al jaren geen supporters van de uitspelende club welkom, maar Fer Serrano had maling aan die boodschap. De verloofde van Feyenoord-spits Santiago Giménez zat in haar Feyenoord-shirt tussen de supporters van Ajax in de Johan Cruijff Arena, waar Feyenoord voor het eerst sinds 28 augustus 2005 won. -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.
-
Statistiekenbureaus weten het zeker: Feyenoord wordt kampioen
De ontknoping van de eredivisie nadert en Feyenoord lijkt de titel na de zege in de Klassieker niet meer te kunnen mislopen. De Rotterdammers staan fier bovenaan en volgens de statistieken is de kans nihil dat de huidige koploper het kampioenschap nog uit handen geeft. -
-
-
Play-offs om Europees voetbal lijken Sparta niet meer te kunnen ontgaan na winst in Emmen
Koki Saito is allang niet meer ‘die leuke invaller’ bij Sparta. De van de City Football Group gehuurde Japanner schoot de Rotterdammers bij FC Emmen naar de drie punten met een fenomenaal doelpunt en ook Vito van Crooij deed vlak voor tijd een duit in het zakje: 0-2. Sparta is nu zelfs FC Twente (voor even) voorbij en kan de play-offs om Europees voetbal nauwelijks nog mislopen.Rotterdam, Emmen -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer