Overmars over situatie Onana: ‘Jammer dat we er niet uitgekomen zijn’
André Onana wil zijn contract bij Ajax niet verlengen. Dat maakte technisch directeur Marc Overmars bekend bij ESPN in aanloop naar de bekerfinale tegen Vitesse.
,,We komen er niet uit met hem en zijn kamp, helaas. Wat dat betekent? Dat we zijn gestopt met de onderhandelingen. Of hij volgend jaar transfervrij vertrekt? Dat zou kunnen. Misschien probeert hij in juli al een transfer te maken. Maar hij heeft ook het recht om nog jaar uit te zitten en dan transfervrij te vertrekken. Het is heel jammer dat we er niet uitgekomen zijn", zei Overmars in gesprek met Hans Kraaij junior. Ajax had de intentie om het contract van Onana te verlengen tot medio 2025, maar de keeper uit Kameroen lijkt dus andere plannen te hebben voor zijn carrière.
Onana heeft in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2022. De 25-jarige doelman uit Kameroen speelde op 31 januari tegen AZ (0-3 winst) zijn laatste wedstrijd voor Ajax. Op 5 februari 2021 legde de UEFA Onana een jaar schorsing op vanwege een dopingovertreding.
Ajax-coach Erik ten Hag werd op ESPN ook gevraagd naar de situatie van Onana. ,,Vooralsnog komen we er niet uit, dat klopt. We zullen zien hoe het loopt met zijn zaak die dient bij het CAS. Dan is er voor hem en voor ons meer duidelijkheid. Ik heb een goede band met André en wil hem graag bij Ajax houden, dat lijkt me duidelijk. Dit is zijn keuze. Maar als Marc zegt dat het niet meer gaat lukken zou dat zo kunnen zijn, hij houdt zich met die zaken bezig", zei Ten Hag een halfuur voor de bekerfinale tegen Vitesse.
De 1,90 meter lange doelman had gebruik gemaakt van het op de dopinglijst staande middel Furosemide. Onana verklaarde dat hij het tabletje per ongeluk had genomen en hij eigenlijk een pijnstiller wilde nemen, maar de verpakking van de pijnstillers en de verpakking met de tabletten met Furosemide erg op elkaar lijken. De doelman is samen met Ajax een zaak begonnen tegen de schorsing. De uitkomst hiervan is tot op heden nog onbekend.
Onana maakte in januari 2015 de overstap van FC Barcelona (onder 19) naar Ajax. Hij keepte tot op heden 204 wedstrijden voor Ajax, waarin hij 180 tegengoals kreeg te verwerken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen. -
Alfred Schreuder: ‘Noa Lang mee naar Ajax? Daar komt hij net vandaan’
Alfred Schreuder denkt niet dat hij veel gaat veranderen bij Ajax. Dat zei de opvolger van de naar Manchester United vertrekkende trainer Erik ten Hag maandag in het Belgische sportprogramma Extra Time op Canvas. -
PREMIUM
Trainer Roger Schmidt over twee jaar PSV: ‘Gevoel dat het voor buitenwacht nooit goed genoeg was’
In Zwolle eindigde gisteren het tijdperk Roger Schmidt bij PSV. De afgelopen twee jaar vond Nederland van alles van de Duitse trainer. Maar hoe keek Schmidt omgekeerd eigenlijk naar ‘ons’? En wat laat hij voor zijn gevoel als erfenis achter in Eindhoven? -
Superbespaarder
Jasmina: ‘Door onze buffer hebben we het altijd gered en geen dag zonder eten gezeten’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? Elke week laten we hier een superbespaarder aan het woord. Deze keer Jasmina Borgeld (36), die van haar moeder leerde om creatief met geld te zijn. -
met Video
Erik ten Hag na laatste wedstrijd bij Ajax: ‘Er zijn veel dingen die ik zo weer zou doen’
In de allerlaatste wedstrijd van Ajax onder de hoede van Erik ten Hag kwam de landskampioen niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen Vitesse. Na afloop was de toekomstig trainer van Manchester United kritisch op zijn ploeg.
-
Rapportcijfers speelronde 34
Mvogo en Van Hooijdonk blinken uit, spelers FC Utrecht geven niet thuis
Wie waren de uitblinkers in de laatste speelronde in de eredivisie? En welke spelers vielen juist flink tegen? Bekijk hieronder de rapportcijfers van alle spelers die dit weekend minimaal een halfuur in actie kwamen in de eredivisie. -
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
Sparta euforisch na lijfsbehoud in de eredivisie: ‘Wij zijn niet zomaar te slachten’
Dankzij de 1-3 zege op bezoek bij Heracles heeft Sparta zich verzekerd van lijfsbehoud in de eredivisie. De Rotterdammers stegen zelfs naar de veertiende plaats in de eredivisie. Dat hadden weinig mensen enkele weken geleden voor mogelijk gehouden.