‘Megagrote’ teleurstelling in Tilburg na degradatie: ‘Dit gaat door merg en been’
met VideoWillem II won vanmiddag met 3-0 van FC Utrecht maar kon daarmee degradatie niet meer voorkomen. De teleurstelling was groot in Tilburg, ook bij trainer Kevin Hofland die was aangesteld om de club te verzekeren van lijfsbehoud. ,,Ik weet het ook even niet.”
,,Wij wisten van tevoren dat we onze plicht moesten doen door te winnen, wat er ook gebeurde", begint Hofland bij ESPN aan zijn analyse. ,,Dan is het teleurstellend en zuur als je er alsnog zo uitvliegt.” Want aan Willem II zelf lag het niet. Al vroeg was er de voorsprong voor de thuisploeg, dat met goed voetbal subtopper FC Utrecht de baas was. Hulp moest uit Nijmegen komen waar Fortuna Sittard leidde tegen NEC, maar die kwam er niet. Of het nu leegte is wat overheerst bij Willem II? ,,Ze hebben er alles aan gedaan. We weten dat we afhankelijk zijn. Leegte, emotie, verdiet, er komt nu zoveel vrij.”
Desondanks werd Willem II wel de hele middag gesteund door de trouwe eigen supporters, die er een sfeervolle middag van maakten in Tilburg. ,,Dat is echt heel bijzonder. Mijn complimenten voor hen en bedankt namens het hele team. Maar de teleurstelling is megagroot, ook bij ons. Ik weet het even niet...”
Hofland tekende twee maanden geleden tot het einde van het seizoen in het Koning Willem II Stadion. Of hij het daar ook in de Keuken Kampioen Divisie voor het zeggen heeft? ,,Na de competitie gaan we daarover in gesprek. Handhaving was de bedoeling, maar nu is het niet aan mij. Ik ben bereid om te luisteren, want ik heb het goed naar mijn zin bij de club. Willem II is een mooie club met veel potentie om snel terug te komen.”
Heerkens: ‘Dit gaat door merg en been’
Ook centrumverdediger en man van de club Freek Heerkens had het er maar moeilijk mee. ,,Ik was ervan overtuig dat als wij zouden winnen er op de andere velden wel iets zou gebeuren. Maar dat was dus niet het geval... Natuurlijk is het onrustig geweest dit seizoen. We hebben hele matige series gehad van wedstrijden waardoor we in een negatieve spiraal belandden. Dan grijp je alles aan om het tij te keren. Dat is niet gelukt en het heeft te lang geduurd, al was er de laatste tijd wel een kentering gaande met supporters en club.”
Toen het over de Tilburgse aanhang ging, werd Heerkens emotioneel. ,,We kregen een geweldig ontvangst van het publiek en gingen hier onder applaus van het veld. Voor hen doet het me nog het meeste pijn. Eerst vecht je tegen FC Utrecht en dan tegen de tranen. Dit gaat door merg en been.” Hoe de sfeer in de kleedkamer was? ,,Verslagenheid. Het was muisstil.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer. -
met video
Willem II degradeert ondanks ruime overwinning naar de Keuken Kampioen Divisie
Willem II deed alles wat het kon vandaag door een zeer zwak FC Utrecht te verslaan in een uiterst sfeervol Koning Willem II Stadion: 3-0. Al dat enthousiasme draaide tijdens de wedstrijd en afloop uit in verdriet, omdat concurrenten Fortuna Sittard en Sparta óók wonnen. Willem II is na PEC Zwolle de tweede degradant van dit seizoen. -
PREMIUMmet video
Dirk Kuyt geniet volop tijdens de eerste training bij ADO: ‘Ik had vanmorgen wel kriebels in mijn buik’
Vastberaden en aanwezig, zo oogde Dirk Kuyt tijdens zijn eerste training als hoofdcoach van ADO Den Haag. De 41-jarige Katwijker straalde in alles uit dat hij gretig is om te presteren met de Haagse club en sprak andermaal zijn doel uit: met ADO promoveren naar de eredivisie. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder. -
Amerikaanse investeerder neemt kwart aandelen MVV over
MVV komt voor een deel in Amerikaanse handen. Investeringsmaatschappij World Soccer Holdings (WSH) neemt 24 van de 100 aandelen van de Maastrichtse voetbalclub over. De overige aandelen blijven in handen van Stichting MVV. De aandelentransactie gaat om een bedrag van 735.000 euro.
-
Met video
Mohamed Ihattaren laat zich gelden bij geslaagde vuurdoop Alfred Schreuder, twee goals Sontje Hansen
Ajax heeft de oefencampagne afgetrapt met een simpele overwinning op SV Meppen (3-0). In Oldenzaal waren Christian Rasmussen en Sontje Hansen (twee keer) trefzeker tijdens de vuurdoop van Alfred Schreuder als hoofdtrainer. -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
PREMIUM
Hilterman wijst Helmond Sport af en wil naar een grotere club
Helmond Sport wordt niet de nieuwe bestemming van Jeredy Hilterman. De NAC-spits mikt op een grotere club om sneller stappen te kunnen maken.