Johnny Jansen ontslagen: clubman vertrekt na 22 jaar bij SC Heerenveen
Johnny Jansen is niet langer de trainer van SC Heerenveen. Vanavond is hij door de clubleiding per direct ontslagen.
Het besluit komt na een dramatische week in Friesland, met allereerst een nederlaag bij FC Twente en vervolgens de uitschakeling in de beker door Go Ahead Eagles. Het dieptepunt volgde afgelopen zaterdag: hekkensluiter PEC Zwolle stuurde SC Heerenveen voornamelijk in de eerste helft van het kastje naar de muur, waarbij Jansen de kritiek kreeg dat hij zijn ploeg onvoldoende heeft voorbereid op de Zwollenaren, die met een 0-1 zege vertrokken uit het Abe Lenstra Stadion.
Maar de kritiek op Jansen is niet iets van de laatste weken. Al langer klinkt in Friesland onvrede over het vertoonde spel en het gebrek aan ontwikkeling binnen de ploeg. Aanknopingspunten en reële hoop op betere tijden zijn er nauwelijks. Het spelbeeld van de laatste wedstrijden gaf volgens de clubleiding te weinig vertrouwen voor verbetering. Jansen werd daarom op straat gezet.
Johnny is een echte clubman en heeft in verschillende functies ontzettend veel voor SC Heerenveen betekend
,,Dit zijn harde en moeilijke keuzes om te moeten maken”, zegt technisch manager Ferry de Haan. ,,Johnny is een echte clubman en heeft in verschillende functies ontzettend veel voor SC Heerenveen betekend. Dat maakt deze keuze nog lastiger. We beraden ons nu op de opvolging en hopen hier snel duidelijkheid over te kunnen geven.”
Doelstellingen
Jansen valt een hoop aan te rekenen. Zo staat in het beleidsplan, dat loopt van 2019 tot en met 2022, dat Heerenveen onder meer het publiek moet vermaken. Ook moet het elftal eindigen tussen plek 6 en 9 en dient minimaal de kwartfinale van het bekertoernooi gehaald te worden. Aan geen van deze doelstellingen voldoet het elftal momenteel.
De clubman zal erop wijzen dat de problemen binnen de club veel breder leven. Zo loopt de selectie niet over van kwaliteit en kwantiteit, met daarbij het vertrek van Joey Veerman naar PSV als het meest treffende voorbeeld. In de eerste seizoenshelft was de spilspeler bij bijna de helft van de doelpunten betrokken. Sinds hij weg is heeft Heerenveen niet meer gescoord. Bovendien had Jansen op sommige posities nauwelijks iets te kiezen. Op spits Henk Veerman klinkt vanuit de technische staf de nodige kritiek, maar concurrentie voor hem is er al 1,5 jaar niet.
Jansen zegt in een verklaring ‘met opgeheven hoofd’ en ‘door de voordeur’ naar buiten te gaan. ,,Er wordt een periode afgesloten die bijna de helft van mijn leven heeft geduurd’’, zegt hij. ,,Ik heb bij deze mooie club mogen werken met veel talenten. Een aantal heeft zijn weg op een hoger niveau kunnen vervolgen, wat ook weer goed was voor de steeds minder wordende financiële positie van de club. Daar mogen we met elkaar trots op zijn.’’ Jansen zegt ook dat hij de afgelopen jaren de club ‘op en om het veld’ heeft zien veranderen.
Op het veld is dat heel duidelijk zichtbaar. Heerenveen is afgegleden van attractieve subtopper tot grauwe middenmoter, waarbij een tekort van meer dan 6 miljoen euro ieder seizoen weer als een molensteen om de nek van de club hangt. Jansens opvolger zal er ook mee te maken krijgen dat Heerenveen spelers moet verkopen om de boel financieel op de rit te houden.
Ondanks alles staat Heerenveen op de tiende plaats in de eredivisie, hetgeen conform de verwachtingen is. Met het ontslag komt voor Jansen een eind aan een dienstverband van 22 jaar in Heerenveen. Hij was er speler, jeugdtrainer, hoofd opleidingen, assistent-trainer en de laatste 2,5 jaar hoofdtrainer. De club hoopt dat Jansen in de toekomst binnen een andere rol aan sc Heerenveen verbonden kan blijven.
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PEC Zwolle komt op stoom en boekt in Heerenveen eerste uitzege van het seizoen
SC Heerenveen heeft voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. De ploeg van Johnny Jansen slaagde er tegen hekkensluiter PEC Zwolle niet in om een vroege achterstand weg te werken en verloor met 0-1. Voor het vierde duel op rij werd er niet gescoord door de thuisploeg. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
Uitzinnige Romeinen vieren Conference League-zege, spelers tonen beker aan fans
De voetballers van AS Roma hebben enkele uren na het winnen van de Conference League de beker laten zien aan de supporters die zich hadden verzameld bij het trainingscomplex in de Italiaanse hoofdstad. Trainer José Mourinho en zijn spelers stapten na de gewonnen finale in Tirana tegen Feyenoord (1-0) direct het vliegtuig in. De Romeinen arriveerden rond 04.30 uur op vliegveld Fiumicino en reden daarna in een bus naar het trainingscomplex. -
PREMIUM
Zij bezorgden Feyenoord een Europa Cup: ‘Als deze jongens finale winnen worden ze over 50 jaar nog gebeld’
Zowel Rinus Israel, Lex Schoenmaker als Kees van Wonderen wonnen een Europese finale met Feyenoord. Deze site bracht ze samen in de aanloop naar ‘Tirana’. Hoe groot was de impact van hun eigen succes – en hoe kijken ze naar het huidige Feyenoord? ,,Ze hebben de supporters zó veel plezier gegeven. Dat is het meest waardevol van alles.’’ -
José Mourinho: ‘Nederlandse clubs naïef? Feyenoord won in 2002 de UEFA Cup nog met m’n vriend Pierre van Hooijdonk’
José Mourinho verwacht geen naïef Feyenoord in de Conference League-finale tegen zijn AS Roma. De Portugees won in 2017 de Europa League-finale met Manchester United tegen Ajax en nu wacht met Feyenoord dus wéér een Nederlandse opponent. ,,Of Nederlandse clubs naïef zijn? Dat weet ik niet.”
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Podcast | ‘AZ haalt er niet het maximale uit en moet doorselecteren’
Het is het weekend van de finales. De Champions League-finale in Parijs, de finale om het laatste Europese ticket en de finale om promotie naar de eredivisie. Het komt allemaal aan bod in een nieuwe AD Voetbalpodcast met Etienne Verhoeff en Johan Inan.