Jansen over AZ-opponent Vitesse: ‘Een goed team met een wat mindere reeks’
Het is nog de vraag of AZ in de wedstrijd tegen Vitesse van zondag kan beschikken over Fredrik Midtsjø. De Noorse middenvelder moest woensdag de training staken met hamstringklachten. ,,Het is nog even de vraag of hij het gaat halen”, aldus trainer Pascal Jansen tijdens het persmoment vanmiddag.
Delen per e-mail
Het gemis van Fredrik Midtsjø zou een aderlating zijn. De Noor is een van de drijvende krachten achter het recente succes van AZ waardoor de club inmiddels vast op de derde plek staat. ,,Midtsjø is voor ons een heel belangrijke speler die zich heel goed heeft doorontwikkeld in de tijd dat hij bij ons zit. Hij is heel allround, hij kan eigenlijk alles.”
De wedstrijd van zondag in Arnhem is voor AZ een belangrijke, Vitesse staat slechts een plaats lager met vier punten minder. ,,Vitesse heeft een goed team”, zegt Jansen, die liefst negen jaar voor die club heeft gewerkt in de jeugdopleiding. ,,Ze hebben een goed team met nu een wat mindere reeks. Dat maakt ze niet minder. Die fases moet je doorstaan als team. Ze hebben al laten zie dat ze een hoog niveau kunnen halen. Het systeem dat Vitesse speelt vraagt vaak een aanpassing zoals we dat in de gewonnen thuiswedstrijd ook hebben gedaan. Dat zal zondag niet anders zijn.”
Het is volgens Jansen zaak om Vitesse-vedette Oussama Tannane goed in de gaten te houden. ,,Daarin moeten we een goede balans vinden. Het is zaak om de hele tijd precies te weten waar hij op het veld is.”
Ondanks de blessure van Midtsjø toont AZ zich het hele seizoen al fit. ,,Dat heeft te maken met de cultuur van de club. We trainen hard en secuur en zijn in alle facetten optimaal getraind. Al kun je nooit uitsluiten dat iemand iets op kan lopen. We moeten hard blijven werken om in de schwung te blijven van de laatste weken. Net zo hard als tijdens de periode dat we wel punten verspeelden. We hebben een goede maand achter de rug maar dat geeft nog geen enkele garantie.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Feyenoord keek volop beelden AZ-uit terug, al zat overtreding Berghuis er niet tussen
Feyenoord verwerkte de 4-2 nederlaag in Alkmaar tegen AZ deze week op het trainingsveld met twee nieuwe spierblessures. Rechtsback Bart Nieuwkoop is er voorlopig niet meer bij door een hamstringblessure, een dag voor de wedstrijd tegen VVV liep ook de Duitser Christian Conteh deze kwetsuur op. De bij St. Pauli weggehaalde speler, die zo’n 450.000 euro heeft gekost, is tot op heden bepaald geen succes geworden in de Kuip. -
Deze records heeft Willy van der Kuijlen nog altijd op zijn naam
Willy van der Kuijlen is niet alleen topscorer aller tijden van de eredivisie. De op 74-jarige leeftijd overleden PSV-icoon heeft nog meer records op zijn naam staan. Een aantal daarvan zal vermoedelijk nooit worden gebroken. -
PREMIUM
Moet puntenpakker Jansen ook volgend seizoen de scepter zwaaien bij AZ?
AZ neemt binnenkort een beslissing over de toekomst van coach Pascal Jansen (48). Hij leek een tussenpaus te worden tot de komst van een nieuwe hoofdtrainer, maar dankzij de recente prestaties van AZ lijkt Jansen nu een kans te maken op een langer verblijf. -
Uitblinker Pasveer alsnog gepasseerd: ‘Te weinig onze wil opgelegd’
Remko Pasveer baalt van de late nederlaag tegen Ajax in de finale van de KNVB beker. David Neres passeerde de uitstekend keepende captain pas in de 92ste minuut. Pasveer sprak echter over een verdiende nederlaag. -
PREMIUM
Ajax wijst de Super League af, maar wat als de trein straks écht rijdt?
Ajax heeft bij monde van Edwin van der Sar afstand genomen van het Super League-initiatief van de twaalf grote clubs. Een vraag voor de toekomst is of de ambitieuze club zo standvastig blijft als zo’n competitie er op termijn toch komt.
-
Duel Jong PSV afgelast na nieuwe coronabesmettingen
De wedstrijd Jong PSV - TOP Oss in de Keuken Kampioen Divisie gaat vrijdagavond niet door. Bij de gebruikelijke testronde voorafgaand aan een duel zijn nieuwe coronabesmettingen vastgesteld in de selectie van Jong PSV. Staf en spelers van de Eindhovense ploeg zijn uit voorzorg in quarantaine gegaan. -
PREMIUMVrijdag Willem II-RKC
Degradatiestrijd nadert ontknoping: ‘Het is op dit moment niet leuk op de club’
Waar nummer achttien ADO Den Haag al nagenoeg gedegradeerd lijkt, is de spanning bij de ploegen daarboven om te snijden. Welke clubs dalen af naar de Keuken Kampioen Divisie? Willem II of RKC, die elkaar morgen treffen? VVV? Of alsnog het opgeleefde FC Emmen? ,,De druk van degradatie voel je elke dag, zwaar om mee te maken.” -
Alleen Sporting en FC Porto presteren beter dan Ajax, FC Utrecht kan record uitbouwen
Met behulp van de statistieken van Opta en Gracenote blikken we vooruit op de inhaalwedstrijd tussen Ajax en FC Utrecht. Dit zijn de leukste feitjes én de verwachte opstellingen.