Haller schittert voor Ajax tegen Anderlecht en dat is goed nieuws voor de Champions League-ambities
VIDEONu de komst van Steven Berghuis definitief is, worden de contouren van het nieuwe Ajax steeds meer duidelijk. Nog zonder de van Feyenoord overgekomen aanvaller wonnen de Amsterdammers met 0-2 van Anderlecht. Opvallend was de absentie van David Neres, die vermoedelijk voor een vertrek staat uit de Johan Cruijff Arena.
Door Dennis van Bergen
Gevoel voor ironie kon hem niet ontzegd worden, Sébastien Haller, tijdens het trainingskamp van Ajax in De Lutte. Toen de Fransman de vraag kreeg voorgelegd of hij uitkijkt naar het nieuwe Champions League-seizoen, bleek het recente verleden nog behoorlijk door zijn hoofd te echoën. ,,Dit jaar controleer ik zelf de lijst”, antwoordde de spits, die vorig seizoen abusievelijk niet was ingeschreven door de Amsterdamse club. Vanavond, in Brussel, bewees de aanvaller alvast dat het met zijn scoringsdrang wel snor zit. Met twee typische spitsengoals was hij hoofdrolspeler in het oefenduel met Anderlecht (0-2).
Haller zei het onlangs zelf al, na afloop van de wedstrijd tegen het Duitse Paderborn. Hij is fit en gretig uit de zomer gekomen. En dat bewees de aanvaller ondubbelzinnig tijdens het duel met Anderlecht, voorafgegaan door een minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de watersnood in België. Met een kopgoal op aangeven van Dusan Tadic en een schuiver na voorwerk van Zakaria Labyad zorgde hij voor een verdiende overwinning voor zijn ploeg, die overigens verre van groots voetbalde. Mooi voor Haller, mooi voor Ajax, dat in de Champions League weer ambitieuze plannen zegt te hebben.
Maar de meest besproken man vanavond? Dat was Steven Berghuis, van wie het nieuws over zijn komst naar Ajax enige uren voor de wedstrijd in Brussel officieel gemeld werd door de Amsterdamse club. Hoewel niet aanwezig in de Belgische hoofdstad, poogde de van Feyenoord overgekomen aanvaller zichzelf met wat vleiende teksten over zijn nieuwe werkgever alvast een zachte landing te bezorgen in Amsterdam. ,,Bij het maken van de keuze voor mijn nieuwe club was ik naast mijn ontwikkeling als voetballer erg op zoek naar de combinatie van spelen om prijzen, spelen in de Champions League en in beeld blijven bij Oranje. Bij Ajax denk ik dat dit allemaal samenvalt”, liet hij onder meer optekenen door de media-afdeling.
Nu de komst van Berghuis definitief is, lijkt het vertrek van David Neres aanstaande. Al langer wordt de Braziliaan in verband gebracht met een transfer, alleen was er vooralsnog geen club die aan de financiële wensen van Ajax wilde voldoen. Mogelijk gebeurt dit op korte termijn nu wél. Tegen Anderlecht behoorde Neres niet tot de wedstrijdselectie van de Amsterdammers. Een veeg teken, lijkt het.
Door de afwezigheid van Olympische Spelen-ganger Antony en Berghuis, die volgende week aansluit in de Johan Cruijff Arena, mocht Zakaria Labyad zich weer eens laten zien aan Ten Hag. Maar indruk kon de aanvaller, ondanks zijn bijdrage aan zowel de 0-1 als de 0-2 van Haller, niet echt maken in het Constant Vanden Stockstadion. Mohammed Kudus aan de andere kant maakte daarentegen een prima indruk voor de pauze.
Al konden er nog altijd niet al te veel conclusies verbonden worden aan de wedstrijd, waarin bij Ajax onder anderen de jongelingen Youri Baas, Victor Jensen en Kenneth Taylor startten. Nou ja, behalve dan dat Haller klaar lijkt voor zijn eerste Champions League-avontuur namens de Amsterdammers. En gelukkig voor hem en zijn club controleert hij ditmaal zelf het lijstje.
Minuut stilte
Voor aanvang van de oefenwedstrijd hielden de spelers een minuut stilte als eerbetoon aan de slachtoffers van het noodweer. In België, Zuid-Limburg en andere delen van Noord-Europa zijn er grote problemen door de wateroverlast. Naast de minuut stilte komt er in samenwerking met de gemeente Anderlecht een inzamelactie van kleding, voedsel en meubilair bij het stadion. Daarnaast wordt een veiling gehouden van de shirts die de spelers dragen tijdens de wedstrijd. De opbrengst hiervan gaat ook naar de slachtoffers.
,,Als club leven we mee met de slachtoffers van het noodweer en zijn we ons terdege bewust van de enorme schade die het noodweer heeft aangericht in ons land”, zei Jos Donvil, de bestuursvoorzitter van Anderlecht, op de clubwebsite. ,,Dankzij onze uitstekende samenwerking met de gemeente kunnen we snel een solidariteitsactie opzetten. Tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Ajax zal de solidariteit ook voelbaar zijn in het stadion.” Ook de Duitse voetbalbond en Duitse voetbalcompetitie leven mee met de slachtoffers van de grote wateroverlast. Ze storten samen 3 miljoen euro in het hulpfonds.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Tranen bij Nederlands Wolfsburg-trio na verloren CL-finale: ‘Het verdriet is hartstikke groot’
-
Poll | Geel voor gemekker en zuivere speeltijd: heeft Marco van Basten de oplossing tegen wangedrag in het voetbal?
Marco van Basten is het zat en wil dat spelbederf en wangedrag in het voetbal hard worden aangepakt. De voormalige wereldvoetballer pleit in een open brief aan FIFA-baas Gianni Infantino voor het invoeren van absolute speeltijd en vindt dat het protesteren bij de scheidsrechter aan banden moet worden gelegd. -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?
-
Weg promotiedroom: seizoen NAC eindigt in halve finale play-offs
Breda -
-
-
Oranje zonder topscorer Memphis Depay in Final Four Nations League
Nederland moet het in de Final Four van de Nations League doen zonder Memphis Depay. De spits van Atlético Madrid mist het toernooi in eigen land vanwege een blessure. -
FC Twente laat geen spaan heel van Heerenveen en plaatst zich voor finale play-offs
FC Twente heeft zich geplaatst voor de finale van de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van Ron Jans was een maatje te groot voor Heerenveen en won met 4-0, waardoor de uitslag over twee wedstrijden 6-1 is. In de finale neemt FC Twente het op tegen Sparta of FC Utrecht.Enschede, Heerenveen