Goed nieuws voor betaald voetbal: stadions mogen stap voor stap weer volstromen
De stadions in het betaald voetbal mogen vanaf woensdag, volgens ingewijden, langzaam maar zeker weer volstromen. Het kabinet zal morgen officieel toestemming geven om voor komend weekeinde, als de eredivisie overigens stil ligt maar de eerste divisie wel een volledig voetbalprogramma zal afwerken, weer publiek toe te laten.
Over het percentage waarmee de stadions weer gevuld mogen worden, wordt nog gesproken. De eredivisie en haar 18 clubs rekenen begin februari echter op minimaal tweederde bezetting van de stadions, laten ingewijden weten aan deze site.
Het uitgangspunt van alle partijen blijft om het aantal toeschouwers langzaam uit te bouwen tot het maximum, afhankelijk van hoe het de clubs en hun fans bij de terugkeer op de tribunes zal vergaan. Voor het EK zaalvoetbal is het goed nieuws, omdat het besluit zal inhouden dat er vanaf woensdag alweer fans welkom zijn bij het evenement met naar het nu laat aanzien een maximum van 1250 personen.
Vrijdag speelt Oranje tegen Servië de beslissende wedstrijd in de poulefase dus met supporters op de tribune. Bij het ABN Amro-tennistoernooi, dat van 5 tot en met 13 februari in het Rotterdamse Ahoy zal worden gehouden, zullen geen toeschouwers welkom zijn. Het evenement heeft er zelf voor gekozen zich te richten op een televisie-evenement, wat een andere inrichting van de hal vraagt. Er is volgens de organisatie te weinig tijd om nog te schakelen naar een toernooi met fans.
Het is op dit moment nog wel onduidelijk of sportwedstrijden na 22:00 uur door mogen gaan. Daar wordt nog met alle betrokken partijen over gesproken.
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ongemak over donorconceptie van je kind? ‘Leg uit dat iedereen erbij hoort, ook de donor’
Ouders die een kind krijgen met hulp van een spermadonor kampen met psychosociale problemen wanneer zij onvoldoende steun en begeleiding krijgen als het kind er eenmaal is. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Heterostellen, lesbische stellen en alleenstaande moeders lopen in de opvoeding regelmatig tegen dingen aan waarbij ze professionele hulp en contact met lotgenoten missen. -
René Kolmschot moet Heracles in de eredivisie houden: ‘Afgelopen week was een rollercoaster’
René Kolmschot heeft goede hoop dat Heracles Almelo zich in de eredivisie weet te handhaven. Dat zei de interim-trainer, die maandag naar voren werd geschoven toen de clubleiding afscheid nam van hoofdcoach Frank Wormuth. Dat besluit werd genomen na de nederlaag tegen Sparta (1-3) op de laatste speeldag, waardoor Heracles als zestiende eindigde en veroordeeld is tot de play-offs. -
met video
Willem II degradeert ondanks ruime overwinning naar de Keuken Kampioen Divisie
Willem II deed alles wat het kon vandaag door een zeer zwak FC Utrecht te verslaan in een uiterst sfeervol Koning Willem II Stadion: 3-0. Al dat enthousiasme draaide tijdens de wedstrijd en afloop uit in verdriet, omdat concurrenten Fortuna Sittard en Sparta óók wonnen. Willem II is na PEC Zwolle de tweede degradant van dit seizoen. -
PREMIUM
‘Ook Willem II en PEC Zwolle zullen merken dat je succes echt niet kunt kopen’
Willem II, PEC Zwolle en misschien ook Heracles spelen komend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De missie, ongetwijfeld: in 2023 promoveren. Maar hoe doe je dat als gerenommeerde eredivisieclub? En: is zo’n pijlsnelle rentree wel realistisch? -
Zo verdwijnen je WhatsAppberichten automatisch
Wil je voorkomen dat jouw berichten voorgoed terug te vinden zijn door (oud-)gesprekspartners? Of wil je wat opslagruimte vrijhouden op je smartphone? WhatsApp kan nieuwe berichten na een bepaalde tijd automatisch laten verdwijnen.
-
Alfred Schreuder: ‘Noa Lang mee naar Ajax? Daar komt hij net vandaan’
Alfred Schreuder denkt niet dat hij veel gaat veranderen bij Ajax. Dat zei de opvolger van de naar Manchester United vertrekkende trainer Erik ten Hag maandag in het Belgische sportprogramma Extra Time op Canvas. -
PREMIUM
Column Hugo Borst | Heracles maakte het bont in de kwestie-Vloet, maar qua voetbal verdient het geen verbanning
Columnist Hugo Borst over hoe dicht strijden tegen degradatie en voor Europees voetbal tegen elkaar aan zitten. ‘In Tilburg haalden ze vorige zomer te weinig ijzervreters.’ -
PREMIUMvraag & antwoord
Alles wat je (niet) wilt weten over de hybride warmtepomp
Wie vanaf 2026 zijn cv-ketel wil vervangen, moet een hybride warmtepomp installeren, zo maakte het kabinet vandaag bekend. Maar past een warmtepomp in elk huis, wat kost-ie en zijn er wel voldoende monteurs?