FC Utrecht moet mét Ter Avest signaal afgeven na opwachten spelersbus
Een groep boze supporters wachtte dinsdagavond laat de spelersbus van FC Utrecht op na de nederlaag bij Vitesse (1-0). De komende thuisduels met Heracles Almelo en Sparta zijn cruciaal voor het perspectief dit seizoen.
Delen per e-mail
Hidde ter Avest, deze week overgenomen van Udinese, had maar één woord nodig om zijn doelstelling met het kwakkelende FC Utrecht dit seizoen te omschrijven: Europa. De nummer tien van de eredivisie is maar drie punten verwijderd van de achtste plek, maar nummer zeven FC Twente staat al negen punten los. FC Utrecht verloor dinsdag terecht bij Vitesse (1-0), genoeg reden voor enkele supporters om een kritisch geluid te laten horen.
Mede daarom zit de druk er vol op voor de komende thuiswedstrijd tegen Heracles, zaterdagavond (20.00 uur), uitgerekend de tegenstander tegen wie FC Utrecht de slechtste wedstrijd van het seizoen speelde (4-1 in Almelo). De week erna komt Sparta op bezoek. Twee clubs die in dezelfde regionen staan als FC Utrecht, concurrenten die op afstand gezet moeten worden om nog enigszins zicht op de plekken te houden die recht geven op Europese play-offs.
Hij voegt voetballend vermogen en drive naar voren toe. Defensief zit hij er kort op en kan hij goed in de duels komen
Ter Avest is direct beschikbaar voor trainer René Hake, die nog in het midden liet of hij al als basisspeler begint. Wel is de intentie met Ter Avest duidelijk. ,,Hij is een jonge gozer en fit. Laat duidelijk zijn dat je zo iemand niet haalt om te gaan ‘zitten’. Hij voegt voetballend vermogen en drive naar voren toe. Defensief zit hij er kort op en kan hij goed in de duels komen. Daarnaast is het een jongen die het nodige leiderschap meeneemt”, aldus Hake, die bevestigt dat er ook gekeken is naar het renderen van Gyrano Kerk.
Die was vorig jaar met afstand de productiefste speler van het seizoen, toen Sean Klaiber er telkens overheen denderde op de rechterflank. Mark van der Maarel vult die rol anders in, al heeft hij – samen met Kerk – wel de meeste assists gegeven dit seizoen bij FC Utrecht (3). ,,Mark is een ander type dan Hidde”, aldus Hake. ,,Dus het renderen van Kerk is zeker iets waar we over nagedacht hebben.”
Hake heeft Tommy St. Jago en Bart Ramselaar terug tegen Heracles. Beiden zijn volledig inzetbaar. Emil Bergström en Maarten Paes staan weliswaar weer op het trainingsveld, maar sluiten nog niet aan bij de wedstrijdselectie. Eljero Elia kampt nog met een hamstringblessure. In het geval van Moussa Sylla moet nog blijken of hij onderdeel kan zijn van de wedstrijdselectie; hij viel vanmorgen uit op de afsluitende training.
Bekijk hieronder alle eredivisievideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMOefeninterland
Vanavond wél tegenstand voor Leeuwinnen? ‘Toen ik klein was, won Duitsland alles’
In 2013 was het doelpuntloze gelijkspel tegen wereldgrootmacht Duitsland op het EK een hele prestatie, weet Daniëlle van de Donk – destijds al basisspeler bij de Leeuwinnen – nog. Vanavond (18.30 uur) oefent de vice-wereldkampioen in Venlo tegen Duitsland en zijn de verhoudingen compleet anders. -
Video
Promes neemt afscheid van Ajax: ‘De waarheid komt uiteindelijk boven water’
Quincy Promes heeft in een uitgebreid interview met Ajax TV afscheid genomen van de club. De aanvaller verkast voor 8,5 miljoen euro naar Spartak Moskou, waar hij tussen 2014 en 2018 al speelde. ,,Dit is geen afscheid, meer een tot ziens. Ik ben een Amsterdammer, Ajacied tot mijn laatste adem.” -
Sparta haalt bij ADO ontslagen Rankovic terug als assistent
Aleksandar Rankovic keert in de zomer terug als assistent-trainer van Sparta. Hij vertrok voor dit seizoen nog naar ADO Den Haag, waar hij hoofdtrainer werd, maar keert terug in zijn oude rol. -
Ajax bevestigt vertrek Promes: Amsterdammers ontvangen minstens 8,5 miljoen
Quincy Promes is onderweg naar Rusland om zijn terugkeer naar Spartak Moskou definitief af te ronden. Bij zijn oude club ligt een contract voor 3,5 jaar klaar met optie voor nog een jaar. Ajax ontvangt 8,5 miljoen euro van de Russische club met mogelijk nog 2,5 miljoen euro aan bonussen. -
FC Utrecht moet Hoogma twee maanden missen
FC Utrecht moet het voorlopig stellen zonder Justin Hoogma. De 22-jarige centrumverdediger heeft vorige week op de training een enkelblessure opgelopen en moet daardoor liefst twee maanden toekijken.
-
Samenvatting
Krankzinnig slot in Volendam: Jong Ajax-captain in tranen na goals in 95ste en 96ste minuut
FC Volendam heeft op ongekende wijze het thuisduel met Jong Ajax gewonnen (3-2). In de 95ste minuut stond Jong Ajax nog met 1-2 voor, maar twee goals in de absolute slotfase keerde de wedstrijd he-le-maal om. -
Bekijk hier de nieuwste aflevering van voetbalshow Panenka
Elke maandag blikt Sjoerd Mossou in de videorubriek ‘Panenka’ op AD.nl terug op het eredivisieweekend. De rubriek is een mix van actualiteit en een luchtige kijk op ons voetbal. Iedere maandag om 19.00u verschijnt een nieuwe aflevering. Bekijk deze hieronder: -
Velthuizen duikt op bij Fortuna Sittard
Piet Velthuizen is terug op de Nederlandse trainingsvelden. De 34-jarige doelman traint de komende periode mee bij Fortuna Sittard, zo laat de Limburgse club weten.