FC Utrecht en coach René Hake per direct uit elkaar
FC Utrecht en René Hake gaan per direct uit elkaar. Assistent-coach Rick Kruys maakt het seizoen af. De clubleiding beraadt zich ondertussen over de opvolging van Hake.
Hake was sinds de zomer van 2019 actief in de Domstad. Eerst als trainer van Jong FC Utrecht, maar na het vertrek van John van den Brom als hoofdtrainer (naar Racing Genk) werd hij doorgeschoven als interim-hoofdtrainer van het eerste elftal. Die winter tekende hij een contract voor anderhalf jaar, dat komende zomer zou aflopen. Maar de magere resultaten en de druk vanuit de achterban op Hake hebben gezorgd voor een vroegtijdig afscheid.
Vorig seizoen reikten Hake en consorten tot de finale van de play-offs, maar daarin werd verloren van Feyenoord. Momenteel staat FC Utrecht op een zevende plek en dat terwijl in Stadion Galgenwaard de ambitie is uitgesproken om de top van de eredivisie aan te willen vallen. Van de laatste zes wedstrijden werd er maar eentje gewonnen door FC Utrecht, dat afgelopen weekend op eigen veld met 1-3 onderuit ging tegen FC Groningen. Hake geeft op de website van FC Utrecht aan dat hij nog het vertrouwen had de negatieve reeks om te kunnen buigen.
,,Maar uiteindelijk ben ik ook iemand die de voetbalwereld kent, en weet je dat als de resultaten over een langere periode teleurstellend zijn, uiteraard ook voor mij zelf, dat er dan evaluerende gesprekken volgen met mij als eindverantwoordelijke. In die gesprekken waren we het erover eens dat FC Utrecht en ik ieder een eigen weg in zullen gaan", aldus Hake.
Technisch directeur Jordy Zuidam: ,,De resultaten van het eerste elftal zijn over een te lange periode achtergebleven bij de verwachtingen en ambities die we hebben. Daar hebben we open en eerlijke gesprekken over gevoerd nu, maar ook de afgelopen periode. We zijn tot de conclusie gekomen dat het voor beide partijen beter is om de samenwerking stop te zetten.”
,,We hebben René de voorbije jaren leren kennen als een fijn mens en een gedreven professional en we willen hem danken voor zijn inzet bij zowel het beloftenteam als de A-selectie. In de moeilijke coronaperiode heeft hij goed en belangrijk werk verricht voor onze club. Met de beste seizoenstart in de clubgeschiedenis ooit. Na de tegenvallende laatste maanden van 2021 hoopten we dat de resultaten beter zouden worden, maar helaas is dit niet het geval geweest. We wensen René veel succes toe in het vervolg van zijn carrière.”
Hake slaagde er in zijn tijd als hoofdcoach van FC Utrecht nooit in het publiek voor zich te winnen, maar behoort cijfermatig toch tot de beste coaches uit de clubhistorie. Hake pakte gemiddeld 1,53 punt per wedstrijd. Van alle coaches bij FC Utrecht met minstens vijftig eredivisieduels op de teller, presteerden alleen Erik ten Hag (1,68) en Frans Adelaar (1,58) beter.
FC Utrecht maakt het seizoen nu af onder Rick Kruys, die de ploeg naar een plek bij de eerste zes moet leiden. Tegelijkertijd gaat de clubleiding op zoek naar een coach voor volgend seizoen.
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Michiel Kramer over verbolgen Jasper Cillessen: ‘Als hij over me wil praten, moet hij dat lekker doen’
Na een spectaculair duel in Waalwijk heeft NEC de achtste plek in de eredivisie veroverd. Op bezoek bij RKC won de ploeg van Rogier Meijer met 1-3, mede dankzij twee doelpunten van uitblinker Oussama Tannane. Jasper Cillessen en Michiel Kramer kregen het nog met elkaar aan de stok, al had dat niets met het resultaat te maken.Nijmegen, Waalwijk -
PSV weigert veldbestormer tot 2063 de toegang tot stadion én wil geld zien
PSV heeft aan de 20-jarige veldbestormer tijdens het thuisduel met Sevilla een stadionverbod van 40 jaar opgelegd. Hij mag tot 2063 het Philips Stadion niet meer betreden, naast de strafrechtelijke sancties die al tegen hem zijn genomen. De toeschouwer tijdens het duel met Sevilla is al tot twee maanden onvoorwaardelijke celstraf veroordeeld.Eindhoven -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
Jari Litmanen genoot van Klassiekers: ‘In 1995 wonnen we dik, maar herinner me ook de winnende van Obiku’
Het Ajax-icoon dat vorig seizoen nog de kampioensschaal aan Dusan Tadic uitreikte, kijkt vanuit Barcelona reikhalzend uit naar de cruciale Klassieker van zijn club vanmiddag tegen Feyenoord. ,,Dit zijn de mooiste clubs van Nederland en dit is de grootste wedstrijd van Nederland. Laat staan nu het kampioenschap op het spel staat”, aldus Jari Litmanen. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging
-
Feyenoord snakt naar zege in Amsterdam: welke speler treedt in de voetsporen Dirk Kuyt en Salomon Kalou?
Feyenoord is de laatste jaren niet succesvol in uitwedstrijden tegen Ajax. Van de laatste negentien klassiekers in de Johan Cruijff Arena verloor de club er zeventien. Twee ontmoetingen eindigden gelijk. De laatste zege van Feyenoord in Amsterdam dateert van 28 augustus 2005 (1-2), met dank aan doelpunten van Salomon Kalou en Dirk Kuyt. -
-
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Arbiter Alex Bos negeert VAR, maar komt daar na de wedstrijd op terug: ‘Hier baal ik van’
Scheidsrechter Alex Bos is teruggekomen op een beslissing in de wedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles. De arbiter kreeg van de VAR beelden te zien van een handsbal, maar besloot geen strafschop te geven. Na afloop concludeerde Bos toch dat hij de bal op de stip had moeten leggen.