FC Groningen moet het tegen Ajax doen zonder clubtopscorer Strand Larsen
Jørgen Strand Larsen mist zondag de uitwedstrijd van FC Groningen tegen Ajax. De Noorse clubtopscorer heeft nog te veel last van een enkelblessure die hij zondag opliep tijdens het gewonnen duel met Fortuna Sittard (1-0).
Delen per e-mail
Strand Larsen maakte in de rust plaats voor Paulos Abraham, die het enige doelpunt maakte. Voor Gabriel Gudmundsson, Arjen Robben en Azor Matusiwa komt het duel met de koploper van de Eredivisie ook nog te vroeg.
Achter de naam van Ahmed El Messaoudi staat nog een vraagteken. Hij heeft de training wel weer hervat, na blessureleed. ,,Als Ahmed zondag niet haalt, verwacht ik hem er volgende week zeker wel weer bij,” laat trainer Danny Buijs weten op de website van zijn club.
Buijs staat met zijn ploeg voor een zware opgave in Amsterdam. ,,In best wel veel gebieden in Nederland is men wat anti-Ajax, maar ik denk dat we Ajax de afgelopen jaren dankbaar kunnen zijn als Nederlands voetbal zijnde voor hetgeen zij presteren”, zegt hij. ,,Zeker Europees. In Nederland tonen ze aan dat ze de beste zijn, maar ook Europees gezien hebben ze heel veel punten voor Nederland binnengehaald. Daar profiteren we met z’n allen van.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Padt enige die doel schoon hield tegen Ajax, koploper is gewaarschuwd
De enige eredivisieclub waartegen Ajax dit seizoen nog niet scoorde, is FC Groningen. Doelman Sergio Padt, bezig aan een uitstekend seizoen, is nauwelijks te passeren. Maar is hij nog in beeld bij Oranje? -
PREMIUM
Trakteert FC Emmen de eredivisie op een onvervalste Houdini-act?
Alleen de verstokte optimist geloofde tot voor kort nog in lijfsbehoud van FC Emmen. Maar met de eindstreep in zicht, heeft de club plots de smaak te pakken en lijkt een Houdini-act niet meer ondenkbaar. -
PREMIUM
NAC-trainer legt de bal bij de spelers: ‘Zij moeten opstaan’
Na de 1-1 bij Jong Ajax en de nederlaag tegen Go Ahead Eagles (0-1) moet NAC vandaag beterschap tonen in het duel met Jong FC Utrecht. ‘De spelers moeten de mouwen opstropen’ -
PREMIUMVandaag FC Utrecht-Feyenoord
Waarom de play-offs een schrikbeeld zijn voor Feyenoord
Om de play-offs te ontlopen, moet Feyenoord een gat dichten met Vitesse, dat vijf punten én een wedstrijd voorsprong heeft. Dus is een overwinning vanmiddag tegen FC Utrecht bijna een must. ,,Maar we pakken het hetzelfde aan.’' -
Video
Wiegman puzzelt richting Tokio: ‘We willen wat aan speelwijze toevoegen’
De contouren van het Oranje dat we op de Olympische Spelen gaan zien, worden steeds beter zichtbaar. ‘Nieuwe’ namen grijpen hun kans tussen de gearriveerde Leeuwinnen, die morgen in en tegen Spanje een oefenwedstrijd spelen.
-
PREMIUM
NAC heeft Immers en Schouten terug voor Jong FC Utrecht
Maurice Steijn is vrijdag (18.00 uur) tegen Jong FC Utrecht niet voornemens spelers te sparen in aanloop naar Roda JC volgende week. ,,Dat kan ook niet”, zegt de trainer van NAC. ,,De eerstvolgende wedstrijd is de belangrijkste. We mogen niets meer laten liggen.” -
PREMIUM
Waarom de topscorerslijst er heel anders uit zou moeten zien
Onze voetbalexpert Maarten Wijffels verkeert als jeugdspeler en journalist al bijna een leven lang in het Nederlandse profvoetbal. In Kijk op voetbal signaleert hij de laatste trends, ontwikkelingen en andere opmerkelijke zaken op de velden van wereldsport nummer 1. Vandaag: over het‘wegen’ van doelpunten. -
Mannen terughoudend om Wiegman op te volgen? ‘Dan laten ze zich leiden door angst’
Bondscoach Sarina Wiegman van de Nederlandse voetbalvrouwen zou graag zien dat de KNVB haast maakt met het vinden van haar opvolger. Maanden geleden al gaf de succesvolle trainster te kennen na de Olympische Spelen van Tokio over te stappen naar Engeland. ,,Ik hoop dat er snel iemand wordt gevonden. Anders gaat het allemaal toch een beetje in de weg zitten.”