Dirk Kuyt na late nederlaag tegen Roda JC en onrust bij ADO: ‘De situatie binnen de club is heel erg onveilig’
ADO Den Haag heeft woensdagavond in eigen huis de laatste wedstrijd voor de WK-break met 0-1 van Roda JC verloren. Voor én tijdens de wedstrijd ging het, voor de verandering dit seizoen, amper over het slechte spel van de de ploeg van Dirk Kuyt, die alweer de achtste nederlaag van het seizoen leed en naar de zeventiende plek is afgezakt.
Door Youri Zaat
Voor twee teams die in uiterst matige vorm verkeren, was het woensdagavond de uitgelezen mogelijkheid om met een goed gevoel de WK-break van ruim twintig dagen in te gaan. Uit de sfeer in en rondom het Bingoal Stadion was echter op te maken dat de wedstrijd tussen de nummers 16 en 9 van de Keuken Kampioen Divisie voor veel Haagse supporters bijzaak was.
De afgelopen dagen was het uiterst onrustig bij de club en na het opstappen van technisch manager Daryl Janmaat én het ingediende transferverzoek van bepalende spelers Thomas Verheydt en Ricardo Kishna, hadden veel aanwezigen maar één wens: algemeen directeur Edwin Reijntjes moet de club verlaten.
Het spandoek met ‘Reijntjes Out’ hing al maanden in het stadion, maar de wens van een overgroot deel van de Haagse supporters om Edwin Reijntjes nu echt bij de club weg te krijgen, werd deze avond nog maar eens extra duidelijk gemaakt.
Vanaf de eerste minuut klonk het vanaf de Haaglanden Tribune: ‘If you hate Edwin Reijntjes, clap your hands’ en ‘Reijntjes, je bent hier niet welkom vandaag’. De algemeen directeur, die de afgelopen dagen onder een vergrootglas lag, hoorde het ‘gewoon’ vanuit het stadion aan, al bleef hij tot ver na de wedstrijd uit veiligheidsoverwegingen in één ruimte van het stadion.
Gesprek tussen Verheydt, Kishna en Kuyt
Verheydt en Kishna, die door trainer Dirk Kuyt ‘gewoon’ werden opgesteld, straalden in alles uit dat ze zichzelf wilden bewijzen. De aanvoerder was, zoals vorig seizoen, lastig van de bal te krijgen en won bijna alle luchtduels en Kishna probeerde met steekpasses continu aanvallers te bereiken. Het Haagse tweetal leek tegen Roda JC met maar één missie het veld op te komen: sportief revanche halen. En met name revanche op algemeen directeur Reijntjes, van wie Verheydt en Kishna ‘na maanden vol leugens’ hun buik vol hebben.
Het leverde een duel vol strijd op, maar de voetballiefhebber kwam er, zoals veel vaker dit seizoen bij wedstrijden van de Hagenaars, bekaaid vanaf. In de 34ste minuut was Roda JC via Lennard Hartjes dicht bij de 0-1, maar ADO-doelman Hugo Wentges voorkwam met een katachtige reflex dat de Feyenoord-huurling de bal in het doel wipte.
Ondanks weinig kansen in de tweede helft, slaagde ADO er wederom niet in om een wedstrijd in eigen huis over de streep te trekken. Een kopbal op de lat van Silvinho Esajas betekende na ruim een uur spelen bijna een eigen doelpunt, maar tot veel groter gevaar kwamen beide ploegen niet.
Terwijl de leuzen en spreekkoren richting Reijntjes richting het einde van de wedstrijd oplaaiden, was daar in de 84ste minuut Roda JC-spits Dylan Vente die vanaf de rand van het zestienmetergebied toch de 0-1 op het scorebord zette en zo de wedstrijd bepaalde. ,,We hebben al heel veel energie moeten geven deze week, over heel veel randzaken. Dan wil je alle energie in de wedstrijd steken en de focus op de spelers houden", zei Kuyt na afloop. ,,We hebben een keer dat gelukje nodig. We hebben een pijnlijke reeks achter de rug.”
De ploeg van Kuyt leed zo haar achtste nederlaag in zestien wedstrijden en moet er serieus rekening mee houden dat het als nummer 19 de WK-break ingaat. Het zorgde na afloop voor frustratie bij de supporters, maar waar de afgelopen wedstrijden de trainer het middels witte zakdoekjes moest ontgelden, ging het na het laatste fluitsignaal op de tribunes vooral over de positie van de algemeen directeur.
,,Of het me raakt? Ja, het raakt me", zei Kuyt. ,,De situatie binnen de club is heel erg onveilig. Alles wat we doen, ligt heel snel op straat. Je weet niet meer wie je kunt vertrouwen en wie niet. Buiten het feit dat ik zelf iets wil presteren als trainer, verdient deze club beter. Het wordt tijd om keuzes te maken die voor de club goed zijn.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Daadkrachtig NAC stunt met komst bewezen goalgetter Boere
Daadkracht kan NAC deze winterperiode niet ontzegd worden. In de zoektocht naar meer doelpunten is de clubleiding uitgekomen bij Tom Boere. De spits wiens hand de Parel van het Zuiden al zo vaak gevraagd heeft. -
FC Groningen-coach over veldbestorming boze fans: ‘Het mag niet, maar ik begrijp hun gedachte wel’
Dennis van der Ree, de interim-trainer van FC Groningen, begrijpt dat de supporters teleurgesteld zijn. In de slotfase van de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (0-1) kwam een groepje fans het veld op, waarna de wedstrijd werd stilgelegd. Stewards en beveiligers wisten de mannen vrij snel weer naar de tribunes te dirigeren. -
PREMIUM
De aanstelling van Alfred Schreuder blijkt een grove mispeer van Ajax, maar wat nu?
Op een niet-Nederlandse manier kreeg trainer Alfred Schreuder direct na de blamage tegen Volendam (1-1) - het zevende puntverlies op een rij - de zak bij Ajax. Algemeen directeur Edwin van der Sar liet vervolgens weten dat zijn aanblijven onhoudbaar was geworden, maar Van der Sar zei ook zelf niet van plan te zijn te vertrekken. -
PREMIUM
PSV’ers Joey Veerman en André Ramalho in de belangstelling van het Turkse Besiktas
PSV-middenvelder Joey Veerman en verdediger André Ramalho staan in de belangstelling van Besiktas. Volgens een doorgaans betrouwbare bron bij de Turkse topclub willen de Turken Veerman huren. Of PSV daarvoor open staat, valt nog te bezien. Dat lijkt heel onaannemelijk. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje.
-
PSV’er Mauro Júnior schopt Rui Mendes uit de wedstrijd met bizarre tackle in Emmen
Mauro Júnior had op bezoek bij FC Emmen voor het eerst sinds mei vorig jaar weer eens een basisplaats bij PSV, maar het optreden van de Braziliaanse back duurde niet lang. Net voor rust werd hij na een keiharde tackle van het veld gestuurd. Slachtoffer Rui Mendes werd op een brancard afgevoerd. PSV verloor in Emmen uiteindelijk met 1-0. -
-
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.