Dennis Haar rest van het seizoen trainer van Cambuur: ‘We gaan er een spectaculair slot van maken’
Dennis Haar is de rest van dit seizoen de trainer van SC Cambuur. De club kwam uit bij de 45-jarige oefenmeester als vervanger van de tijdelijk afwezige Henk de Jong. Zijn assistent Pascal Bosschaart nam de afgelopen weken zijn taken al over, maar beschikt niet over de juiste papieren.
Cambuur speelt nog zeven competitieduels, te beginnen zondag thuis tegen nummer tien NEC. De club uit Leeuwarden staat nu op de negende positie in de eredivisie, slechts drie punten onder FC Groningen. Met een goed slot van het seizoen doet Cambuur dus mogelijk zelfs mee om de play-offs om Europees voetbal, waarin de nummers vijf tot en met acht strijden om het laatste ticket voor de Conference League.
Cambuur was op zoek naar een tijdelijke nieuwe trainer omdat Henk de Jong voorlopig nog afwezig zal zijn. Bij De Jong werd eind vorig jaar een cyste in zijn hoofd ontdekt. De coach keerde na een revalidatieperiode nog wel even terug, maar kreeg te maken met aanhoudende klachten. De Jong richt zich nu volledig op zijn herstel en zal dit seizoen geen wedstrijden meer coachen.
Bij de absentie van De Jong nam assistent-trainer Pascal Bosschaart in de afgelopen weken de honneurs waar. Hij beschikt echter niet over de juiste papieren, waardoor er werd gezocht naar een oplossing. Die is er met de komst van de 45-jarige Haar gevonden.
Haar begon zijn trainerscarrière in 2006 in de jeugdopleiding van AZ Alkmaar. Hier werkte hij zich op tot hoofdtrainer van Jong AZ en assistent-trainer bij het eerste elftal. Die laatste functie bekleedde hij ook bij FC Utrecht en Racing Genk. Tussendoor was hij nog twee seizoenen hoofdtrainer van Jong PSV.
Technisch manager Foeke Booy is blij met de komst van Dennis Haar: ,,Het mag voor zich spreken dat we het seizoen liever hadden afgemaakt met Henk de Jong, maar in de huidige situatie moesten we handelen en dat hebben we met de komst van Dennis gedaan. Hij past met zijn nuchterheid en inhoudelijke kwaliteiten bij waar we als club voor staan en heeft bovendien de ervaring om op een juiste manier om te gaan met deze bijzondere omstandigheden.”
Dennis Haar zelf over zijn nieuwe klus: ,,Ik heb enorm veel zin in de komende periode. De vraag vanuit Cambuur om een bijdrage te leveren aan het werk van de huidige staf en selectie heb ik uiteraard positief beantwoord. We zullen ons inzetten om er een spectaculair slot van te maken voor een ieder die Cambuur een warm hart toedraagt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | AZ is al zo’n twintig jaar de best geleide club van Nederland, maar perfectie beklijft niet
Columnist Sjoerd Mossou zag AZ afgelopen week schitteren in de Youth League en de Conference League, terwijl de ploeg van Pascal Jansen ook nog volop meedoet in de titelrace. ,,Dat is ongelooflijk knap, maar in voetbal is het ook wel lekker als de dingen een beetje schuren. Perfectie beklijft niet, imperfectie raakt ons nou eenmaal dieper in het hart.”Alkmaar -
Droomweekend voor Feyenoord: na zege in Klassieker en puntenverlies PSV gaat concurrent AZ onderuit bij FC Twente
AZ heeft de droomweek voor de club geen passend einde kunnen geven tegen FC Twente. Na de winst van de AZ-jonkies op woensdag tegen Real Madrid, die wereldwijd lof opleverde, volgde de winst op Lazio en de plaatsing voor de kwartfinales van de Conference League. Maar zondagavond om acht uur spelen in Enschede bleek een stuk moeilijker dan gedacht: 2-1 verlies.Alkmaar, Enschede -
Dick Lukkien verruilt FC Emmen na seizoen voor FC Groningen: ‘Altijd speciale plek in mijn hart gehouden’
Dick Lukkien wordt na dit seizoen de nieuwe hoofdtrainer van FC Groningen. De 50-jarige Veendammer komt over van FC Emmen, een directe concurrent van Groningen in de strijd tegen degradatie. Het nieuws lekte gisteren al uit en werd vanochtend officieel bevestigd. Dennis van der Ree, die na het ontslag van Frank Wormuth voor de groep staat, vertrekt deze zomer.Emmen, Groningen -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
Jetro Willems krijgt klap van ‘hersenloze imbeciel’, wéér gitzwarte bladzijde in seizoen FC Groningen
FC Groningen voegt andermaal een zwarte bladzijde toe aan een dramatisch seizoen. Niet alleen werd een apathische thuisploeg getrakteerd op een kansloze nederlaag tegen rivaal Heerenveen (0-2) ook waren opnieuw grote problemen op de tribune.Heerenveen, Groningen -
Statistiekenbureaus weten het zeker: Feyenoord wordt kampioen
De ontknoping van de eredivisie nadert en Feyenoord lijkt de titel na de zege in de Klassieker niet meer te kunnen mislopen. De Rotterdammers staan fier bovenaan en volgens de statistieken is de kans nihil dat de huidige koploper het kampioenschap nog uit handen geeft.