Bij Sparta trachten ze de euforie bij de achterban te veranderen in realisme
AftellenMet de achtste plaats van afgelopen seizoen nog vers in het geheugen zijn de verwachtingen rond Sparta behoorlijk toegenomen. En dat realiseren ook trainer Henk Fraser en technische baas Henk van Stee zich. Vandaar dat zij nu, in aanloop naar de eerste competitiewedstrijd tegen FC Utrecht, alles op alles zetten om euforie bij de achterban te veranderen in realisme.
Door Dennis van Bergen
Herhaaldelijk hameren ze erop dat de prestatie van voor de zomer - de beste in een kwart eeuw - uitzonderlijk was. En dat voor rechtstreeks lijfsbehoud spelen een logischer doelstelling is, zolang Het Kasteel de noodzakelijke uitbreiding niet heeft ondergaan. Hoewel het spelersbudget, zoals bijna overal in Nederland, een tikkeltje lager ligt dan vorig jaar, lijkt dat ook zeker een haalbare doelstelling.
Temeer omdat de selectie van Fraser, vorige week officieel benoemd als parttime assistent-bondscoach van het Nederlands elftal, nauwelijks aan kwaliteit heeft ingeleverd. Ja, de behendige Deroy Duarte speelt dit seizoen vermoedelijk bij Fortuna Sittard, maar ondanks zijn bewezen potentie was hij in Spangen nooit onomstreden. Wouter Burger, inmiddels teruggekeerd naar Feyenoord, evenmin. Toch zou Sparta hem dolgraag opnieuw tot een verhuizing naar Rotterdam-West verleiden. Mogelijk komt het er nog van, aangezien Burger onder coach Arne Slot vooralsnog hooguit een bijrol vervult in de Kuip. Zoals de Sparta-leiding linksback Aaron Meijers (teruggekeerd naar ADO Den Haag) eveneens graag opnieuw begroet op Het Kasteel.
Aanvaller Vito van Crooij (VVV), middenvelder Kenzo Goudmijn (AZ, huur) en de Luxemburgse rechtsback Laurent Jans (Standard Luik) zíjn er al. En wat in het voordeel van Sparta spreekt, is dat ook de door veel clubs begeerde Abdou Harroui nog steeds speler is van de Rotterdammers, al is de kans verre van uitgesloten dat de middenvelder voor het sluiten van de transfermarkt alsnog vertrekt. Clubs moeten dan wel minstens 2,5 miljoen euro op tafel leggen.
Keeper Benjamin van Leer, die achter de onomstreden Maduka Okoye op de bank zit, is daarentegen voor minder op te pikken. Tot hun mogelijke vertrek speurt Van Stee intussen geduldig langs de velden, jagend op goedkope buitenkansjes. Hij weet: de urgentie om spelers te halen is minder nu het fundament wel zo’n beetje staat bij zijn club.
Speler om op te letten: Maduka Okoye (21)
Een doorsnee Sparta-fan gaat niet zo snel uit zijn dak. Maar toen Maduka Okoye zijn contract afgelopen week tot 2025 verlengde, gebeurde dit zowaar wel. De in Duitsland opgegroeide international van Nigeria is de beste doelman sinds jaren bij de Rotterdamse club, die ten minste 5 miljoen euro voor hem verlangt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oranje traint met 24 spelers, PSV’er Joey Veerman ontbreekt nog
Oranje is de voorbereiding op de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk en Gibraltar met 24 spelers begonnen. Alleen PSV’er Joey Veerman ontbrak op de eerste training van de week. Hij traint dinsdag wel mee met de ploeg van bondscoach Ronald Koeman. -
Aftellen
Broos Fortuna schreeuwt om versterking: huidige selectie te smal voor degradatiestrijd
Het optreden van afgelopen zaterdag, in de oefenwedstrijd tegen FC Utrecht, zegt alles over de huidige status van Fortuna Sittard. Het A-team van de Limburgers boekte een knappe 3-2 zege op de basiself van René Hake. De ‘reserves’ gingen tegen de B-keuze van dezelfde tegenstander vervolgens met 7-0 onderuit. Het duidt in een notendop hoe Fortuna ervoor staat. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Duivels dilemma FC Emmen: Dick Lukkien ontslaan vergroot chaos, maar kan ook veel gedoe voorkomen
FC Emmen beslist deze week of de club het seizoen afmaakt met trainer Dick Lukkien. De oefenmeester tekent een driejarig contract bij FC Groningen, een directe concurrent in de strijd tegen degradatie.
-
Statistiekenbureaus weten het zeker: Feyenoord wordt kampioen
De ontknoping van de eredivisie nadert en Feyenoord lijkt de titel na de zege in de Klassieker niet meer te kunnen mislopen. De Rotterdammers staan fier bovenaan en volgens de statistieken is de kans nihil dat de huidige koploper het kampioenschap nog uit handen geeft. -
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
PREMIUM
NAC pakt door en neemt per direct afscheid van Ligeon en Cagro
Zijn aflopende contract zou niet worden verlengd door NAC. Nu is door de clubleiding besloten, met instemming van de speler, om vervroegd afscheid te nemen van Welat Cagro. Tegelijkertijd is ook het contract van Ruben Ligeon ontbonden.Breda