AZ-trainer Jansen verwacht volle focus van ploeg: ‘Als je dat niet beseft, kan je beter stoppen met sporten’
AZ-trainer Pascal Jansen vindt het heel vervelend dat zijn ploeg donderdagavond alweer in de laatste minuten van de wedstrijd een voorsprong weggaf, maar moedeloos wordt de hoofdcoach er niet van.
Dat zei hij vrijdagmiddag tijdens het persmoment voor de return van de wedstrijd tegen Heerenveen in de halve finales van de play-offs voor een ticket in de voorronde van de Conference League. ,,Op basis van de laatste vijf minuten brengt die wedstrijd tegen Heerenveen voor beide ploegen de nodige emoties teweeg, maar die negentig minuten daarvoor geven genoeg houvast om zondag tegen Heerenveen nog een kans te maken op de finale. Die kans moeten we grijpen. Elke volgende wedstrijd die we spelen is een volgende kans.”
Maar Jansen zal inmiddels toch in elk geval met de handen in het spreekwoordelijke haar zitten hoe hij zijn ploeg uit het moeras te trekken. AZ verloor tegen Heerenveen voor de vijfde keer in de laatste zeven wedstrijden in de slotfase. De ploeg die recent nog in aanmerking kwam voor plaats 3, knokt nu voor de allerlaatste kans op een Europees ticket, in de seizoenen ervoor een zekerheid in Alkmaar. ,,Wat ik de spelers weer kan meegeven is dat ze in die minuten de bereidheid moeten hebben om de voorsprong met hun leven te verdedigen.’’
,,Maar toch ook dat de kwaliteit aan de bal voldoende moet zijn’’, vervolgt de coach. ,,We hadden Heerenveen echt op de knieën bij een 2-1 stand. Ze geloofden er niet meer in en waren op. Toen hadden we die wedstrijd gewoon uit moeten spelen.” Jansen sluit niet uit dat zijn spelers naar het einde van het seizoen snakken. ,,Maar er is zeker nog het besef dat er wat te verdienen is. Een ticket voor een Europees toernooi is altijd een prijs. Als je dat niet beseft, kan je beter stoppen met sporten.”
Zondag in Alkmaar krijgen Jansen en zijn spelers ook weer te maken met het kritische thuispubliek. Dat keerde zich afgelopen zondag toen de wedstrijd tegen RKC werd verloren nog tegen de trainer en zijn spelers. ,,Wij hebben ons toen een heel slechte dienst bewezen en ze waren toen terecht kritisch op ons. Maar ik hoop dat er zondag een sfeer ontstaat in het stadion waar wij als thuisploeg profijt van zullen hebben en dat we mede door de steun van het publiek in de finale van de play-offs komen.”
AZ zal da waarschijnlijk wel moeten doen zonder aanvoerder Owen Wijndal. De linksback, die komende zomer hoogstwaarschijnlijk een transfer maakt, moest de heenwedstrijd in Friesland ook al laten schieten vanwege een liesblessure en het wordt nog een hele klus om hem op te lappen voor het duel van zondag. Jansen was tevreden over Wijndal’s jonge vervanger Milos Kerkez, maar erkent dat het gemis van Wijndal de Alkmaarders pijn doet. ,,Hij is onze captain en is overal bij betrokken.” De blessure van rechtsback Yukinari Sugawara biedt wat meer hoop. Omdat de wedstrijd tegen Heerenveen zo belangrijk is, overweegt Jansen de Japanner toch in te zetten.
Bekijk hier onze populairste sportvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Arne Slot over vertrekkers: ‘Denk dat er spelers zijn die voor serieuze bedragen weg kunnen gaan’
Feyenoord is officieel begonnen aan het nieuwe seizoen. Arne Slot miste op de eerste trainingsdag zijn internationals nog. ,,Ik ga niet op namen in van nieuwe spelers. Mensen rond Feyenoord zijn wereldkampioen in het droppen van namen.’' -
PREMIUM
Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong staan met gemengde gevoelens voor toptransfers
Frenkie de Jong (25) komt elke dag wat dichter bij een overstap naar Manchester United, Matthijs de Ligt (22) staat in de serieuze belangstelling van Chelsea. Wéér gloort een lucratieve toptransfer voor de voormalige supertalenten van Ajax. Maar in hoeverre is dat eigenlijk een feestje waard?
-
PREMIUM
Gat met Ajax en PSV verkleinen of overwinteren in Europa? Feyenoord-coach Slot rept er met geen woord over
Natuurlijk wil Arne Slot na zijn fraaie debuutseizoen doorpakken. Maar wie trainer van Feyenoord is, moet over geduld beschikken. Vooralsnog kan hij alleen ‘herkenbaar voetbal en hardwerkende spelers’ beloven. -
Molenaar wil vooruit met NAC: ‘Maar we moeten afwachten wat er mogelijk is binnen het budget’
Robert Molenaar heeft maandag in de regen zijn eerste training als eindverwantwoordelijke bij NAC afgewerkt. Na een sessie van ruim anderhalf uur sprak hij onder meer over zijn promotie van beloftentrainer naar hoofdtrainer en de rol van de overname op zijn werk. -
Feyenoord persoonlijk akkoord met Italiaans international Wilfried Gnonto (18)
Feyenoord heeft uitstekende papieren om met Wilfried Gnonto, een 18-jarig talent dat al debuteerde in de nationale ploeg van Italië, aan de haal te gaan. De Rotterdamse club is nagenoeg persoonlijk akkoord met de kleine spits en stevent ook af op een deal met zijn werkgever FC Zürich, dat zo’n 4 miljoen euro verlangt voor Gnonto.