Feyenoord
FEY
![]() |
2
|
EINDE
|
3
|
AZ
AZ
![]() |
||||||
|
|
AZ neemt vierde plaats over van Feyenoord dankzij twee goals Boadu in boeiende topper
SamenvattingAZ heeft de vierde plek in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. Door twee goals van Myron Boadu in de tweede helft werd de topper in De Kuip met 2-3 gewonnen.
Delen per e-mail
Feyenoord speelde dit seizoen twee toppers. In Arnhem tegen Vitesse en in Amsterdam tegen Ajax ging de ploeg met 1-0 kopje onder. Maar in beide wedstrijden lieten de Rotterdammers zien dat ze zeker niet minder waren dan de tegenstander.
Tegen AZ werd de ploeg voor het eerst in een topwedstrijd op voetballend vlak pijn gedaan. AZ voetbalde makkelijk en de talloze keren dat Feyenoord al vroeg in de opbouw balverlies leed, leverden enorme problemen op. AZ speelde met Karlsson, Boadu en Gudmundsson speelden dicht bij elkaar met Calvin Stengs er kort achter. Bij snel balverlies van Feyenoord waren de backs Malacia en Geertruida nog in voorwaarste richting en helemaan aan de zijlijn. Het gaf AZ alle ruimte om razendsnel door de as van het veld richting het doel van Nick Marsman te snijden.
Jesper Karlsson opende al vroeg de score. Feyenoord kwam via Nicolai Jorgensen, op aangeven van Jens Toornstra, langszij. Tussendoor redde Marsman zijn ploeg diverse keren en bleef arbitere Lindhout ernstig in gebreke door een handsbal van Marcos Senesi niet met een strafschop te bestraffen.
Na de wervelende eerste helft met een hoog tempo, veel kansen en veel fouten, volgde meteen een spetterende start van de tweede helft. Midtjso gaf een geweldige voorzet, maar de afronding van Boadu was helemaal om van te watertanden. AZ nam meteen de leiding. Boadu miste de kans op 1-3 waar Gudmundsson bij de tweede paal nog het laatste zetje had moeten geven, maar Feyenoord kwam snel via Mark Diemers weer langszij: 2-2.
Het spel bleef heen en weer golven. Advocaat wisselde Haps en Jorgensen voor Sinisterra en Linssen. AZ sloeg twintig minuten voor tijd met een razendsnelle counter wederom toe. Karlsson stuurde Stengs weg, die speelde de bal voorlangs Senesi en Boadu schoot de bal in de korte hoek langs Marsman: 2-3. Boadu maakte zo zijn vijfde en zes goal van het seizoen, terwijl Stengs eindelijk zijn eerste assist gaf.
Feyenoord zette nog wel aan in de wetenschap dat AZ nog weleens iets weggeeft in de slotfase van wedstrijden. Invaller Reijnders kwam alleen voor keeper Marsman maar raakte de paal. Dat kon de ploeg uit Alkmaar hebben, het verschil was al gemaakt door Karlsson en Boadu. In de blessuretijd mocht AZ na interventie van de VAR nog een penalty nemen. Teun Koopmeiners schoot hem echter hoog over.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
VVV hoopt op superspits in degradatiekraker: ‘Winnaar kan naar boven kijken’
VVV-Venlo hoopt dinsdagavond in de inhaalwedstrijd tegen Sparta Rotterdam weer te kunnen beschikken over Georgios Giakoumakis, de topscorer van de eredivisie. De Griekse spits ontbrak zaterdag vanwege lichte klachten in De Kuip tegen Feyenoord. Zonder Giakoumakis, die dit seizoen 23 van de 37 doelpunten van zijn club maakte, ging VVV kansloos onderuit (6-0). -
samenvatting
Buijs kritisch op arbitrage: ‘Eredivisie moet geen testleague worden’
Ajax mocht vanmiddag tegen FC Groningen (3-1) een strafschop opnieuw nemen omdat Tomas Suslov te vroeg inliep. Verliezend coach Danny Buijs kon daar prima mee leven. Maar wel had hij felle kritiek op de dubieuze penalty van een dag eerder bij RKC - FC Utrecht (1-2). ,,Je zult dadelijk maar een punt tekort komen.‘’ -
samenvatting
Stekelenburg terug in Oranje? ‘Zou het zeker niet gek vinden’
Maarten Stekelenburg hoopt dat bondscoach Frank de Boer hem opneemt in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels in de WK-kwalificatie met Turkije, Letland en Gibraltar. ,,Ik reken op niets, maar het zou leuk zijn als ik er weer bij zou zitten”, zei de doelman na de zege van Ajax op FC Groningen (3-1). -
Berghuis, Madueke of Cox: wie maakte het doelpunt van de week?
In de 25ste speelronde van de eredivisie vielen er weer veel mooie doelpunten, maar slechts één doelpunt kan verkozen worden tot Doelpunt van de Week. Stem op die van Steven Berghuis (Feyenoord), Noni Madueke (PSV) of George Cox (Fortuna). -
Bredanaar Seuntjens bevestigt Bredase interesse: ‘Dat NAC een mooie club is, is een feit’
,,NAC heeft interesse. Dat kan ik beamen.” Dat zei Ralf Seuntjens zondagavond kort na de 1-0-zege van De Graafschap op FC Eindhoven. De 31-jarige aanvoerder van De Superboeren gaf voor de camera van ESPN verder te kennen dat hij in Breda zou willen spelen.
-
Van Egmond: ‘Handsballen in strafschopgebied vaak grijs gebied’
Was de handsbal van Mike te Wierik bij Ajax-FC Groningen nou wel terecht? En hoe kijkt scheidsrechtersbaas Dick van Egmond aan tegen RKC-FC Utrecht waarbij een discutabele strafschop in de slotseconde voor de winst van de uitploeg zorgde? -
PREMIUM
Louis, een voetbalman met status, was geknipt voor deze baan
Columnist Hugo Borst vraagt zich af waar de opvolger van Sarina Wiegman blijft. Hij had nog wel een goede kandidaat geweten. -
Rapportcijfers
Scorende Toornstra blinkt uit bij Feyenoord, dramatisch optreden Verrips en Pachonik
Jens Toornstra was de grote man bij Feyenoord tijdens de grote zege op VVV. Hij kreeg met een 8 het hoogste cijfer van het weekeinde. Dat cijfer was ook weggelegd voor het Vitesse-duo Rasmussen en Dasa. Zij zorgden voor de belangrijke winst op concurrent AZ.