Ajax loopt in op PSV na verdiende zege in Zwolle
Ajax heeft de achterstand op koploper PSV verkleind tot vijf punten. De Amsterdammers maakten dankbaar gebruik van het Eindhovens puntverlies tegen Heerenveen en wonnen met 0-1 bij PEC Zwolle.
Door Daniël Dwarswaard
Tien minuten na rust maakte Klaas-Jan Huntelaar, die eerder in de wedstrijd Bram van Polen een elleboog gaf, de 0-1 op aangeven van David Neres. Het was de beloning voor het prima spel van Ajax dat wel uitblonk in het missen van kansen. Want even voor de openingsgoal had Donny van de Beek de paal geraakt. Na de treffer van Huntelaar pegelde Justin Kluivert nog op de lat.
Ajax speelde een uitstekende eerste helft. Het tempo was hoog en PEC Zwolle kreeg nauwelijks kans om in hun spel te komen. Het enige dat Ajax dus niet goed deed, was het missen van kansen. Alleen linksbuiten Kluivert miste voor rust al drie goede kansen. Dat deed Huntelaar ook door na een voorzet van Joël Veltman naast te koppen. Daarna had ook Van de Beek nog kunnen scoren, maar oud-Ajacied Diederik Boer redde. PEC Zwolle zette daar aanvankelijk alleen een mogelijkheid van Mustafa Saymak tegenover.
Na rust moest Ajax verder zonder Lasse Schöne die door fysieke problemen werd vervangen door Carel Eiting. De jonge middenvelder viel prima in. Ajax behield continu de controle, maar weigerde de wedstrijd definitief te beslissen. Huntelaar miste vijf minuten voor tijd nog een enorme kans op de 0-2. De spits had de bal voor het intikken, maar hij schoot tegen verdediger Philippe Sandler op.
Uiteindelijk bleef het letterlijk tot de laatste seconde spannend toen keeper Boer nog mee naar voren ging met een corner. Maar Ajax hield stand en de spelers vierden feest voor het uitvak.
Einde tweede helft!
David Neres wordt vervangen door Siem de Jong
Invaller Ondaan zet gevaarlijk voor. Er is echter geen ploeggenoot die zijn scherpe voorzet een zetje kan geven.
Uit de rebound kan Huntelaar met de liggende Boer binnen schieten, maar Sandler werkt weg.
Mooie aanval van Ajax met twee opeenvolgende hakjes. Huntelaar schiet de geboden kans naast.
Gele kaart Philippe Sandler
PEC scoorde in 18 van zijn laatste 19 thuisduels in de eredivisie, met als uitzondering de 0-1 nederlaag tegen PSV op 19 november.
Ajax hield dit eredivisieseizoen al 4 keer de nul in uitduels, alleen AZ deed dat vaker (5).
Rick Dekker wordt vervangen door Terell Ondaan
Gele kaart Nicolás Tagliafico
Klaas-Jan Huntelaar (10 doelpunten) is de eerste speler van 34 of ouder die de dubbele cijfers haalt voor Ajax in 1 eredivisieseizoen (vorige record, 9 door Sjaak Swart in 1972/1973).
Wouter Marinus wordt vervangen door Queensy Menig
En nu is het Kluivert die gevaarlijk is. Zijn pegel belandt op de lat.
Onana heeft moeite met een vrije trap van Saymak. De keeper slaat de bal dan maar weg.
GOAL! 0-1 Ajax! Doelpunt Klaas-Jan Huntelaar. Neres speelt af op Huntelaar, die door de benen van keeper Boer binnen tikt.
Alleen AZ (68%) scoorde procentueel meer van zijn doelpunten na rust dan Ajax (66%) dit seizoen.De totale 43 goals in de 2e helft zijn ook meer dan ieder ander team dit seizoen.
Eiting zet Van de Beek vrij. Die schiet de bal mooi in de hoek, maar zijn schot belandt op de paal. Uit de rebound schiet Neres naast.
Tweede helft begonnen
Dirk Marcellis wordt vervangen door Nicolas Freire
Lasse Schöne wordt vervangen door Carel Eiting
Voor de 3de keer in 6 eredivisiewedstrijden van Ajax onder Erik ten Hag staat het 0-0 bij rust. In 1 van de voorgaande gevallen bleef het ook 0-0 (uit bij FC Utrecht).
PEC Zwolle schoot in de 1ste helft niet op doel, Ajax kwam tot 3 schoten op doel, door 3 verschillende spelers (Hakim Ziyech, Donny Van de Beek, Justin Kluivert).
Einde eerste helft
PEC en Ajax gaan zonder te scoren de kleedkamer in. Ajax liet na om enkele kansen te benutten.
Na een lange aanval is het Kluivert die buiten de zestien naast schiet.
Ziyech zet Van de Beek vrij. De kopbal van de middenvelder gaat echter naast.
Voordat Neres kan schieten, wordt hij geblokt. Daarna kan Neres toch tot een kopbal komen. Van de Beek ligt op de grond en ziet de kopbal naast gaan. Hij claimt te zijn vastgehouden door Mokhtar. Arbiter Blom wil er niet aan.
Veltman zet voor op Huntelaar, die bij de tweede paal vrij kan koppen. Zijn kopbal gaat echter naast.
Ehizibue zet voor op Saymak, die maar net over kopt.
Van Polen gaat in de fout. Kluivert pikt de bal op en haalt uit. Boer brengt redding.
Nu even een periode waarin PEC Zwolle beter in de wedstrijd zit.
Ziyech maakt ruimte voor Kluivert, die naast schiet. Ajax wordt steeds gevaarlijker in Zwolle.
Van de Beek moet door de uitgekomen Boer snel handelen en schiet voorlangs. Daarna haalt Schöne vanaf een meter of 18 uit. Zijn schot gaat naast.
PEC Zwolle zit er in de beginfase kort op en laat Ajax niet voetballen. Tot een kans heeft dat nog niet geleid.
Bij de corner raakt De Ligt een contactlens kwijt.
PEC-keeper Boer moet voordat Ajax een corner kan nemen zijn schoenen verwisselen. Arbiter Blom geeft hem de tijd.
Aftrap eerste helft!
Bij PEC Zwolle is er 1 wijziging in de basis ten opzichte van vorige speelronde (2-1 nederlaag bij FC Utrecht): Bram van Polen vervangt Nicolas Freire.
Opstelling PEC Zwolle:
Ajax begint met een ongewijzigd elftal aan de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle. Trainer Erik ten Hag kiest voor zijn vaste formatie van de laatste weken, met David Neres en Justin Kluivert voorin op de vleugels en Klaas-Jan Huntelaar in de spits.
De Oostenrijkse verdediger Maximilian Wöber ontbreekt in de selectie van Ajax. Wöber, die vorige week in de gewonnen thuiswedstrijd tegen FC Twente (2-1) nog even inviel, is niet wedstrijdfit. Na het gelijkspel zaterdag van PSV tegen sc Heerenveen (2-2) kan Ajax de achterstand op de koploper terugbrengen tot vijf punten. De Amsterdammers moeten dan wel winnen bij PEC Zwolle, dat onder leiding van trainer John van 't Schip bezig is aan een sterk seizoen.
Opstelling Ajax:
Welkom bij het liveblog van AD Sportwereld. Kan Ajax vanmiddag profiteren van het puntenverlies van PSV? Dan moet er worden afgerekend met subtopper PEC Zwolle. Mis niets op AD.nl!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Daley Blind en Tijjani Reijnders vallen af voor finaleronde Nations League met Oranje
Daley Blind en nieuwkomer Tijjani Reijnders zijn afgevallen voor de finaleronde van de Nations League met het Nederlands elftal. Het duo is samen met de geblesseerde Memphis Depay niet opgenomen op de 23-koppige spelerslijst voor de Final Four in eigen land. -
PREMIUM
Column Arjan Schouten | Na geldsmijterij en blinde ambitie is Almere de megalomanie voorbij
Almere deed er jarenlang alles aan om zich als sportstad op de kaart te zetten, schrijft columnist Arjan Schouten. Vaak zonder succes. Maar nu de plaatselijke voetbalclub op de drempel staat van de eredivisie - juist door de weg der geleidelijkheid te bewandelen - luidt de conclusie: Almere is de megalomanie voorbij.
-
Podcast | ‘Groep midden-twintigers bij Oranje moet aan het stuur de komende tijd’
-
-
-
PREMIUM
Andries Noppert denkt bij Oranje terug aan WK: ‘Bij pingels tegen Argentinië iets te weinig naar mijn gevoel geluisterd’
Hij was een blikvanger op het WK, maar in maart zag hij Oranje op een tv-scherm in een Van der Valk-hotel. Andries Noppert (29) ging van een cultstatus terug in de anonimiteit door een langdurige blessure. Nu is de doelman terug en zegt: ,,Het mooiste was dat ik bij ‘t WK mezelf kon zijn.” -
Eredivisie-aanvoerders vinden veld Arena net zo goed als De Kuip
De aanvoerders in de eredivisie vonden de grasmat in de Johan Cruijff Arena afgelopen seizoen net zo goed als De Kuip in Rotterdam. Dat blijkt uit de beoordelingen die spelersvakbond VVCS vrijdag deelde.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer