Ajax en Feyenoord spreken van ‘onvermijdelijk besluit’
Ajax heeft begrip voor het kabinetsbesluit om tot 1 september geen wedstrijden in het betaalde voetbal toe te staan vanwege de coronapandemie. ,,Hoewel Ajax dit betreurt, overheerst het begrip dat dit besluit onvermijdelijk was, in het belang van de nationale gezondheid”, laat de regerend landskampioen weten op de website.
Kort na de persconferentie van premier Mark Rutte verklaarde de KNVB dat de bond van plan is om het seizoen in het betaalde voetbal niet meer te hervatten. Ajax gaat daar inhoudelijk nog niet op in. ,,Op korte termijn volgt duidelijkheid wat het betekent voor supporters die reeds kaarten voor de resterende wedstrijden van dit seizoen hebben aangeschaft”, meldt Ajax nog wel.
Het besluit dat er voorlopig nog geen publieksevenementen mogen worden georganiseerd komt volgens de Amsterdamse club niet onverwacht. ,,Ajax en de andere clubs waren dan ook al in overleg om te komen tot een gezamenlijke, uniforme aanpak voor alle supporters van alle eredivisieclubs.”
Ajax pleitte bij monde van directeur voetbalzaken Marc Overmars op 1 april al voor een onmiddellijke beëindiging van de competitie vanwege de enorme impact van de coronacrisis op de samenleving en op de voetbalwereld. ,,De eredivisie is dood, het leven is eruit, de lol er vanaf”, sprak hij toen al onomwonden.
De KNVB zal deze week in overleg treden met de UEFA waarna het formele besluit wordt genomen om de competitie in de eredivisie en eerste divisie definitief stop te zetten. Vrijdag volgt overleg met alle clubs en andere betrokkenen over de gevolgen van deze maatregel.
Feyenoord
Ook Feyenoord betreurt dat de competitie niet meer wordt afgemaakt, maar noemt het voornemen van de KNVB om het seizoen vrijdag officieel te beëindigen ‘onvermijdelijk.’ Voor Feyenoord komen de beslissingen niet onverwacht. De nummer drie van de eredivisie en bekerfinalist praat vrijdag met de KNVB en alle profclubs over de gevolgen van het besluit om de eredivisie niet meer te hervatten.
Feyenoord laat weten dat alle profclubs tot gezamenlijke standpunten willen komen, ook wat betreft een tegemoetkoming voor supporters. Feyenoord wil alle seizoenkaarthouders en bezitters van kaartjes voor losse wedstrijden hier in mei over informeren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ed de Goeij: ‘Justin Bijlow is de beste Nederlandse keeper en dat gaat hij tegen Roma laten zien’
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van vanavond, waarin Feyenoord het in Albanië opneemt tegen AS Roma. Vandaag: Ed de Goeij (55), die met de Rotterdamse club onder meer het landskampioenschap behaalde in 1993. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Eli Dasa mist play-offs met Vitesse door bruiloft: ‘Ik heb hier zeker een mening over’
Vitesse speelt donderdag de finale van de play-offs om Europees voetbal tegen AZ, maar zal het moeten stellen zonder Eliazer Dasa. De rechtsback van Vitesse heeft namelijk dan zijn eigen bruiloft gepland, tot grote ergernis van zijn trainer Thomas Letsch. -
Arne Slot geeft update over Justin Bijlow, looft José Mourinho en hunkert naar eerste prijs als trainer
Justin Bijlow is volgens Arne Slot fit genoeg om de finale van de Conference League tegen AS Roma te spelen. De doelman traint al dagenlang moeiteloos mee met de finalist en zal Ofir Marciano weer naar de bank verwijzen. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt?
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
‘Willem II heeft recht op Europees voetbal’
Dat er vanavond een keiharde streep door het betaalde voetbal werd gezet, kwam voor trainer Adrie Koster van Willem II niet als een verrassing. ,,Al valt het toch tegen als je hoort dat er tot minimaal 1 september niet gevoetbald mag worden. Dat is nog meer dan vier maanden stilzitten", aldus de Zeeuwse trainer. -
PSV-directeur Gerbrands: Unaniem begrip voor belang van nationale gezondheid
PSV heeft vanavond begrip getoond voor het besluit van het kabinet om betaald voetbal door de corona-crisis tot 1 september van dit jaar te verbieden. ,,Binnen de club is er unaniem begrip voor het belang van nationale gezondheid”, zegt directeur Toon Gerbrands in een eerste reactie.