NAC-trainer Steijn houdt vertrouwen: ‘Ik heb het gevoel dat het prima zit tussen spelersgroep en staf’
videoNAC-trainer Maurice Steijn weet dat zijn ploeg de tweede plaats wel uit het hoofd kan zetten, maar weigert de handdoek in de ring te gooien. ,,Ik heb nog steeds vertrouwen in deze groep, in de kwaliteit, de mentaliteit, de ervaring, en denk dat wij in de nacompetitie een goed figuur kunnen slaan.”
,,Een heel teleurstellende wedstrijd en dientengevolge zijn we volgens mij uitgeschakeld voor de tweede plek. Dat is een mokerslag”, was de eerste reactie van Maurice Steijn. ,,Ik heb de jongens na de wedstrijd even gelaten, iedereen zit in zijn emotie. Het laatste wat je dan wil is dingen gaan roepen waar je spijt van krijgt. Je moet het gewoon even verwerken, de spelers laat ik hun eigen ding doen, daar komen we morgen op terug.”
Teleurstelling wisselde af met boosheid bij Steijn. ,,Boos in de zin dat we kinderlijk de 1-1 weggeven. We moeten gewoon die counter afbreken. Dat deed Excelsior wel. Dat zijn terugkerende dingen, daar kan ik boos om worden”, legde de trainer uit.
Oorzaak
Het was niet de eerste wedstrijd waarin het voetbal van NAC niet best was. Steijn zoekt naar de oorzaak. ,,Als we daar de vinger op kunnen leggen, hadden we dat gedaan. Je ziet dat we goed beginnen, maar na een kwartier krijgen we drie, vier corners tegen en lijken we het even kwijt te zijn. Die wisselvalligheid treft ons het hele seizoen.”
Aanvallend oogde het weer statisch. ,,Ja, maar goed, dit zijn de spelers die we hebben. Die proberen we in de kracht te laten komen, daar hebben we het al eerder over gehad. Je bent constant spelers aan het aan slingeren dat ze in beweging moeten komen, los moeten komen. Dat was niet goed genoeg.”
Zelfkritisch
,,Daar waar nodig zijn we kritisch op onszelf, maar dat houden we binnenskamers”, aldus Steijn. ,,Je wint met z'n allen en verliest met z'n allen, ik ben de verantwoordelijke voor de opstelling en de speelwijze. Daar moet je kritisch naar jezelf kijken, dat zullen we ook komende week doen.”
Heeft hij het gevoel dat hij de groep nog kan raken? ,,Ik denk dat ik ze wel kan raken. Ik heb het gevoel dat het prima zit tussen spelersgroep en staf. Dat we met elkaar goed weten welke kant we op willen. Dat het voetbal wisselvallig is en blijft, is een gegeven. De kritiek van de supporters snap ik zeker, dat heb ik eerder gezegd. Daar heb ik geen moeite mee. Ze mogen kritisch zijn, in eerste instantie op mij en ook op de ploeg, omdat we wisselvallig spelen.”
Steijn moet zijn ploeg nu gaan voorbereiden op de play-offs. ,,Daar gaan we de komende weken aan beginnen. Eerst deze klap verwerken en dan moeten we klaar zijn om nog drie weken het maximale er uit te halen en ons te prepareren voor de nacompetitie. Ik heb nog steeds vertrouwen in deze groep, in de kwaliteit, de mentaliteit en de ervaring, en denk dat we in de nacompetitie een goed figuur kunnen slaan.”
Bekijk het interview:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
PREMIUM
NAC gaat met Robert Molenaar als trainer het nieuwe seizoen in, clubicoon Ton Lokhoff assistent
Robert Molenaar is woensdagavond door NAC gepresenteerd als trainer voor het nieuwe seizoen. De Roosendaler schuift door van de beloften naar het eerste elftal en tekent een contract voor één seizoen. Mister NAC Ton Lokhoff wordt zijn rechterhand, Rogier Molhoek is de andere assistent. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
video
NAC-aanvoerder Malone: ‘Als het zo moeizaam gaat, zullen de play-offs ook moeizaam gaan’
,,Als je zelf geen punten pakt, hoef je niet naar de tweede plek te kijken.” Volgens aanvoerder Dion Malone kan NAC directe promotie wel vergeten na de nederlaag tegen Excelsior.
-
PREMIUM
NAC kan investering op recordaankoop bijna afschrijven
Wat te doen met Kaj de Rooij die volgende week aan zijn laatste contractjaar begint: verlengen of verkopen? Geen van beide, is de huidige clubleiding van NAC van mening. Eerst over een langere periode presteren. Praten kan altijd nog. -
PREMIUMVIDEO
Samenvatting | Tweede plaats uit zicht voor NAC na nederlaag tegen Excelsior
-
NAC kan zich vrijwel zeker richten op play-offs na nieuwe zeperd
NAC had nog een sprankje hoop op directe promotie, maar lijkt zich na vrijdag toch echt te moeten gaan richten op de play-offs. Thuis ging de Bredase ploeg onderuit tegen Excelsior, een ploeg die nergens meer voor speelt (1-2).