NAC mist regisseur Haye tegen Jong PSV
Omdat hij gekweld wordt door rugklachten kan NAC maandag (21.00 uur) tegen Jong PSV geen beroep doen op Thom Haye. De middenvelder is de enige geblesseerde speler uit de vaste kern van trainer Maurice Steijn.
Delen per e-mail
De keren dat NAC het zonder zijn spelverdeler deed, werd verloren van Cambuur (0-4) en FC Dordrecht (0-1). Linksback Michaël Maria, op de dag af twee maanden in training met NAC, is nog altijd niet vastgelegd, omdat de onderhandelingen tussen NAC en Javier Noblejas over contractontbinding blijven voortduren. Maria kan pas tekenen als een speler (Noblejas) vertrekt.
Om de afwezigheid van Haye op te vangen heeft Steijn meerdere opties. Hij kan bijvoorbeeld met Dion Malone schuiven en de aanvoerder, de laatste weken achterin vanwege zijn opbouwende kwaliteiten, op zijn vertrouwde middenveld posteren.
In dat geval ontstaat centraal achterin, naast Colin Rösler, ruimte voor Ramon Hendriks. De centrale verdediger die tot het einde van dit seizoen gehuurd wordt van Feyenoord. Het zou het debuut betekenen voor de 19-jarige jeugdinternational die gehaald is als een potentiële versterking voor de basis. Anderzijds heeft Steijn de pure mandekkers Roger Riera, voor wie nog geen concrete interesse is en geen enkele club zich officieel gemeld heeft, en Moïse Adiléhou achter de hand.
Immers
Steijn heeft ook de mogelijkheid om de fitte Lex Immers zijn eerste basisplaats te geven sinds het duel bij TOP Oss op 27 november. ,,Lex is niet meer vermoeid, fris van alles wat hem is overkomen en de laatste wedstrijden goed ingevallen”, vindt de trainer.
Lewis Fiorini is sowieso verzekerd van een basisplaats. Wanneer Steijn een middenveld formeert met Fiorini, Malone en Immers kan El Allouchi hangend op links worden gebruikt en is Nick Venema de klos.
De inschatting is dat topscorer Sydney van Hooijdonk opnieuw de voorkeur krijgt ten opzichte van Mario Bilate. Het breekijzer wordt door Steijn als een prima plan B gezien voor de slotfase als de wedstrijd vraagt om een aanvallende impuls.
Bij een zege op Jong PSV verkleint NAC de achterstand op koploper Cambuur dat zondag op 0-0 bleef steken tegen NEC.
Mogelijke opstelling
Olij; Schouten, Malone / Hendriks, Rösler, Rutten; Fiorini, Malone / Immers, Immers / El Allouchi; De Rooij, Van Hooijdonk en Venema / El Allouchi
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
NAC ziet weer volop promotiekansen
Een maand nadat hij op een troosteloze maandagavond op De Herdgang uitsprak dat NAC zich moet richten op de play-offs, denkt verdediger Moreno Rutten hardop na over een inhaalrace. Vier zeges op rij, twee nederlagen van Almere City en de kloof met de nieuwe nummer twee, De Graafschap in dit geval, is met zes punten te overzien. Naar Cambuur wordt niet gekeken aangezien de koploper tien punten meer heeft. -
PREMIUM
Hoofdrolspelers uit gloriejaren NAC geven club vertrouwd gezicht
Na Anthony Lurling heeft NAC ook Rob Penders opnieuw aan de club gebonden. De voormalige rots in de branding werd in 2019 op vervelende wijze buitengezet, maar keert komende zomer terug bij de Parel van het Zuiden. Penders zal vanaf komende zomer Jong NAC gaan trainen. -
Fotoserie: Mister NAC komt thuis en maakt de cirkel rond
,,Het wordt tijd om naar huis te komen”, zei hij bij zijn presentatie maandag. Na zestien jaar komt Mister NAC eindelijk thuis. Ton Lokhoff (61) keert terug bij de club waar hij in 1969 in de jeugd begon. Een foto-overzicht van de NAC-loopbaan van de nieuwe technisch directeur van de Parel van het Zuiden. -
Video
De Rooij na vierde NAC-zege op rij: ‘Natuurlijk blijven wij geloven in directe promotie’
Voor de eerste keer in zijn profcarrière vond Kaj de Rooij twee keer het net in één wedstrijd. Toch dreigde het niet voldoende te zijn voor NAC in Dordrecht. ,,Het was nog even billen knijpen. Gelukkig schiet Lewis (Fiorini, red.) 'm aardig binnen en pakken we nog drie punten.” -
PREMIUM
Compleet elftal vertrekt komende zomer bij NAC
Twaalf spelers (inclusief huurlingen) gaan hun laatste maanden in als NAC'er. Hooguit één of twee van hen komen nog in aanmerking voor een langer verblijf in Breda.
-
PREMIUM
Supersub NAC weet wat armoede is door Ethiopische vader: ‘Hij ruimde tafels op in de hoop dat soldaten niet veel trek hadden’
Mario Bilate, met twee goals in twee wedstrijden in twee korte invalbeurten ineens supersub van NAC, dankt zijn vader voor het mooie leven dat hij mag leiden. ,,Als politiek vluchteling leerde hij Nederlands binnen één jaar. Hij is een voorbeeld voor mij.” -
Spelers NAC hebben sneeuwvrij
Een mogelijk barre tocht van ruim 130 km naar Noord-Holland is NAC gisteren bespaard gebleven, omdat de KNVB zaterdagmiddag alle betaald voetbalwedstrijden van de zondag afgelaste. Aanleiding voor dat draconische besluit, was de hevige sneeuwval afgelopen weekend en de daarmee gepaard gaande gevaarlijke verkeerssituaties. -
De Gegenpressing Podcast | ‘In mei lopen we met z'n allen vanuit Café Breda naar P5 voor het promotiefeest van NAC’
In De Gegenpressing Podcast bespreken clubwatchers Yadran Blanco, Dennis Kas en Joost Blaauwhof de actualiteit rondom NAC. Aflevering 33 staat in het teken van de wedstrijden tegen FC Eindhoven en Telstar én het terugkeer van Ton Lokhoff.