

NAC bijt dapper van zich af en houdt koploper FC Volendam op gelijkspel
Dat NAC als nummer negen van de eerste divisie vrijdagavond de trotse koploper FC Volendam op bezoek kreeg, was in de verhoudingen niet terug te zien. De Bredanaars speelden vol bravoure, maar zagen dat niet beloond worden met drie punten. Het bleef 0-0, mede dankzij een aantal fraaie reddingen van Nick Olij in de slotfase.
In de week dat de koploper op bezoek kwam in Breda ging het vooral over andere zaken. Zoals de toekomst van Thom Haye; NAC stelt zich hard op in de onderhandelingen met onder meer sc Heerenveen. Of over talent Ezechiel Banzuzi, die na een dubieus Snapchat-bericht (‘one last time’) werd teruggezet naar de Onder 18. En de nieuwe spits: Feyenoord-huurling Naoufal Bannis.
Maar het grootste nieuws kwam op de wedstrijddag zelf naar buiten. De eigenaren van NAC hebben een akkoord bereikt met Karel Vrolijk over de prijs van de aandelen. Daarmee is een grote stap gezet richting de overname van de Bredase eerstedivisionist.
Zeven corona-afwezigen
Dan hebben we het nog niet eens over corona gehad. Want het vermaledijde virus waart rond in Breda. Vorige week tegen FC Eindhoven ontbraken Ralf Seuntjens, Michaël Maria, Jethro Mashart, Odysseus Velanas en Yassine Azzagari. Het vijftal was deze vrijdag nog altijd afwezig én er kwamen twee nieuwe besmettingen bij: Welat Cagro en Jarchinio Antonia.
Het zorgde ervoor dat Vieiri Kotzebue (na een week uit voorzorg in quarantaine) in de basis begon. Omdat Ruben Ligeon ontbrak (blessure) was Danny Bakker de linksback en stond Moïse Adiléhou achterin. Bannis maakte meteen zijn basisdebuut.
Bannis sticht gevaar
En de Feyenoord-huurling viel op. De nummer negen waar Edwin de Graaf zo naar verlangde zorgde voor het meeste gevaar in de eerste helft. Hij zag ook een doelpunt (terecht) afgekeurd worden vanwege buitenspel. NAC speelde een prima eerste helft en toonde zich niet minder dan de lijstaanvoerder. Volendam (waar Roosendaler Walid Ould-Chikh een basisplaats had en broer Bilal na rust inviel) werd tweemaal gevaarlijk, maar telkens stond NIck Olij op de juiste plek.
In de tweede helft zorgde NAC nog altijd voor het meeste gevaar. De grootste kans kreeg de thuisploeg in de 73ste minuut. Bannis werd door Boris van Schuppen diep gestuurd, maar stuitte in kansrijke positie op de doelman.
Uitblinkende Olij
Tien minuten voor tijd was het plots schrikken geblazen. Samir Ben Sallam had de 0-1 op zijn schoen, maar dat was buiten Olij gerekend. De doelman maakte zich breed én wist zich nog voor de rebound van Robert Mühren te werpen. Nauwelijks een minuut later stond de goalie op de juiste plek om nog een kanonskogel van de Volendamse topschutter te keren. Daardoor bleef het uiteindelijk 0-0. Dat is een punt om in deze turbulente week te koesteren.
Opstelling NAC: Olij; Rutten, Malone, Adiléhou, Bakker; Haye, Van Schuppen, Agougil; De Rooij, Bannis, Kotzebue (76. Kestens).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Besselink schiet NAC naar volgende ronde na krankzinnige bekerthriller tegen FC Eindhoven
NAC heeft na een enerverende kraker de laatste zestien van het bekertoernooi bereikt. De ploeg van Ton Lokhoff schakelde het FC Eindhoven van Rob Penders uit na verlenging. Rowan Besselink werd met zijn 2-1 in de laatste seconde de grote held. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen? -
PREMIUM
Balende Warmerdam mag van Ajax niet naar NAC
Tot grote teleurstelling van Donny Warmerdam is zijn overgang naar NAC van de baan. In Breda wordt het aandachtsveld nu verlegd. -
PREMIUM
Onnauwkeurig NAC heeft nog bergen werk te verzetten
De puzzel is nog lang niet gelegd bij NAC, dat teleurstellend gelijkspeelt bij Helmond Sport. Opnieuw krijgt NAC te makkelijk de goals tegen: 2-2.
-
PREMIUMmet video
Hyballa staat morgen weer langs de lijn als trainer van NAC: 'Ik heb altijd gezegd: ik pas bij deze club’
Peter Hyballa is terug bij NAC, de trainer is klaar voor de eerste wedstrijd van zijn tweede periode in Breda. ,,Toen ik voor het eerst hierheen reed, moest ik wel een beetje lachen. Eigenlijk is mijn leven toch heel raar.” -
-
-
Voormalig NAC-trainer Edwin de Graaf aan de slag bij concurrent Roda JC
Edwin de Graaf heeft iets meer dan een half jaar na zijn afscheid bij NAC een nieuwe club gevonden. Hij zette dinsdag zijn krabbel onder een contract tot het eind van dit seizoen bij competitiegenoot en concurrent Roda JC. -
Schoonmaaktip van de week
Zo maak (en houd) je de rubbers van je douchecabine en koelkast schoon
Het huis kan eens in de zoveel tijd wel een grote beurt gebruiken. Schoonmaakexpert Marja Middeldorp helpt daarom alledaagse problemen op te lossen. Deze week: de deurrubbers van je koelkast of douchecabine.