Turbines van 183 meter hoog in Hogezandse Polder langs Hollandsch Diep in aanbouw
De werkzaamheden voor de bouw van negen grote windmolens in de Hogezandse Polder bij Numansdorp zijn in volle gang. De turbines van het type Senvion hebben inclusief de wieken een hoogte van 183 meter, ongeveer even hoog als de Euromast in Rotterdam.
De Wolff Nederland Windenergie (WNW) nam het initiatief voor de bouw van het windpark, maar Eneco nam eind vorig jaar alle windactiviteiten over. De windmolens hebben volgens Eneco een vermogen van 3,4 Megawatt, dus het park heeft een totaal vermogen van 30,4 megawatt. ,,We verwachten een jaarlijkse opbrengst van zo'n 105.000.000 kWh per jaar. Dat gelijk staat aan het gemiddeld verbruik van zo'n 35.000 huishoudens'', aldus een woordvoerder.
Eind april begon Eneco met de aanleg van het windpark. Momenteel zijn er heiwerkzaamheden voor de fundering van de turbines. De aanleg van de toegangswegen is bijna voltooid. Eneco verwacht dat de windmolens ergens in het eerste kwartaal van 2019 kunnen draaien.
Spui
Dat is ongeveer tegelijkertijd met het windmolenpark aan het Spui tussen Nieuw-Beijerland en Piershil. Ook daar is de initiatiefnemer druk bezig met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de windmolens, maar die worden nog hoger dan in Numansdorp: ruim 200 meter.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Klundertse vissers blij met afblazen trekpontje bij Stenen Poppen: ‘Het zou ons sportveld aantasten’
KLUNDERT - Er komt toch geen trekpontje dat bezoekers van de Stenen Poppen vanaf de kade over het water naar het rijksmonument brengt. De Klundertse visvereniging ‘t Wachtertje is blij: ,,Een trekpont zou ons sportveld enorm aantasten.” -
PREMIUM
Wapengekletter in de Oosterhoutse kunstspeeltuin MOYA
Een kunstgalerie maar dan extra large. Bij Museum of Young Art (MOYA) in Oosterhout krijgen kunstenaars alle speelruimte voor hun creaties. Afgelopen weekend opende de expositie ‘Artwars’ in de ruime, museale galerie aan het Wilhelminakanaal. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
PREMIUM
Politieke geruzie over stikstof brengt ons niets
Niemand die het stikstofbeleid nog kan volgen. De boeren niet. De natuurliefhebbers niet. De burger niet. Wát een puinhoop. Ik zou me kapot schamen als ik de politieke machthebber was die dit zo ver had laten komen. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.
-
Meerdere gewonden door ongeluk A17 bij Moerdijk
MOERDIJK - Bij een ongeluk op de A17 bij Moerdijk zijn maandagavond twee automobilisten gewond geraakt. -
PREMIUM
Boer pleit voor boerenmars door Nederland: 'Dan kom je niet als een hooligan over’
ZEVENBERGSCHEN HOEK - Opnieuw is er een boerenprotest in de maak. Ditmaal ‘wild’. ,,Als we in onze trekker blijven, komen we niet met andere mensen in gesprek.” -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen.