Supermarkten worden, vanwege ‘hamsteraars’, zeker twee keer zo vaak bevoorraad
Consumenten blijven met de coronacrisis massaal hamsteren in de supermarkten. Volgens het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) worden gemiddelde supermarkten zeker twee keer zo vaak bevoorraad als normaal. De bezorgdiensten kunnen de vraag niet aan.
,,De rust keert, tegen sommige eerder geuite verwachtingen in, nog niet terug. Dat gaat allicht nog een paar dagen kosten”, zegt een CBL-woordvoerder. ,,Wij zien geen tekenen dat de drukte afneemt of toeneemt."
De grootste uitdaging voor supermarkten blijft volgens het CBL om de geëxplodeerde verkoop bij te benen qua logistiek. ,,In een normale situatie wordt een gemiddelde supermarkt één à twee keer per dag bevoorraad. Nu is dat vier à vijf keer per dag." Volgens de woordvoerder is er sprake van een verdubbeling van het aantal ritten van de bevoorradingsvrachtwagens.
Zeep
De voorraden in distributiecentra blijven volgens het CBL toereikend. ,,Er blijft sprake van een grote run op houdbare producten, zeep, schoonmaakmiddel en paracetamol. Met verse producten moeten mensen ook vaker andere keuzes maken in de supermarkt", aldus de woordvoerder.
Albert Heijn bevestigt dat het ,,nog steeds druk” is en dat er extra wordt gewerkt om de supermarkten te bevoorraden. ,,Van alle kanten komt hulp: parttimers werken extra, mensen van het hoofdkantoor staan in de winkels”, aldus een woordvoerder. Volgens Albert Heijn bieden veel oud-werknemers hun diensten spontaan aan. Een op de vijf Nederlanders zou ooit voor de supermarkt hebben gewerkt, zegt het bedrijf.
Op peil
De Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) zegt na een rondgang onder haar leden dat het voor de sector belangrijk is ,,dat het aankoopgedrag van de consument een zo normaal mogelijk patroon laat zien". Volgens de belangenorganisatie is de productie van levensmiddelen op peil. ,,Mede doordat de overheid de voedselketen als cruciaal heeft aangemerkt, kunnen medewerkers in de fabrieken aan het werk blijven om de sector draaiende te houden”, laat de koepelorganisatie weten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & eten
Extreme drukte bij bezorgdiensten boodschappen: Jumbo kan vraag niet meer aan
Bezorgdiensten van supermarkten zetten alle zeilen bij om de boodschappen bij hun klanten te krijgen. Het is extreem druk, omdat nieuwe klanten zich willen aanmelden en bestaande klanten meer bestellen 'voor in de gangkast’. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Hamsteren gaat door: ‘Houd rekening met elkaar en blijf aardig’
Nederlanders zijn nog altijd niet gestopt met hamsteren. Terwijl de branchevereniging en supermarkten oproepen vooral ‘normaal’ boodschappen te doen, grijpen consumenten soms ook mis bij broodnodige zaken als babyvoeding. Jumbo behaalde vrijdag de hoogste dagomzet ooit. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUMKoken & Eten
Is opeten de oplossing voor de kreeftenplaag? 'Vissers gooiden tot wel 50 kilo per week terug'
De Amerikaanse rivierkreeft vormt een ware plaag in onze Nederlandse sloten. Maar als het aan twee ondernemers uit Moordrecht ligt, wordt deze kreeft een lekkernij op ons bord. Het jonge bedrijf maakt de schadelijke beestjes klaar voor consumptie.
-
Wat Eten We Vandaag: Noedels uit de oven
Woknoedels zijn op verschillende manieren te bereiden. Volgens dit recept mogen de noedels na het koken nog eens de oven in. Het leuke aan noedels is dat je gemakkelijk allerlei voorradige ingrediënten kunt toevoegen. Denk aan kool, paprika, taugé of tofu en kip. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Koken & Eten
Bert brouwt het lekkerste bier van Nederland: 'Er zijn nog dingen die beter kunnen'
Bierliefhebbers hebben deze week een goed biertje om te proeven: blond bier De Weldoener van brouwerij Maallust. Het bier van brouwer Bert Calkhoven kreeg gisteren de titel ‘Beste Bier van Nederland’ tijdens de Dutch Beer Challenge.