Blijdschap Sonja Bakker om nieuwe bestseller heeft zwarte rand
Koken & etenDoor Sonja Bakker is Nederland weer aan het diëten geslagen. De voedingsdeskundige staat op de eerste plek van de Bestseller 60 van Stichting CPNB. In de derde week dat haar boek Summerproof met Sonja in de winkel ligt, stijgt de dieetgoeroe al naar de eerste plek.
,,Ik was wel trots toen ik het gisteren hoorde. Het was alweer een tijdje geleden". Sonja Bakker bracht vijftien jaar geleden half Nederland aan het diëten. Haar weekmenu's en eierkoeken als tussendoortje werden beroemd. Haar eerste boek Bereik je ideale gewicht kwam in 2005 uit. In totaal gingen meer dan 400.000 exemplaren van het boek over de toonbank.
Haar boeken waren zo bekend, dat ze haar eigen werkwoord kreeg van haar fans: ‘sonjabakkeren‘. De laatste jaren kwam ze vooral vanwege haar liefdesleven in het nieuws. In 2017 maakte ze bekend na een huwelijk van vier jaar te scheiden van haar tweede man Jan Reus.
,,Ik mag niet klagen", reageert de bekende kookboekenschrijver telefonisch op haar toppositie. ,,Want ik werk ook al jaren samen met Lidl. De boeken die ik met hen maak, verschijnen altijd in januari.” De verkoopaantallen van die dieetboeken zijn ook hoog, zo rond de 110.000 en 120.000, vertelt Bakker. Maar omdat die boeken niet via de reguliere boekhandel verschijnen, tellen de verkoopcijfers niet mee voor de top 60 van de CPNB.
Het was een gok om weer een boek uit te brengen
Het succes is extra bijzonder, vindt Bakker, omdat de boekenwereld drastisch is veranderd de afgelopen vijftien jaar. ,,Het was een gok om weer een boek uit te brengen", vertelt ze. ,,Boekhandelaren kunnen niet meer alles op voorraad houden, maar mensen willen vaak toch liever een boek vasthouden, voordat ze het kopen. Kennelijk hebben mensen mijn nieuwe boek toch gekocht, ondanks dat het niet op veel plekken lag. Op mijn eigen site of via Bol.com.”
Minder koolhydraten
Ook de aanpak is anders, schetst Bakker. ,,We gebruiken minder koolhydraten en eten veel meer eenpansgerechten en wokgerechten. En meer eiwitten, zoals yoghurt en kwark voor de spieropbouw. Meer trendy en van nu.” Van nu zijn ook de grotere hoeveelheden groenten. Net zoals het Voedingscentrum de Schijf van Vijf zo nu en dan aanpast, zo heeft Bakker haar aanpak veranderd. Dus geen 200 maar wel 400 gram groenten per dag. ,,Als tussendoortje kun je ook wortelen nemen met hummus. Nou, vijftien jaar geleden wisten de meeste mensen echt niet wat hummus was.” Vond je in haar vorige boeken meer bloemkool, bieten en boerenkool, daar zijn nieuwe soorten groenten bijgekomen.
Vieren gaat ze haar nieuwe succes wel. Dat deed ze vanochtend met haar team. Maar de feestvreugde wordt wel overschaduwd door het slechte nieuws op privégebied dat ze gisteravond te verwerken kreeg. Haar vader, die kanker heeft, kan niet meer beter worden. ,,Hij is mijn grootste vriend. Ik ga wel een glas wijn drinken bij hem straks. Hij heeft gezegd: wij Bakkertjes gaan niet bij de pakken neerzitten. We gaan er evengoed een mooie dag van maken.”
Gaat virtual reality ons helpen bij afvallen in de toekomst?
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wat Eten We Vandaag: Pizza shoarma uit de airfryer
Je kunt veel gerechten bereiden in een airfryer; zo ook pizza’s. De winst zit hem onder andere in de bereidingstijd: een pizza uit de airfryer is sneller klaar dan een pizza uit de oven. Wij bereiden deze pizza met shoarma en maken ’m af met knoflooksaus. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUMKoken & Eten
Warmer weer op komst: koop deze keer geen bbq-pakket maar laat je inspireren door een expert
De een heeft barbecueën tot een kunst verheven, de ander doet het nog steeds met kant-en-klaar pakketten. Dat laatste is zonde, want er is bijna niets dat je niet op de barbecue kunt bereiden, zeggen experts. Van lasagne, kebab en pizza tot de lekkerste desserts. -
PREMIUM
Deze oud-deelnemers van Obese vechten nog tegen de kilo’s
Vanaf deze week is ‘Obese’ weer te zien, het programma waarin deelnemers de strijd met de kilo’s aanbinden. Acht maanden lang worden ze gevolgd door Angela Groothuizen en begeleid door een professioneel team, terwijl ze werken aan een nieuwe levensstijl. Wat blijft er over aan goede voornemens als Nederland niet meer meekijkt? We vroegen het vier oud-kandidaten. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
De gewone man gezonder laten eten: ‘Blijf niet hangen in je zieligheid’
Het Voedingscentrum wil gewone mannen helpen op een gezonde manier gewicht te verliezen. In de videoserie en podcast Als Jan het kan volgen we Jan Heemskerk - schrijver en voormalig hoofdredacteur van de Playboy - die zichzelf tussen moederdag en vaderdag een gezonde leefstijl aanleert. Vandaag aflevering 2. -
Koken & Eten
Dit zijn vijf overheerlijke aspergegerechten voor Hemelvaartsdag
Op Hemelvaartsdag is het goed asperges eten. Ze zijn nu zelfs lekkerder dan toen het seizoen begon, omdat de groente beter smaakt na een paar warme dagen. Hier zijn vijf gerechten waarin het witte goud uitstekend tot zijn recht komt. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?