Doorbraak bij Huntington-onderzoek: 'Ik kan niet stoppen met huilen'
LONDON/RAAMSDONKSVEER - Wetenschappers van de University College London claimen een doorbraak bij de bestrijding van de ziekte van Huntington. Dat meldt BBC News maandag. Volgens de arts die het onderzoek leidde, dr. Sarah Tabrizi, is het de eerste keer dat er een middel is dat de dodelijke hersenziekte in potentie kan vertragen of ooit zelfs kan voorkomen.
Een echt geneesmiddel willen de artsen dit middel dat ingrijpt in de genetische code nog niet noemen. Daarvoor moeten er nog te veel testen gedaan worden. Patiënte Joyce van Blerck uit Den Hout is ondanks de mitsen en maren zeer emotioneel. ,,Het zou fantastisch zijn. Ik kan niet stoppen met huilen."
Doorbraak
De Nederlandse wetenschapper Eric Reits, specialist in de ziekte, ziet het als een doorbraak. ,,Dit is de eerste trial ooit met een potentieel medicijn voor Huntington. Het lijkt geen bijwerkingen te hebben en laat zoals verwacht de niveau's van het Huntington-eiwit dalen. Uitgebreidere testen zijn nodig om te zien of het ook echt effect gaat hebben op het ziekteverloop en of uitstel van de ziekte, want men weet nog steeds niet of je allle aangedane hersendelen kunt bereiken op deze manier. Maar zeker hoopgevend."
Ook bij de Kloosterhoeve in Raamsdonksveer, waar 54 appartementen zijn voor Huntington-patiënten is het nieuws hoopvol ontvangen. De tests met het nieuwe medicijn werden uitgevoerd bij het Leonard Wolfson Experimental Neurology Centre at the National Hospital for Neurology and Neurosurgery in London. 46 Patiënten kregen het middel ingespoten in het ruggenmerg. ,,Het is voor het eerst dat het eiwitniveau naar beneden ging", aldus Eric Reits.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Al duizend donaties voor foundation van Huntingon-patiënte uit Den Hout: 'Dit is grandioos'
DEN HOUT - Huntington-patiënte Joyce van Blerck is 'overdonderd' door reacties op haar optreden in tv-uitzending Pauw, dinsdagavond. -
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
Strijd tegen de ziekte van Huntington: 4 miljoen is 'waanzinnig' dichtbij
DEN HOUT - "De strijd tegen de ziekte van Huntington is in een stroomversnelling geraakt." Dat zegt onderzoeker Eric Reits. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Huntington-patiënt Joyce van Blerck uit Den Hout zwijgt niet meer
DEN HOUT - Joyce van Blerck (44) uit Den Hout leidt aan de fatale ziekte Huntington. Een mensonterende ziekte die de patiënt geestelijk en lichamelijk volledig sloopt.
-
PREMIUM
PSV onder hoogspanning na ‘uithaal’ Ruud van Nistelrooij naar beleidsmakers
PSV-trainer Ruud van Nistelrooij pareerde vrijdag kritiek van de buitenwacht op de resultaten van PSV. Hij vindt dat hij dit seizoen niet geholpen is door acties van de beleidsmakers. Dat zorgt binnen PSV weer voor ergernis.Eindhoven -
-
-
PREMIUMMet video
1 april gaat met de tijd mee: grap over sekstape van 3FM-dj Frank Dane in 2011 zou nu ondenkbaar zijn
Zweedse media stopten zes jaar geleden met aprilgrappen. Het werd door de veelheid aan informatie in de sociale media steeds lastiger een goedbedoelde grap te onderscheiden van kwaadaardig nepnieuws. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer