Inval bij rechterhand drugsbaron tijdens klopjacht op voortvluchtige verdachte Lucky
schietpartij ZwijndrechtOp het adres aan de Rotterdamse Pegasusweg waar de politie maandag binnenviel in haar klopjacht op Minh Nghia Vuong (49), verbleef tot oktober 2020 de vermeende rechterhand van cocaïnebaron Piet Costa: Hassan M. Dat bevestigt een medebewoner van de 32 verdiepingen tellende woontoren aan deze nieuwssite.
De politie bevestigt alleen dat de doorzoeking maandagavond plaatsvond in een appartement in de woontoren maar wil niets kwijt over het bewuste adres. Volgens de medebewoner gaat het wel degelijk om de woning van Hassan M. (41). ,,Hij verbleef er tot zijn gedwongen verhuizing naar de gevangenis’’, klinkt het stellig.
M.’s advocaat Tony Boersma bevestigt dat er een inval is geweest in de woning van zijn cliënt. ,,Hij is geen verdachte in deze zaak.’’ De raadsman noemt het ‘een onzinverhaal’ dat de voortvluchtige Minh Nghia Vuong alias Lucky mogelijk hulp krijgt van M. ,,Hij zit in detentie.”
De politie maakte de inval in de woning aan de Pegasusweg dinsdagavond bekend in het televisieprogramma Opsporing Verzocht. Vuong, verdacht van een moord en poging tot moord bij het Zwijndrechtse winkelcentrum Walburg op 22 januari, werd niet aangetroffen in het appartement.
‘Lucky’ krijgt mogelijk hulp uit het misdaadnetwerk rond Rotterdammer Roger P.(51), een van de grootste cocaïnebazen van Nederland die ook wel Piet Costa wordt genoemd. Dat stellen bronnen rondom het onderzoek naar het drama in Zwijndrecht volgens De Telegraaf. Minh Nghia Vuong en Hassan M. zouden bevriend zijn, maar ‘Lucky’ zou geen deel uitmaken van Costa’s netwerk. ‘Vuong wordt meer gezien als een klusjesman van de onderwereld, iemand die door criminele organisaties kan worden ingehuurd’, luidt het.
Hassan M. geldt als de rechterhand van Costa, hij was bijvoorbeeld zijn vaste chauffeur, en stond op een dodenlijst. In juni 2020 wist de toen 39-jarige M. te ontsnappen aan een liquidatie in de Rotterdamse wijk Schiebroek.
Beloning
De politie heeft een beloning van 30.000 euro uitgeloofd voor de gouden tip die leidt tot de arrestatie van de vuurwapengevaarlijke Minh Nghia Vuong. Ze krijgt naar eigen zeggen nog steeds veel meldingen binnen van mensen die denken de voortvluchtige verdachte ergens te hebben gezien of vermoeden waar hij kan zijn.
De schietpartij bij het winkelcentrum in Zwijndrecht kostte het leven aan Michel (66). Haar dochter Anneke (38) ligt nog altijd zwaargewond in het ziekenhuis.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
In de podcast De Zaak X krijg je een uniek inkijkje in rechtszaken. Luister hieronder de de nieuwste afleveringen! Geen aflevering missen? Abonneer je dan via Spotify of Apple Podcast!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie neemt peperdure horloges van 140.000 euro in beslag en vervolgt man (68) voor witwassen
De politie heeft een 68-jarige man aangehouden in Rotterdam die wordt verdacht van witwassen. Hij zou twee horloges in zijn bezit hebben gehad met in totaal een waarde van zo’n 140.000 euro. De kostbare klokken zouden zijn gekocht met crimineel geld.Rotterdam -
PREMIUMRotterdammers
Dag na 25-jarig huwelijksfeest vroeg Herman (88) de scheiding aan: ‘Mijn manier van afscheid’
Herman Lemm (88) is voor het geluk geboren, beseft hij in de laatste fase van zijn bestaan. Hij ontsnapte aan Duitse bommen, genas van een dodelijke ziekte, had een rijke carrière en leeft in weelde. ,,Ik ben een mensenmens.”Rotterdam -
Terug naar de modieuze ‘roaring twenties’ in Huis Van Gijn
Het huis van Simon van Gijn aan de Nieuwe Haven in Dordrecht is sinds 1925 een museum en donderdagavond keerde de sfeer van de roaring twenties terug in de woning van deze welgestelde koopman, bankier en advocaat. Drie keer werd er een modeshow opgevoerd vol kleding uit dat decennium − de periode dat mode voor het eerst als iets belangrijks werd gezien.Dordrecht -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
Beknibbelen gemeenten op jeugdhulp aan achttienjarigen? ‘Gevolgen kunnen dramatisch zijn’
Staan achttienjarigen met problemen in Zuid-Holland in de kou doordat gemeenten beknibbelen op jeugdhulp? Daarover moeten burgemeester en wethouders van Dordrecht snel opheldering geven, vindt het Dordtse gemeenteraadslid Necdet Burakçin (GroenLinks).Hoeksche Waard
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
indebuurt.nl
Binnenkijken bij Koningshuis-verzamelaar Arno: 'Dit is mijn eigen Oranje Museum'
Al dertig jaar lang spaart Arno Tax (50) bijzondere Koningshuis-spullen. In zijn huis aan de Boergoensevliet in Charlois heeft hij een speciale orange room waar zijn enorme verzameling staat uitgestald in vitrinekasten. “Ik noem mezelf geen fan, maar een orangist.”Rotterdam -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.