Lobke Kingma (l) en Tetje Veldhuis richten zich met hun nieuwe psychologenpraktijk op rouwbegeleiding rond kinderen met beperking.
Volledig scherm
PREMIUM
Lobke Kingma (l) en Tetje Veldhuis richten zich met hun nieuwe psychologenpraktijk op rouwbegeleiding rond kinderen met beperking. © Frans Paalman

'Als een gezin met vier kinderen hun moeder verliest, verliezen alle kinderen een andere moeder’

Hoe werken rouw en verlies bij mensen met een beperking en hun directe omgeving? Volgens Tetje Veldhuis en Lobke Kingma is dit nog een ondergeschoven kindje in de zorg. Ze begonnen een eigen praktijk met als specialisme: levend verlies. 

  1. Arts: ‘Vaders van huilbaby’s ervaren ook stress en angst, maar die wordt veroorzaakt door moeder’

    Arts: ‘Vaders van huilbaby’s ervaren ook stress en angst, maar die wordt veroor­zaakt door moeder’

    Stress, frustratie en slapeloze nachten: een huilbaby kan het leven van ouders flink op zijn kop zetten. Kinderarts Ineke de Kruijff van het Sint-Antonius ziekenhuis deed tien jaar lang onderzoek naar het effect van huilbaby’s op ouders. Ze ontdekte dat moeders stress en angst ervaren als hun baby veel huilt, maar dat vaders op hun beurt vooral gestrest raken door de moeders. Haar advies: niet de baby’s zelf, maar de ouders moeten hulp krijgen.